Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az vallásosságnak számít ha a...

Az vallásosságnak számít ha a magam módján többmindent is gondolok?

Figyelt kérdés
nagyon leegyszerűsítve próbálom megfogalmazni: hivatalosan református keresztény vagyok, de nem gyakorlom mivel egy olyan elképzelés él bennem hogy lehet hogy volt valamiféle teremtő erő, de ez mentes a hivatalos kereszténység egészétől amit emberek írtak, viszont ehhez áll az elképzelésem legközelebb, viszont egymás mellett ugyanolyan százalékban él az is hogy halál után "új helyre kerülök", vagy itt újrakezdem, vagy épp örökre vége. szóval a 3 közül egyik sem erősebb a másiknál és szerintem nem is fogok elhúzni egyik irányba sem, de mindegyiknél ott van hogy lehet hogy így lesz, lehet hogy nem
2022. márc. 6. 20:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
tehát olyan mintha 2 világvallás és az ateizmus egyszerre élne bennem
2022. márc. 6. 20:09
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Tehát te magad se tudod, hogy miben hiszel.

Mivel nem társul hozzá vallásos gyakorlat, ezért nem számít vallásosságnak.

2022. márc. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vallásos az, aki valamilyen vallásban hisz és azt gyakorolja. Aki hisz valamilyen természetfelettiben vagy teremtőben, de egyik konkrét vallást se gyakorolja, az nem vallásos, hanem inkább hívő.
2022. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha Istenben hiszel, de nem koveted a vallasodat / felekezeted tanitasat, akkor istenhivo vagy es nem vallasos (vallasgyakorlo).

Ugy erzed "lehet hogy volt valamiféle teremtő erő". Az nem teljesen istenhit, ha ugy gondolod, hogy csak a vilagot teremtette LEHET, de mar nem tartja fenn, de valamennyire az.

Azt, hogy mi van a halal utan, azt sokan nem tudjuk, meg a vallast kovetok kozott is vannak, akik szkeptikusok vagy agnosztikusak a kerdesben.

Nem baj, ha igy darabokban rakod ossze a vilagnezetedet, nem is kell neki nevet adni, szerintem.

2022. márc. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. csak engem is zavar hogyha valaki hozzám vágja hogy vallásos vagyok-e hogy foglaljam össze neki ezt a hármas létet minimum :)
2022. márc. 6. 21:40
 6/15 A kérdező kommentje:
tehát hogy az én elképzelésemben többmindennek is esélyt adok
2022. márc. 6. 21:42
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem. A gondolkodás nem tesz vallásossá. Az életmódod mutatja meg, hogy vallásos vagy-e vagy sem. 3-as jól írta.


Akárhány szent himnuszt zenghet az ajka, ha rest megfelelően cselekedni,

nem vallásos. Olyan, mint az a pásztor, aki más marháit számolgatja.

Ha csupán néhány himnuszt zeng ajka,

de az örök Törvény szerint cselekszik,

elhagyja a szenvedélyt, a gyűlöletet, a dőreséget, igaz tudás birtokába jutva kiszabadul elméje,

s kialszik benne mind az evilági mind a túlvilági gyönyörök vágya, akkor valóban vallásos.

2022. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
Inkább fantázialgatas
2022. márc. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Elmondom, lehet te vagy az első ember aki talán érti, hogy milyen az én világlátásom..
2022. márc. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, ha megkerdezik, hogy "Hu, ez bonyolult, inkabb hagyjuk.", es akkor nem kell magyarazkodnod.
2022. márc. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!