Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Halálunk után lehet egyezkedni...

Halálunk után lehet egyezkedni Istennel, hogy hova szeretnénk jutni, a Mennyekbe, vagy hogy újjászülethessünk?

Figyelt kérdés

Figyelembe veszi a kérésünket, ha alátámasztjuk érvekkel? Például én bűnös ember vagyok. Esetleg figyelembe venné a Jóisten, hogy ne a Pokolba száműzzön engem örökre, hogy ropogós pirítós legyen belőlem? Nem akarok pirítós lenni!!! 😭😭

Hanem hadd születhessek le újra a Földre és MINDEN hibámat kijavítom és törekedni fogok a tökéletességre és a szeretetre. Hogy boldogabb életem legyen. 😇😇



2022. márc. 22. 10:38
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
39%

" Bő 2000 év eltelt azóta, és még mindig beszélünk róla ;)"

Dínók meg még régebben kihaltak. Azóta is beszélünk róluk.

2022. márc. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
30: 2000 éve lejött, ok... Most miért nem jön le???
2022. márc. 25. 20:54
 33/39 anonim ***** válasza:
27%
#31 igen. És? Ez szerinted azt bizonyítja, hogy nem léteztek dinók? :D
2022. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
0%

Most is itt van...


az Örökkévaló szeme át- meg átfésüli az egész Földet, és keresi azokat, akik teljes szívvel-lélekkel bíznak benne és ragaszkodnak hozzá, hogy erejét és hatalmát megmutassa abban, ahogyan megsegíti őket..

2 Krónika 16,9


Csendesedjetek és ismerjétek el, hogy én vagyok az Isten!

Zsolt 46,11


aki kér, mind kap, aki keres, talál, és a zörgetőnek megnyittatik

Máté 7.8

2022. márc. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
34: Na remek Zsizell már csak te hiányoztál...
2022. márc. 25. 21:40
 36/39 anonim ***** válasza:
14%
Na, ki írhattad volna, hogy nem írhatok 😜😂🤣
2022. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

33.

Nem. Csak gondoltam írok valamit még amiről beszélnek az emberek. Az is kb annyira lényeges.


Ha azt akartam volna akkor inkább valami mitológikus lényt vagy régebbi vallás isteneit említettem volna.

Azokról is szoktak még ma is beszélni és nem léteznek.


(A dínó tagadó az egy másik vállaszoló aki fanatistának adja ki magát)

2022. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a pokol koncepciója nem a legigazságosabb sem a legjobb sem pedig a leglogikusabb lehetőség. Azonban ha elfogadná valaki hogy ezt az egészet lehetett volna sokkal jobban is csinálni akkor

- nem lenne olyan rémisztő büntetés se olyan kecsegtető jutalmazás az egész ennél fogva nem lenne olyan hatalma az egésznek

- el ismernék vele az emberek hogy Isten képességei és/vagy tulajdonságai nem olyanok mint amilyennek lefestették őket ez pedig egy sor másik problémát vonna maga után ezáltal pedig a bibliában írtak is nagyon megkérdőjeleződnének


De ez nem változtat azon hogy a menny, pokol elképzelés nem passzol a leírt Istenhez. De a hinni akarás az nagyon erős úgy hogy ez a kutyát nem érdekli. Így mindent kötelezően, kényszeresen el kell fogadni úgy ahogyan le van írva és fel sem merülhet a gondolat sem hogy másik módszerekkel jobban működne minden és jobban passzolna egy ilyen hatalmasnak és jóságosnak lefestett istenség tetteihez (és kevésbé ahhoz hogy csak a vallás fenn maradásáért lett úgy megírva az egész ahogyan)

2022. márc. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pokol létezik, akkor Isten ugyanolyan mint Hitler volt, sőt rosszabb. Ha létezik a pokol, akkor nincs kegyetlenebb az Istennél. Ha ezt megengedi. Márpedig a kegyetlenkedés az ember szokása. Ami azt jelentené, hogy a kínzás, az Istentől van. Mivel mi az ő képmása vagyunk. Habár a szenvedést is megengedte, mintha élvezné hogy szenved az emberi faj. És habár a Biblia szerint Sátán a gonosz, de Isten gonoszsága mellett, Sátán csak kismiska. Ha mindezt egybevetjük, akkor igen, a pokol létezik.
2022. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!