Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik típusú gyülekezet a...

Melyik típusú gyülekezet a szimpatikusabb neked?

Figyelt kérdés

Most nem a nagyobb felekezetekről beszélek, hanem kifejezetten a kisegyházakról. Főleg a baptistáknál látni, hogy alapvetően kétféle típusú gyülekezetük van:

1. Nagyon konzervatív, a nők csak szoknyában járnak (valahol csak istentiszteletre, máshol a hétköznapokban is elvárás), asszonyoknak kendő, klasszikus himnuszok, hagyományos nemi szerepek, házassággal, szexualitással kapcsolatban a bibliai szabályok komolyan vétele, szó szerinti bibliaértelmezés stb. A tagokat a kívülállók is ránézésre felismerik. Az életmódjuk nagyban eltér a világiakétól.

2. Fiatalos, laza, sok szabadidős program, modern dicséretek, liberális világnézet, a bibliai szabályokat valamennyire kommunikálják, de nem feltétlen elvárás ezek betartása. Teológiailag nem dogmatikus, mindenki úgy élheti meg a hitét, ahogy akarja. A tagok viselkedése, életmódja, öltözködése nem feltétlenül különbözik egy normális világiétól. Tehát mondjuk járnak szórakozóhelyekre, de nem drogoznak, nincsenek alkalmi kapcsolataik, de a párjukkal élnek szexuális életet akkor is, ha nem házasok stb.


2022. márc. 22. 15:46
A kérdező szavazást indított:
A konzervatív
A modern
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Az első farizeusi, a második hobbikeresztény.
2022. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem fog elkárhozni senki mert elvárás a szoknya, de azért igen ha nem tudod megmondani, hogy mitől keresztény. A hyperkegyelem nem létezik.
2022. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Inkább konzervatívabb lennék, de akikre te gondolsz képesek bigott hülyeségekre, például hogy evolúciótagadók legyenek.
2022. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha vallasos lennek, akkor a modernet valasztanam. nekem ne mondja meg senki, milyen ruhaban jarhatok, vagy hogy hogyan "kell" ertelmeznem egy irodalmi muvet, viszont "elvarnam" egy kozossegtol hogy programokat csinaljanak a tagoknak. kulonben mitol lenne kozosseg ha soha semmi szorakoztatot nem csinalunk egyutt?
2022. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Én nem azt nézem, hogy milyen öltözködési szabályok vannak, hanem azt, hogy mit tanítanak. Amúgy egyik se szimpatikus a kettőből. Mind a két esetben úgy tűnik, hogy átestek a ló egyik oldalára. Első esetben felesleges emberi szabályok, bigottság, másik esetben pedig a hit kiüresedése látható.
2022. márc. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez igy van? Magyarorszagon?

Mert en sem olyat nem ismerek, ahol kendot vesznek az asszonyok a templomba, sem olyat, ahol lazan megy a hazassag elotti szex (lehet, hogy igen, de nem ezt tanitjak).

Vagyis van olyan vallasi csoport, hogy kendot vesznek, de azok nem a baptistak, nagyon kevesen vannak es inkabb a kalvinizmus egy szelsosegesebb fajtat kovetik. Te azt mondod, hogy "A tagokat a kívülállók is ránézésre felismerik." A magyar baptistakat?

2022. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os!

Én mindkettőt ismerek. A városunkban van egy kis baptista gyüli, személyesen nem jártam ott, de közel van hozzánk, szoktam őket látni, és igen, szoknyában meg kendőben vannak a nők. Kendőt hétköznap nem vesznek, de szoknyát mindig, azért mondom, hogy messziről ki lehet őket szúrni.

A második kategória is előfordul, olyanban személyesen voltam. Nyilván elvileg azt tanították, hogy várj házasságig a szexszel, meg ilyenek, de a gyakorlatban annyira nem tartotta senki, hogy simán együtt is éltek. Egyszer voltam velük egy házibuliban, ahol a lelkész piásan azt magyarázta nekem, hogy amúgy nincs is Isten.

De ott van a sógornőm is, aki nagy gyülijáró, közben évekig élt együtt egy egyáltalán nem hívő pasival, mielőtt hozzáment. Ebből se csináltak ott gondot.

2022. márc. 22. 21:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Libernyák vagyok és nehezen viselem a szkepticizmus teljes hiányát, szóval a második. De nem vallásosként nem tudom, mennyire mérvadó a véleményem.
2022. márc. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!