Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliakutatással foglalkozó...

A bibliakutatással foglalkozó tudósoknak mi a megállapítása, tény vagy mítosz Jézus?

Figyelt kérdés

Akik látták Jézust c. film ezt írja, nem mostan ia film, kb. 20 éves:


A közelmúltig azt gondoltuk, hogy a Jézus életéről tanúskodó négy evangéliumot jóval a halála után írták, és a történetek generációkon át öröklődtek. De az Oxfordi Egyetem könyvtárában talált Jézus korából származó papiruszok rácáfolhatnak erre. Dr. Carsten Thiede német kutató a napvilágra került papiruszdarabok vizsgálata alapján azt a megdöbbentő dolgot állítja,

hogy Máté evangéliumát olyan emberek írták, akik saját szemükkel látták Jézust. A bibliakutatással foglalkozó tudósok véleménye szerint a holt-tengeri tekercsek megtalálása óta nem történt ilyen áttörő erejű felfedezés...


2022. febr. 17. 23:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem hinném hogy túl sok bibliakutató tudós gyakorizik.
2022. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem? Kár, de attól mégvalaki tudhatja nem? Esetleg új dokufimekből?
2022. febr. 18. 00:33
 3/15 anonim ***** válasza:

Bart D. Ehrman amerikai újszövetség tudós véleménye a kérdésről (ha nem gond, hogy angolul van):

[link]

2022. febr. 18. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
azt, hogy Jézus létezett, ma már gyakorlatilag senki nem vonja kétségbe, semmilyen tudományban
2022. febr. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2022. febr. 18. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

Szia! Én találkoztam Jézussal. Addig úgy gondoltam, hogy mese az egész, amit tanitottak Jézusról. Jézus tette világossá számomra a Bibliában írtakat. Na, de ezzel mindenki így van. Úgy születünk bele a világba, hogy el vagyunk szakadva Istentől, szellemileg hallotak vagyunk. Jézus azért született, hogy helyre állítsa ezt a kapcsolatot Istennel.

Ő mondja : Én vagyok az út, az igazság és az élet!

Hallgasd meg a megtérők imáját.

[link]

2022. febr. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg új dokufimekből?"

Nem akarom megkérdőjelezni a dokumentum filmben lévő dolgokat, csak felhívnám a figyelmet arra hogy attól még hogy dokumentum film nem lesz teljesen igaz.


Láttam már sok dokumentum filmet és rengetegszer tapasztaltam a részre hajlást bennük (ahol nem ott lehet azért mert nem értettem elégé az adott témához). Nem egyszer elferdítették a valóságot és olyan is volt hogy az egyikben volt egy igaz állítás a másikban pedig az ellentéte.


Nem láttam a filmet amiről beszéltél. De gondoltam felvetem mert talán segít objektívebben vizsgálni a dolgokat és megtalálni az igazságot.

2022. febr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mivel Jézusról még Tacitus és Iosephus Flavius is beszél, ezért feltételezik, hogy történelmi személy volt. A rómaiaknak nem volt olyan élénk fantáziája, hogy ilyeneket kitaláljanak :)

Az említett kutatónak elég sok elrugaszkodott elmélete van, attól még, hogy egy dokumentumfilmben szerepel, még nem lesz igaza feltétlenül. Van ott egy Daniken nevű régész is Svájcban...

2022. febr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tacitus és a többi történészek voltak… de mindegy igazából nagy Sándorról is az első írások a halála után kb 200 évvel történtek!
2022. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
És az miért baj, hogy történészek voltak?
2022. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!