Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Számotokra mi a házaság? Azt...

Számotokra mi a házaság? Azt is írjátok le hogy házasok vagytok-e.

Figyelt kérdés

Sok helyen írták hogy a házaság férfi és nő között lehet csak. Sokan pedig papírról és jogokról beszéltek amikor az volt a kérdés hogy mi a házaság.


Kíváncsi vagyok hogy hogyan látja ezt a többség.



2022. febr. 28. 08:12
A kérdező szavazást indított:
Férfi és nő kapcsolata
Papír és jogok szerzése
A párom iránti szeretett kinyilvánítása
Egyéb (leírom)
10 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon unatkozol ?
2022. febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én nem és te?
2022. febr. 28. 09:09
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a házasság a kapcsolat egy új szintre emelése, egy szerződés/ szövetség fajta, ahol megfogadjuk, hogy egymás szövetségesei, segítőtársai leszünk. Mint papírforma nem tartom annyira fontosnak, persze vannak előnyei, de ami mögötte van azt annál inkább. Na és te kérdező mit gondolsz?
2022. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva lényegében azt írtam volna le én is amit te csak te szebben megfogalmaztad. :D


Szerintem egyébként előnye és hátránya is lehet. De én se azért csinálom majd hogy meglegyen papír vagy valamilyen jog. Azért jegyeztem el a páromat mert szeretem és mert ezt akartam tenni.


Köszi 3.. Egy kicsit megnyugtattál. Nagyon úgy tűnt hogy szinte senki nem így gondolkodik a házasságról.


Persze van amikor nem erről szól. Ott vannak a zöldkártya házasságok is például. De alapjában véve az lenne az értelme hogy szeretik egymást. Ezt persze lehet papír nélkül is. Sokan csinálják úgy és megértem mert anyagilag elégé húzós lehet. De valahogy mégis van benne valami boldogság,szeretet hogy ezzel is kifejezzük azt hogy össze tartozunk.

2022. febr. 28. 10:10
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

A Biblia világosan leírja. A férfi és a nő elhagyják a szüleiket, hogy ketten egy testté legyenek (1Móz 2:24). Ez a házasság. Ezért mondja Jézus is, hogy válólevéllel sem szabad elválni, hiszen itt Isten kimondja, hogy a férfi és a nő egy testté lesznek, ezért ezt az embernek nem szabad szétválasztani.


Ehhez kell-e rituálé vagy papír? Erről nem ír a Biblia. Én onnantól tartom házasságnak a házasságot, hogy elhagyják a szüleiket egymásért.

2022. febr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Számomra semmilyen romantikus vonatkozása nincs a házasságnak, egy szerződés ami egy csomó jogi dolgot egyszerűbbé tesz. Házas vagyok, de ettől nem lett jobb vagy több a kapcsolatunk. Világéletemben pragmatikus ember voltam, nem vagyok egy romantikus lélek ezért sem olvasok bele többet.
2022. febr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja és 5-ös voltam, nem vagyok házas.
2022. febr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

"A Biblia világosan leírja. A férfi és a nő elhagyják a szüleiket, hogy ketten egy testté legyenek (1Móz 2:24). Ez a házasság."


Tehát a házasság nem több mint egy engedély a szexre.


"hogy elhagyják a szüleiket egymásért."

Ha nem tudnak elköltözni otthonról mert nincs meg még a megfelelő anyagi háttér akkor nem is lehetne házasok ezek szerint?

2022. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

6.

Pároddal akkor gondolom meg is beszéltétek hogy azért házasodtok össze hogy jogilag egyszerűbb legyen?

2022. febr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%

"Tehát a házasság nem több mint egy engedély a szexre."


Arra gondolsz, hogy ketten egy testté lesznek? Akkor az ember már akkor is szétválasztaná a házasságot, ha befejezik a szexet. Nyilván itt nem csak erről van szó.


"Ha nem tudnak elköltözni otthonról mert nincs meg még a megfelelő anyagi háttér akkor nem is lehetne házasok ezek szerint?"


Lehet itt az elhagyás sem az elköltözést jelenti. A gyerek amíg felnő a szüleit és a testvéreit tartja a családjának. Onnantól kezdve, hogy megházasodik, inkább a feleségét tartja jobban a családjának, nem függ a szüleitől. Persze ettől a szülei ugyanúgy a családja maradnak, de érted.

2022. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!