Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták hogyan értelmezik...

Az ateisták hogyan értelmezik pl a fatimai napcsodát? Meg a lurdi gyógyulásokat, stb.

Figyelt kérdés

Fatima: Mária megjelent 3 kisgyereknek. Az a csoda része, hogy Mária megmondta, hogy ekkor és ekkor itt és itt csodát látnak, amit akár rögzíthetnek is kamerával.

A megadott időben és helyen hatalmas tömeg láttára a Nap táncolni kezdett az égen, amit fel is vettek.


[link]


Talán ezen jól látszik.


Nem kötekedésből tettem fel a kérdést, csak érdekel, hogy aki nem hívő, az mivel magyarázza ezt a jelenséget?

Illetve a jelenség valamennyire meg van magyarázva, de a gyerekek előre elmondták, hogy ez lesz, szóval nem lehet "véletlen".


A korotokat is írjátok légyszi oda!



2017. jan. 7. 16:14
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Rosszul mondtam, nem az a csoda része, hanem ez a legkézzelfoghatóbb.
2017. jan. 7. 16:16
 2/28 anonim ***** válasza:
27%
az ateisták azt hiszik, hogy többezer ember egyszerre hallucinálta ugyanazt.
2017. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Először én is erre gondoltam, de csak van rá valami épkézláb magyarázatuk, ha már annyira a tudomány és a logika hívei... Ha más nem, a felvételek miatt, amit egyszerű mezei újságírók csináltak, akiknek közük nem volt a hithez...
2017. jan. 7. 16:35
 4/28 anonim ***** válasza:
89%

Az ilyen "csodák" általában két kategóriába illenek bele:


- Egy természeti jelenség, amely tagadhatatlanul megtörtént, de vagy nem tudják megmagyarázni, vagy később igen - viszont néhány valláskárosult kitalálja magának, hogy akkor ezért biztos az ő istene felel, pedig semmi bizonyítéka nincs erre (ide tartoznak a légköri fényjelenségek, a váratlan gyógyulások - utóbbi érdekes módon sosem egy végtag visszanövése például, mindig olyasmi, ami amúgy is megtörténhet gyógyszerek hatására, vagy ahol a gyógyulás mechanizmusa nem tisztázott). Most őszintén, akkor miért nem mondjuk az, hogy a Repülő Spagettiszörny szórakozott a Nappal, mert éppen tökrészeg volt?


- Olyan "csodák", amelyről az se biztos, hogy egyáltalán megtörtént, sőt - jelek mutatnak arra, hogy az egész jelenség kitalált (pl.: [link] - egy olyan "csodás lábvisszanövés", amelyben csak az hibádzik, hogy senki nem látta az ürgét láb nélkül, csak az ő szava áll amellett, hogy egyáltalán elvesztette a lábát).


Kor

2017. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 KZitus ***** válasza:
25%

Szervusz


Én hívó eember vagyok, de nem hiszek azokban a dolgokban, amelyekről írtál a Máté 24:23-25, a 2Tesszalonika 2:9, vagy a Jelenések 13:13 versekben leírtak miatt...

2017. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

#4

Igen, írtam, hogy ezt a csodát is megmagyarázták utólag, ezzel nincs gond.

De ez előre be volt jelentve, kimentek az emberek, a kételkedők is, hogy lássák, aztán szépen megtértek.

És száz éve három kisgyerek honnan álmodta volna, hogy akkor és ott egy olyan természeti jelenség zajlik le, amiről azelőtt senki nem tudott semmit?

És nem csak mondták, hanem úgy is történt.

2017. jan. 7. 17:09
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Keveset tudunk még ahhoz hogy ezt megtudjuk magyarázni, 1000 év múlva visszatérhetünk rá.
2017. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

7... Mint már kétszer leírtam, maga a jelenség meg van magyarázva. Az nincs, hogy a három gyerek honnan tudta, hogy akkor és ott törtênni fog valami?


Annak a belátásához, hogy nem maguktól, talán nem kell 1000 év.


A többieknek köszi!

(Ja ês tőlem senki nem kap piros kezet, hiába nem egyezik a vélemênyünk, mert a kérdésre válaszoltatok. Szóval írjatok mêg nyugodtan!)

2017. jan. 7. 18:01
 9/28 anonim ***** válasza:
17%
Sehogy. Ráfogják a természeti jelenségre, a tömegpszichózisra, a gyógyulásokat a placebo-hatásra. Az ateistákat úgysem lehet meggyőzni e dolgok valódiságáról.
2017. jan. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
10%

erre van 2 féle ateista válasz az egyik a valóban szkeptikus, tehát hogy nem zárja ki teljesen hogy csoda volt, de úgy gondolja a jelenlegi ismeretei alapján hogy valószínűleg csalás esetleg tévedés történt, és ha minden részletet fel tudnánk deríteni akkor kiderülne pontosan ez miben is áll


a másik fajta ateizmus ami tulajdonképpen egy ateizmus-vallás, sőt ateizmus-szekta pedig semmiféle további vizsgálatot nem kér pusztán kijelenti hogy ez baromság, akárki akár mit mond mutat, bizonyít és egyebek ez akkor is csak valami teljesen profán dolog lehet, sőt minden bizonnyal csalás, tehát még a Freud féle racionalizálást sem veti be, vagyis hogy kitalál egy a világképébe illő magyarázatot ami már "biztonságos", csak egyszerűen közli hogy biztos a papok csinálták mert kapzsiak és mind a dunába kéne őket lőni

2017. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!