Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Halálunk után lehet egyezkedni...

Halálunk után lehet egyezkedni Istennel, hogy hova szeretnénk jutni, a Mennyekbe, vagy hogy újjászülethessünk?

Figyelt kérdés

Figyelembe veszi a kérésünket, ha alátámasztjuk érvekkel? Például én bűnös ember vagyok. Esetleg figyelembe venné a Jóisten, hogy ne a Pokolba száműzzön engem örökre, hogy ropogós pirítós legyen belőlem? Nem akarok pirítós lenni!!! 😭😭

Hanem hadd születhessek le újra a Földre és MINDEN hibámat kijavítom és törekedni fogok a tökéletességre és a szeretetre. Hogy boldogabb életem legyen. 😇😇



2022. márc. 22. 10:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, figyelembe veszi, Isten kegyelmes és irgalmas.
Nem Fiam, mész te a Pokolba...
15 szavazat
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
41%

Én nem hiszem, hogy a halál után valami, ami te vagy, tovább él.

A halottak semmit sem tudnak. Nem kommunikálnak, nem terveznek, nem emlékeznek. A halál, az élet ellentéte. Az abszolút nemlétezés.

A feltámadásban viszont hiszek. (...) Érdekel?

2022. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

"Hanem hadd születhessek le újra a Földre és MINDEN hibámat kijavítom és törekedni fogok a tökéletességre és a szeretetre. Hogy boldogabb életem legyen. 😇😇"


Ehhez kéne hogy emlékez a múltadra. Különben hogy javítod ki a múlt hibáit.

Arról nem is beszélve hogy valószínűleg mindenki azt választaná hogy fusson még egy kört a földön.

Tehát elég sok olyan embernek kéne rohangálnia akik már egyszer megjárták a túlvilágot.


De ha kapunk még egy esélyt hogy javítsunk akkor miért ne kaphatnánk 2. esélyt is? vagy 3.? 4.?5.?

Mi az a szám ami után már nem adnál több esélyt és miért pont az után nem? Lehet hogy csak az az egy plusz esély kéne hogy kijavítsa a hibáit. De ha meg mindig adsz új esélyt akkor lehet valakit több százszor is vissza küldene.

2022. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
2: De ha valaki elhibázta, elrontotta az életét, akkor nem az a megoldás, hogy beb@sszuk a kemencébe büntetésből, hanem adjunk neki legalább egy 2.esélyt, hogy kijavítsa a hibáit.
2022. márc. 22. 11:43
 4/39 anonim ***** válasza:
79%
Na de kérdező, most épp a második esélyed napjait éled. Hiszen már tudsz róla, hogy amit csinálsz, az úgy nem jó. Ha ennek ellenére nem változtatsz, abban ki a hibás?
2022. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
De ebben az életemben már nem tudok tiszta lappal kezdeni. A 0-ról akarok kezdeni mindent. Fölösleges krikszkrakszok nélkül, hibák nélkül.
2022. márc. 22. 11:56
 6/39 Prókátor ***** válasza:
67%
Dehogy nem tudsz új lappal kezdeni! Úgy hívják, hogy MEGTÉRÉS!
2022. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
56%

"Úgy hívják, hogy MEGTÉRÉS!"

Melyik vallásba? Véletlen nem pont abba amelyiket te is követed?

2022. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
70%

A jelek azt mutatják hogy erre nincs lehetőség.


Ezenfelül a hibázás egyik lehetséges forrása az ha rossz vallást követsz. Ezt könnyedén lehetne orvosolni de nem teszi Isten. Így az ebből adódó hibáid miatt sem fogsz 2. esélyt kapni.

2022. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
77%

5#


Jézus Krisztusban új lappal indulunk.



2 Korintusi 5:17

Így hát, ha valaki Krisztussal egyesült, akkor új teremtménnyé lett! Ami benne régi volt, elmúlt, ő pedig minden tekintetben újjá lett!


[link]

2022. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 NTBS ***** válasza:
49%
Nem lehet, mert ő minden tettünket ismeri.
2022. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!