Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha azt mondanák hogy egy óra...

Ha azt mondanák hogy egy óra múlva indulhatsz haza, Istenhez a mennyországba a lelki világba ahol Isten és az angyalok várnak személyesen, elfogadnád? Mennél?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy felkészültél rá hogy itt hagyj mindent és mindenkit Őérte,hogy Vele lehess?
2011. márc. 8. 07:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
52%
A Biblia a nem pusztán a mennyei élet reménységéről szól, hanem Isten eredeti szándékának megfelelően, a földi örök élet jutalmáról is. Akik égi életre támadnak fel, azok sem azért, hogy "lógassák a lábukat" és semmit se csináljanak. A Biblia az égi reménységűekről, mint meghatározott számú "királyi papokról" ír, akik társuralkodók lesznek Jézus mellett. Vajon kiken kell uralkodni?
2011. márc. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%

"jöjj, édes halál"

Bach, ő egész életével, munkájával, szívvel-lélekkel készült Istennel való találkozásra http://www.youtube.com/watch?v=U-I7wbMY-A4

2011. márc. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
71%
Tehát azt kérdezed hajlandó lennék-e feladni az egyetlen biztosan létező életemet egy ígéretért? Nem.
2011. márc. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

8.12

Szóval ez nemet jelent?

Mert nem a személyes döntéseden alapuló választ adtál hanem csak idéztél .

De én a Te személyes véleményedre vagyok kíváncsi hogy Igen mennél vagy Nem mert még itt akarsz maradni.

2011. márc. 8. 08:18
 5/29 A kérdező kommentje:

8.17

Köszönöm ez korrekt,egyenes válasz! :-)

Egyébként amikor majd vége lesz ennek az életednek és jön a halál,vagyis amikor visznek és nincs választásod akkor mit fogsz tenni hova szeretnél eljutni?Mit gondolsz mi lesz akkor? Vagy mit tudsz pontosan hogy mi történik majd akkor?

2011. márc. 8. 08:21
 6/29 anonim ***** válasza:
59%
Én a megígért paradicsomi földön szeretnék élni, fizikai testben a szeretteimmel, nem pedig az égben. Kicsiny nyáj az aki oda kerültet, ők bizonyították a fedhetetlenségüket. És te? Te hol szeretnél élni?
2011. márc. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%

"Komm süßer Tod, komm selge Ruh!

Ich will nun Jesum sehen" - szól a Bach kantáta.

Szeretnék úgy élni, hogy bármikor örömmel mehessek Hozzá!

Nem könnyű, viszont nehéz.

De a régiek tudták ezt, ez fontos, és nem választották a könnyebbet, esti imáikban benne van.

Mert nem tudhatod mikor jön el az az óra...

2011. márc. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

8.26.

Igen ,legtöbben itt szeretnének maradni és ez persze lehetséges is hiszen aki Istentől távol szeretne élni az megkapja a lehetőséget Tőle ,hiszen az hogy itt vagyunk ezt bizonyítja .

Viszont én nagyon szívesen megyek haza Hozzá ha itt az ideje .Hiszen ha lehetek Vele miért lennék Nélküle!

Akit igazán szeretünk azzal szívesen vagyunk együtt,sőt nem is akarunk Nélküle élni .Nemde? Én így gondolom,így érzem :-)

2011. márc. 8. 08:47
 9/29 anonim ***** válasza:
77%

"Vessünk számot hát édes Istenem

Hogy lelkemet ne kelljen féltenem

Ha megtartasz holnapi napodra

Nem fordítom azt megbántásodra"


- csángó estéli ima

A fényes nap immár lenyugodott

http://www.youtube.com/watch?v=Jcp_dFLhEMU

2011. márc. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Nem én döntöm el, hogy mikor menjek, azt a Jó Isten fogja elrendeltetni. Szerinted ki mondaná meg,hogy indulj! Senki!!Amikor 6 éve élet-halál között lebegtem és átmentem én nagyon ott akartam maradni, mert minden olyan szép és nyugodt volt, de ő visszaküldött.Még dolgom van ezen a Földön, de én azóta sem érzem jól magam itt, valahogy nekem akkor el kellett volna mennem, hogy véget érjen Földi küldetésem. Kaptam egy ajándékot az életet, és bele kell nyugodnom, Ő akarta így.
2011. márc. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!