Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért miért nem fedi...

Isten miért miért nem fedi fel magát és mondja el személyesen, hogy jó úton járok-e?

Figyelt kérdés

Oké tudom, a Bibliában le van írva minden, de talán picit hitelesebb lenne, ha lejönne és személyesen mondaná el nekem, hogy jó úton járok-e. Az életben tettem jó dolgokat, még több rosszat, olyan vagyok, amilyen.. De alapvetően nem hiszem, hogy fogok változni pozitív irányba.

Huszonéves vagyok, de üzenem Istennek, hogy ne vesztegessük egymás idejét! Tök mindegy, hogy várok 60-70 éves koromig, vagy most ítél el engem. Így is-úgy is bedob engem a tüzes kemencébe, akkor essünk túl rajta...

Utóirat: Ez CSAK RÁM vonatkozik, NEM MÁSRA!!



2022. márc. 10. 15:48
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki félreértené: senkit nem akarok ezzel megsérteni, ez CSAK RÓLAM SZÓL.
2022. márc. 10. 15:54
 2/25 anonim ***** válasza:

Itt hasonló kérdésre keresik a választ. Pontosabban a kérdező.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Talán segít valamit (vagy majd ha érkezik valami jó válasz).

2022. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
2: Köszönöm. 😊 Kívánom, hogy mindenki jusson a Mennyországba és az örök életre! Ámen.
2022. márc. 10. 16:32
 4/25 ...Laci ***** válasza:
64%

Közvetlen kapcsolatra vágysz Istennel? Akkor: "legyetek tökéletesek, ahogy Mennyei Atyátok tökéletes" - ahogy Jézus tanította. Ugyanis, ha nem vagy tökéletes, akkor Isten csak közvetett, indirekt módon kapcsolódhat hozzád. Pl. intuíciók, sugallatok, álmok, jelek az életedben, amelyek neked szólnak és valamit tanítanak.

Kérlek, ne akard, hogy Isten minden ballépésedet kijavítsa vagy megelőzze, mert idegosszeomlást kapnál elég hamar.


Azonkívül adott neked felelősséget, hogy imádkozz, olvasd a Szentírást. Isten tiszteli az ember felelősségét és nem veheti el, mert Ő adta.

A hibáinkat pedig magunknak is meg tudnunk bocsátani, mert Isten nem akar minket vádolni. Azt Sátán akarja.

2022. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%

Ha huszonéves vagy, akkor nemrég még iskolába jártál, talán emlékszel, mi az a megoldókulcs . Van a tesztlap és minden kérdés mellett van A,B,C válaszlehetőség. Aztán van a "megoldókulcs" , egy másik lap, ami a helyes válaszok betűinél van kilyukasztva, ezt ráteszik az egyes tesztlapokra és látszik rögtön, hogy a nebuló eltalálta -e a helyes választ.

A Biblia egy ilyen "megoldókulcs" az életünkhöz és az Istenhez vezető út megtalálásához. Ha összeveted a te gondolataidat a Biblia gondolataival, vagy a te szokásaidat, véleményedet, egész életedet akár , akkor rögtön látod, hogy "jó úton jársz-e" , vagy hogy mit gondol rólad Isten. Ez nyilván mindenki másra is éppígy igaz. Szóval mondhatjuk, hogy Isten igenis "megmondja mindenkinek személyesen" és felfedi magát. Ő a Szentírást évezredekkel ezelőtt leíratta, mikor mi még seholse voltunk, és minden korban meg volt a lehetőség, hogy az emberek megismerjék Isten véleményét. Ő nem árul zsákbamacskát, nem "vesztegeti az idődet" . Max te vesztegetet , ha nem figyelsz Rá és azt mondod, "olyan vagyok, amilyen" és "Én már nem fogok változni" (Ami azért huszonévesen elég merész kijelentés. Hidd el, fogsz még változni méghozzá nagyon sokat! Az élet hozza majd magával)

Lehet, egy kicsivel több alázat kellene és meghallanád Istent.

2022. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
5: De nem igazságtalan az, ha Isten a bűnös embereket a Pokolban pörköli meg?
2022. márc. 11. 17:43
 7/25 anonim ***** válasza:
58%

Azt talán te is tudod, hogy Isten Fia itt járt köztünk, a kereszténység szerint. Az ő tetteivel és szavával elmagyarázta mi a jó és miben kellene változni.

A szegényekről való gondoskodás, felebaráti szeretet, "legyél szelíd, de okos mint a kígyó" .


Mivel Krisztus kijelentette az ő hatalma nem ebből a világból van, ezért át lehet gondolod mi táplálja a földi cselekedeteket.


Nagyon sok cselekedet a félelemből féltékenységböl születik, a hiúság dolgai ott van az embereken ruháin és a szépitkezés formájában van jelen, ami ugyancsak egyfajta társadalmi félelem nem vagyok elég szép, megfognak szólni az emberek mert nem divatos ruhába járok. Kevélység stb. Lásd hét fő bűn.


A "legyetek szelidek mint a galamb és okosak mint a kígyó" ezeknek a földi kihiv@sok mérlegelésérol szól, hogy a megfelelő időben fürgén cselekednünk kell mint a kígyó, és a galamb szelídsége nem fogadja el a rosszra hívó provokáciokat, hanem elmegy, távol tartja magát azoktól.


Egyszóval Krisztus már elmagyarázta mi Isten szerint a jó.

2022. márc. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

5.

Ezzel az a probléma hogy amíg Isten nem mutatja meg magát össze vetheted magad a Bibliával csak nem biztos hogy a Bibliát helyesen értelmezed.


A példa úgy lenne helyes hogy van rengeteg megoldó kulcs ami között TALÁN ott van valódi is és véletlenszerűen válasz ki egyet amivel össze veted magad. Ha rosszul tippelsz akkor meg mész a pokolba.


A 2. válaszban linkelt kérdésnél is ezért várná el a kérdező hogy megjelenjen Isten mindenkinek hogy tisztázza melyik a jó megoldó kulcs. (főleg mert nem biztos az sem hogy azok között van a jó megoldó kulcs)

2022. márc. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%

A bűnös ember, ha nem bánja meg a bűneit, akkor kerül a pokolra. Ha megbánja a bűneit, megtér az élő Istenhez, akkor Isten kegyelmet ad neki.


Akkor lenne Isten igazságtalan, ha a bűneire büszke emberek nem a pokolra kerülnének. De távol legyen, Isten igazságos, az ilyen emberek a pokolra kerülnek, majd a feltámadáskor részük lesz a második halálban, a gyehennába bevettetésben.


Jézus tanítása a témában:

43

És ha megbotránkoztat téged a te kezed, vágd le azt: jobb néked csonkán bemenned az életre, mint két kézzel menned a gyehennára, a megolthatatlan tűzre.

44

Ahol az ő férgök meg nem hal, és tüzök el nem aluszik.

45

És ha a te lábad botránkoztat meg téged, vágd le azt: jobb néked sántán bemenned az életre, mint két lábbal vettetned a gyehennára, a megolthatatlan tűzre.

46

Ahol az ő férgök meg nem hal, és tüzök el nem aluszik.

47

És ha a te szemed botránkoztat meg téged, vájd ki azt: jobb néked félszemmel bemenned az Isten országába, mint két szemmel vettetned a tüzes gyehennára.

48

Ahol az ő férgök meg nem hal, és tüzök el nem aluszik.

2022. márc. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9: Magyarul akkor meg kell csonkítani magamat, hogy bejussak Isten országába? Mert a fent idézett sorokat csak így tudom értelmezni..
2022. márc. 12. 22:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!