Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezete káros-e a...

Hit gyülekezete káros-e a pszichés, lelki, illetve magán életre vagy rokoni kapcsolatokra, tapasztalat?

Figyelt kérdés
2022. márc. 6. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Romboló hatású.
2022. márc. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Nezd meg,hogy kicsinaltak a hit gyulekezete nevu szekta tagjai az illetot,mert ki akart szallni beloluk. Tonkretettek az eletet.

2022. márc. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, én csak egy oda tartozó csajt ismertem, de az totál gáz volt pszichésen.
2022. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Konfliktusforrás az ilyesmi. Ismerek nénit, aki Hitgyülis, a családja nem az, minden évben veszekedik a családjával, hogy "Minek a karácsonyfa? Minek az ajándék? Az egyetlen igaz ajándék a földi élet, amit a Jóisten adott nekünk!" nekem nagyon nem szimpatikus ez a nincs ünneplés hozzáállás. Ünnep nélkül minden nap szürke és ugyanolyan, nincs nagyon mit várni. Az ajándékozás a szeretetnyelvem (nem vagyok nagy szeretetnyelv fanatikus, szerintem mindenki kimutatja mind az 5 módon, de nekem ez a fő) és engem eléggé elszomorítana, ha nem készülhetnénk ünnepekre, nem kapnék ajándékokat és én se adhatnék semmit másoknak.

A másik, ami zavar, az az erőszakos hittérítés. Becsengetgetés, szórólapozás, Őrtorony újság mindenhová. Gusztustalan szerintem.

Nem vagyok vallásos, de egy jó vallási közösségbe az emberek maguktól mennek, tartozni akarnak. Ide nem tudom ki akar tartozni, öregeken, iskolázatlan középkorúakon kívül. Inkább azt látom, hogy ebbe veleszületett huszonévesek menekülnek ki ebből.

2022. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 4-es! Akikről te beszélsz, azok a jehovisták, nem a hitesek.
2022. márc. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Oh, tényleg, bocsi!

A néniről tudtam, hogy jehovás, de azt hittem a 2 vallás ugyanaz. Most megnéztem, és vannak különbségek valóban.

Viszont ennek ellenére se szimpatikus nekem túlzottan ez az egész, de aki ebben hisz és jó neki, nem fogok beleszólni.

2022. márc. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,káros.Beteg szekta.Pont olyan mint a jehova.Be kellene tiltani.
2022. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok ismerősöm járt vagy jár oda. A többségüknek sajnos van valamilyen kárja abból!

Nekem személy szerint is volt rossz élményem velük, bár én csak rövid ideig voltam kapcsolatban velük.

Manipulatívak, szélsőséges nézetűek, rámenősek. Burkoltan, mézes mázos szavakkal, de erőszakosak többnyire... Csak az van, amit ők akarnak. Ilyenkor valahogy le kell szerelni őket. Sajnálom őket.

Elég lenne, ha csak a Bibliával foglalkoznának, és nem a politikai meg pénzügyi törtetéseikkel.

2022. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!