Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valósak lehetnek ezek a...

Valósak lehetnek ezek a gyógyulások?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

a következő oldalra bukkantam, és eléggé hitelesnek tűnik.


[link]


Videóban is beszél a kézrátételes gyógyításai eredményeiről az illető.

Mennyire lehet valós, hiteles szerintetek?


Én úgy gondolom, ha ilyen ajándékot adna a Szentlélek, akkor nem reklámoznám a youtube-on videókban.


Kis ízelítő csak az illető munkásságából:


https://www.youtube.com/watch?v=YVR7AbYo6iU


https://www.youtube.com/watch?v=kW54IEFqfJQ


Mi a véleményetek?


36/F



2022. márc. 16. 23:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%

"a következő oldalra bukkantam, és eléggé hitelesnek tűnik"

mitől tűnt hitelesnek?


Az ilyen oldalak rendszerint rettentően elfogultak. Bármit képesek úgy kiforgatni hogy az az ő nézeteiket szolgálja és akár hülyeségeket is össze írnak hogy megtévesszék az embereket.


Az a baj hogy ilyen oldalakon ha valami tudományosabb dologról beszélnek akkor egy átlag embernek nincsen meg a kellő képzettsége hogy megtalálja benne a hibákat.

De egyéb témák esetén is sokszor elég jól megtudják írni a dolgokat ahhoz hogy rengeteg embert betudjanak vele csapni.


Bár tekintve hogy az ezoterikus dolgok esetén miket eltudnak hinni az emberek ezen már nem is kell meglepődni.



Ezenfelül pedig ha van egy kis hozzá értésed akár egy halott feltámasztását is eltudod hitetni az emberekkel.


A véleményem hogy a vallási oldalakat fenntartásokkal kezeld mivel hajlamosak nagyon ferdíteni a valóságon.

2022. márc. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
19%
Az kísérletileg is igazolt, hogy az erős hit az esetek bizonyos kis százalékában javítja az immunrendszer működését.
2022. márc. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Huhhhh.....

Még ha valami szőkenő lennél, akkor elnézően mosolyognék ezen... De harmincplusszos férfiként hogy lehetsz ennyire naiv?


Mitől hiteles ez???


Nem hallottál még a manilai csodadoktorról és hasonló csalókról? Fel sem merül benned, hogy ez egy orbitális átverés?

2022. márc. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%
Még kiegészítem az előzőmet: természetesen a gyógyulásba vetett hit sokat számít - de mindez nem pótolja az orvosi kezelést, és egyebeket. És nem is szokás köré ilyen "egyházat" köríteni.
2022. márc. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
7%

A csoda általi dolgok (legalább is Istentől), János apostol halálával megszűntek. Ha lenne, ma nem volna beteg ember, sőt halottak sem...


Isten általi csodák, csak demók-bemutatók voltak, arra vonatkozóan, hogy milyen lesz a paradicsomi Földön az élet. Tehát nem lesz beteg ember, és idővel nem lesz a halál.

2022. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

#5

Hol írja a Biblia, hogy megszűntek János halálával?

Amíg János apostol élt, addig nem voltak se betegek se halottak a világon? Mert lényegében közvetett módon ezt írtad le.

2022. márc. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
12%

6. Akkor sem támasztottak fel minden halottat az igaz.

De többet mint mostanában.

Írtam hogy Demó volt.


1Korintusz 13:8


"Az első században Jézus Krisztus és az apostolai gyógyítottak csoda útján. A keresztény gyülekezet történetének ebben az időszakában a szellem ajándékai, beleértve a gyógyítás képességét is, Isten dicsőségét szolgálták, és azt jelezték, hogy ő helyesli és megáldja az újonnan megalapított keresztény gyülekezetet. De amikor az már megszilárdult, a tagjai nem a különleges ajándékokat hozták fel bizonyítékként Isten helyeslésére, hanem azt, hogy rendíthetetlen a hitük, a reményük és a szeretetük (János 13:35; 1Korintusz 13:13). Ezért i. sz. 100 körül megszűntek a csodagyógyítások, melyek Isten támogatását bizonyították."

2022. márc. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
37%

Köszi a megosztást.

Nekem hiteles.

Öröm van a szívemben, hogy az Úr dolgozik az Őbenne hívőkben és általuk.

Az Úr csodásan működik, de útja rejtve van..

2022. márc. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

#7

Mennyit is? A Biblia alig néhány esetet ír le csak, ebből több is csak Jézushoz köthető.


Azt kértem, hogy a Bibliából idézz, ne valami szektás folyóiratból. Amire hivatkoztál (1Korintusz 13:8), egy szóval se írja, hogy János apostol halálával megszűntek volna a csodás gyógyulások. Te hogy olvastad ez ki belőle?

2022. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
7%

7-es.

Mert vannak?

Hol?

Kik?

Végleg meggyógyultak?

Kit támasztottak fel?

Az apostolok átadták a szent szellemet, de azok akiknek átadták, nem tudták továbbadni! Apostolok pedig idővel meghaltak.


(1Korintusz 12:29,30; 13:8, 13.)

2022. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!