Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az vallásosságnak számít ha a...

Az vallásosságnak számít ha a magam módján többmindent is gondolok?

Figyelt kérdés
nagyon leegyszerűsítve próbálom megfogalmazni: hivatalosan református keresztény vagyok, de nem gyakorlom mivel egy olyan elképzelés él bennem hogy lehet hogy volt valamiféle teremtő erő, de ez mentes a hivatalos kereszténység egészétől amit emberek írtak, viszont ehhez áll az elképzelésem legközelebb, viszont egymás mellett ugyanolyan százalékban él az is hogy halál után "új helyre kerülök", vagy itt újrakezdem, vagy épp örökre vége. szóval a 3 közül egyik sem erősebb a másiknál és szerintem nem is fogok elhúzni egyik irányba sem, de mindegyiknél ott van hogy lehet hogy így lesz, lehet hogy nem
2022. márc. 6. 20:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%

Hívő vagy, egyértelműen, és nem vallásos.

Ezt úgy nevezik, hogy "a magad módján hiszel". Régen úgy mondták, hogy eretnek, és máglya járt érte.

Mivel az a lehetőség is megvan, hogy nincs semmi, ezért agnosztikus vagy.

2022. márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, én ezt még hitnek sem mondanám, mert amit leírsz, semmiféle konkrét kikristályosodott dolog nincsen, aminek komoly befolyása lenne az életedre.


A hit valamiben szerintem egy olyan dolgot, eszmét jelent, ami komolyan irányítja, befolyásolja az életedet és egy vezérfonalat ad számodra a cselekedeteidhez.


Az, hogy LEHET, hogy van "valamiféle" teremtő erő, és hogy talán a halál után új helyre kerülök, de, lehet, hogy mégsem:


ebben semmiféle konkrétum nincsen, ami a mindennapi életedre valamiféle hatással lenne.


Ezt inkább valamiféle spirituális gondolatkezdeménynek nevezném, de hitnek semmiképpen. Így hívőnek sem mondhatod magadat, inkább valaki olyannak, aki gondolkodik természetfölötti, spirituális dolgokon, de nem jutott sehová. Szerintem ez ezotéria kategória.

2022. márc. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Attól még istenhit, csak kezdetleges.

Az ezotéria személytelen erőkről szól, amelyek csak úgy vannak, és nem értelmesek.

2022. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

5

"csak engem is zavar hogyha valaki hozzám vágja hogy vallásos vagyok-e hogy foglaljam össze neki ezt a hármas létet minimum"


Pl. mondhatod azt, hogy valamilyen szinten hiszel Istenben, de egyik vallashoz sem tartozol.

Vagy mondd azt, hogy egyelore "kereso" vagy.

Ha tovabb kerdezget, es joindulatu beszelgetes lesz a "hozzavagasbol", akkor kitérhetsz a halal utani elkepzeleseidre (hogy nem tudod).

Ne felejtsd el, hogy a hited (vilagnezeted) csak a tied, es senkire nem tartozik.

2022. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Akkor is vallásos vagy ha hiszel az álomfogokban a nagyobb erőkben az univerzum erejében vagy bármilyen szerencse hozó tárgyban! Kedves ateisták elfelejtik mindezt közben szidják a kereszténységet hogy varázslóban hiszünk miközben ott van kint az ajtojukon az álomfogó illetve szerencsehozó tárgyak meg csillag állások és nagyobb erők amiket nem tudunk megérteni…! :) akkor ki is hisz varázslatban és varázslókban? 😂😅


Fel kellene fogni hogy a homo sapiens sapiens az egy spirituális lény és még a vallásokat betiltó országokban is pl Szovjetunió és észak Koreában is lehet hogy be van tiltva és azt sem tudják/tudták mi az isten de közben a nagy vezír kim cshin-csung-cshan a hegyekben született félisten az apja meg az égben uralkodik! (Ez a hivatalos álláspont igazából is!) a Szovjetunióban pedig egyszer csak bedöglik az üzem sor ès nem tudnak annyit termelni de csodás határos módon helyre jön és tudnak termelni! Ez is egy könyvben volt a Szovjetunióban! Ha nincs isten vallás akkor lesz csoda és mágia!

Ennyit erről……

Amúgy amit te vallsz az gnosztikusság inkább! Azaz lehet hogy van isten terento stb de ez nem a vallasokban leírtak

2022. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!