Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményed? Neten olvastam

Mi a véleményed? Neten olvastam

Figyelt kérdés
Nem hívőknek! Kérlek szánj 3 percet , ennek elolvasására! Mikor téged meg akartak "tèríteni" a mar hívő emberek, akkor a bűneidre mutatnak rá leginkább azok hogy hagyd el saját kívánságaid, utadat és Élj Bibliai Isteni parancsolatok szerint. De sokan sértve érzik magukat, mert az ő életük, nem hívők élete tisztább mint a hìvőké. És ha nem is szemtől szembe de megjegyzik: ez akár engem jó útra téríteni, hiszen az én életem tisztább mondja a nem hívő.. és bizony igaz vannak olyan világi emberek akiknek erkölcsösebb az élete mint sok hívőé. No de a megtérés nem csak erkölcsre kell rá mutatni hanem arra giga a Megváltó Úr Jézus megváltani jött életét áldozva, borzalmas testi, lelki szenvedést majd halált elszenvedte hogy jogot adjon nekünk mennybe jutáshoz . Ezt a jogot, kiváltságot erkölcsös életmóddal nem lehet megszerezni, és nem is amiatt kapjuk meg a mennybe való menetelnek jogát hanem tudunk kell hogy mi egy olyan világba születtünk bele amely, ellenséges,viszonyban van a Teremtő Istennel, az egy igaz Élő Istennel akk a Mi Mennyei Atyánk, ugyan is aki jól érzi magát e világban, mert egészséges, sikeres, és minden jól megy neki, és ezért semmi baja e világgal, annak azt mondja Mennyei Atyank:János 2:15 Ne szeressétek a világot, se azt, ami a világban van. Ha valaki szereti a világot, abban nincs meg az Atya szeretete. Tud meg e világ a Sátán hatalma alatt van. És ellensége Mennyei Atyánknak. És mindenki aki még szereti a Sátán világát: Jakab 4:4Parázna férfiak és asszonyok, nem tudjátok-é, hogy a világ barátsága ellenségeskedés az Istennel? A ki azért e világ barátja akar lenni, az Isten ellenségévé lesz. Ha mégis le leplezett az Evangélium, kik elvesznek hát kik azok akik elvesznek/halál után pokolba jutnak/ kikben e világ Istene megvakította a hitetlenek elméit, hogy ne lássák a Krisztus dicsőséges evangyéliomának világosságát, a ki az Isten képe. E világ Istene: SÁTÁN. ő megvakitja az embereket, bogy ne ismerjék fel, ne lássák, hogy bűnösnek és Isten Fiával a Megváltó Úr Jézussal Szövetségre kell lépniük. És az ellenség oldaláról át kell állni az Úr oldalára. Akik nem hívők, de jó emberek sajnos tudatlanul is de a Sátán oldalán állnak és ellenségei Istennek. Kérlek ne csapd be magad. Rajtam keresztül Isten kér téged hogy térj meg bűneidből fordulj el onmagadtol még ha csodálatos is ha olyan életet élsz ami bűn. Mert kárhozat lesz a vége a halál után. Áldjon az Úr mindenkit. Antoni Pál , pásztor.
2022. márc. 28. 21:32
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

#19


"De. Arra már nem igazán akarnak gondolni a nem-hívők, hogy Isten személye, attól nem fog változni, mert egy erkölcstelen magát hívőnek beállító személy beszélt róla."


Azt javasolod hogy ateisták nyissák ki a Bibliát hogy térjenek meg de arról már nem beszélsz hogy mivan azokkal akik hívőnek adják ki magukat tehát elvileg megtértek de aztán valahogy mégsem sikerült megtérniük mert szerinted csak hívőnek adják ki magukat? Szóval aki hívőnek adja ki magát miben különbözik az ateistától?


" nem-hívő erkölcsösebb életet él mint mondjuk egy hívő, aki éppen azt a nem-hívőt akarja megtéríteni"


mivan ha ateista hívő lesz aztán őt is lehet szidni hogy ennyire erkölcstelen lett pedig ateistaként meg erkölcsös volt? Mi értelme ennek amit irsz? elmagyarázod kérlek?

2022. márc. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

19-es vagyok, 21-esnek:


Azért nem beszéltem arról akik hívők, de nem hit hűen éltek, mert itt elsősorban a kérdés is a nem hívőknek szólt, és a 19-es HSZ-emben is ennek fényében, és a nem-hívők hozzászólására próbáltam reagálni.


Az a kérdésed hogy aki hívőnek adja ki magát de valójában nem úgy él, az miben különbözik az ateistától.

Abban különbözik hogy mivel többet tud, Isten többet is fog tőle számon kérni. És még rá tesz az is ha az ateista látja ennek a hívőnek a hiteltelen életét, akkor inkább úgy ítéli meg hogy ezért nem fog Istenhez közeledni. Tehát összegezve egy olyan hívő, aki hiteltelenül él, szerintem rosszabb mint egy ateista aki erkölcsösebben él mint a többi "ateista".

Na de ez csak általánosságban igaz, akkor ha nincsenek tényszerű adatok az adott illetők, bűnös cselekedeteit illetően. Ez az amit csak Isten lát, és Ő is fog igazságosan ítélni.


Na de, és ez az amiért sem a kérdés iránya, sem az én HSZ-em iránya nem arra akart mutatni hogy egy hiteltelen hívő többet ér e, egy erkölcsös ateistához képest az pedig az hogy, az még nem fogja felmenteni az erkölcsös ateistát sem az alól a felelősség alól, amit már az előző HSZ-emben egy példával is próbáltam kifejteni, hogy ha ő magát többre tartja egy hívőnél aki hiteltelen, mert ő lelkiismeretesebben él a megítélése szerint, akkor a lelkiismerete eredetéről is tudomást kéne vennie.

Ha ő azzal elintézi hogy jólvan én ilyen jó vagyok, hogy én ilyen lelkiismeretes vagyok, de hogy honnan van ez és miért van az hogy ő lelkiismeretesebben próbál élni a többi embernél, akkor ez csak önfényezés és büszkeség.

És hozzá tenném ez mind szubjektív vélemény, mert általában az ilyen emberek akik azt mondják hogy ők lelkiismeretesebben élnek mint más, azok a saját véleményüket mondják magukról.

Az úgy mennyire hiteles mondjuk egy idegen embernek, hogy én azt mondom hogy én ennél és ennél az embernél jobb vagyok, ezért meg azért?


Tehát Isten úgy teremtette meg a világot, hogy az ember hozzá találjon, hogy észrevegye hogy ez nem csak úgy létrejött és kész, ha nem látszik a természetben, az emberi jóságban hogy ez egy tudatos döntés eredménye.

Az nem menti föl a felelősség alól egyik erkölcsösebb embert sem, hogy meg ismerje azt aki teremtette őt, és a világot.

Hiszen pont ez az önbecsapás, amit az erkölcsösebb emberek, elhisznek maguknak, hogy a saját ítéletük szerint ők jobbak mint egy hívő, aki nem úgy él, és nem veszik figyelembe Isten személyét, aki valóságosan meg tudja adni azt az erkölcsösséget, ami már nem a saját magam kialakított nézeteiből fakadó ítélet lesz, ha nem maga Isten fog megigazítani.



Az utolsó kérdésed arra vonatkozik, "hogy mi van egy ateista hívő lesz aztán őt is lehet szidni hogy mennyire erkölcstelen lett," (ITT megállok párszóra) tehát, ha valaki hívő lett akkor kinek a felelőssége hogy hit hűen éljen ha nem a saját magáé?

Ezt úgy írtad, mintha ez törvény lenne hogy mivel sok hívő, hiteltelen, ezért törvény szerű hogy aki hívő lesz az csakis erkölcstelenebb lenne, ami pedig nem így van.


De felvetődik a kérdés hogy hogyan is határozzuk meg az erkölcsösséget, honnan van alapunk rá?

2022. márc. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

Ez mind jó lenne, de egy tájékozottabb ember azt is tudja, hogy hogyan alakult ki, és honnan származik az erkölcs.

Isten nem kell hozzá.

Ettől még lehet, csak nem szükségszerű.

És nem, nem lehet eltalálni semmiféle istenhez. Te sem találtál volna el hozzá, ha nem mutatták volna meg neked az utat teljesen egyértelműen, méterenként kikövezve.

2022. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

#22


"Abban különbözik hogy mivel többet tud, Isten többet is fog tőle számon kérni. És még rá tesz az is ha az ateista látja ennek a hívőnek a hiteltelen életét, akkor inkább úgy ítéli meg hogy ezért nem fog Istenhez közeledni."


Hát de akkor mi értelme megtérni ha Isten sokat fog számonkérni? Ráadásul Bibliába rengeteg parancsolat van amiket be kell tartani azokon az Ateisták 99%-a elvérzik tök mindegy hogy milyen jó meg erkölcsös ember

2022. márc. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
#22 megtért embernek yomkippurozni kell, páskázni kell, shabbátozni kell, körülmetélni kell a lőcsét, újholdazni kell, sukkóthozni kell, purimozni kell, sátrak és hetek ünnepezni kell sok mindent kell.
2022. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
#22 bemeritkezni kell.
2022. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

19-es vagyok. 24-esnek:


Olvasd el kérlek:


"Mester, melyik a legfőbb parancsolat a törvényben?"

Jézus így válaszolt: "Szeresd az Urat, a te Istenedet, teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és legnagyobb parancsolat. A második hasonló ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták."


Pál levele a rómaiakhoz 13. fejezet

1 Minden lélek engedelmeskedjék a felettes hatalmaknak, mert nincs hatalom mástól, mint Istentől, ami hatalom pedig van, az az Istentől rendeltetett. 2 Aki tehát ellene szegül a hatalomnak, az az Isten rendelésének áll ellen; akik pedig ellenállnak, azok ítéletet vonnak magukra. 3 Mert a jócselekedet miatt nem kell félni az elöljáróktól, hanem csak a rossz miatt. Azt akarod, hogy ne kelljen félned a hatalomtól? Tedd a jót, és dicséretet kapsz tőle: 4 mert Isten szolgája az a te javadra. Ha azonban a rosszat teszed, akkor félj, mert nem ok nélkül viseli a kardot, hiszen ő Isten szolgája, aki az ő haragját hajtja végre azon, aki a rosszat teszi. 5 Ezért tehát engedelmeskedni kell nemcsak a harag miatt, hanem a lelkiismeret miatt is. 6 Hiszen adót is azért fizettek, mert ők Isten szolgái, akik éppen ebben a szolgálatban fáradoznak. 7 Adjátok meg mindenkinek, amivel tartoztok: akinek az adóval, annak az adót, akinek a vámmal, annak a vámot, akinek a félelemmel, annak a félelmet, akinek pedig tisztelettel: a tiszteletet. 8 Senkinek se tartozzatok semmivel, csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert aki a másikat szereti, betöltötte a törvényt. 9 Mert azt, hogy ne paráználkodj, ne ölj, ne lopj, ne kívánd, és minden más parancsolatot ez az ige foglalja össze: „Szeresd felebarátodat, mint magadat.” 10 A szeretet nem tesz rosszat a felebarátnak. A szeretet tehát a törvény betöltése. 11 De mindezt valóban tegyétek is, mert tudjátok az időt, hogy itt van már az óra, amikor fel kell ébrednetek az álomból. Hiszen most közelebb van hozzánk az üdvösség, mint amikor hívőkké lettünk: 12 az éjszaka múlik, a nappal pedig már egészen közel van. Tegyük le tehát a sötétség cselekedeteit, és öltsük fel a világosság fegyvereit. 13 Mint nappal illik, tisztességben járjunk: nem dorbézolásban és részegeskedésben, nem szeretkezésben és kicsapongásban, nem viszálykodásban és irigységben, 14 hanem öltsétek magatokra az Úr Jézus Krisztust; a testet pedig ne úgy gondozzátok, hogy bűnös kívánságok ébredjenek benne.



Ezeknek az igéknek vannak előzményei persze, de a lényeg hogy szeressük Istent és szeressük felebarátunkat mint magunkat.

Hogyan szeressünk? Jézus azért jött el hogy megmutassa.

Az ószövetség az Jézus eljövésének az előzménye, ezt jó ismerni ahhoz hogy teljes legyen a kép, de az újszövetségi írásokban nincsen több parancs a legfőbb parancsnál. Ezt kéri tőlünk Jézus és általa Isten.

2022. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

#27 Ha ennyire egyszerü lenne ahogy irod akkor mindenki üdvözül de az ige irja csak 150 ezer ember menekül meg a 8 milliárdbol és ez nem Jehovás hanem jelenésekben ott van...


Tehát nem elég csak ennyit betartani sok minden törvény van ezen kivül is... Jézus is csak nehezitett rajta

2022. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

"csak 150 ezer ember menekül meg a 8 milliárdbol"

Nem, ezt rosszul tudod.

Ők kerülnek a mennyekbe, külön feladattal, a többi a Földön születik újra.

2022. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
#29 de még igyis rengetegen elkárhoznak nagyon kevés lesz az üdvözültek száma és ezt a biblia is alátámasztja mikor irja igyekezzetek bemenni a szük kapun mert sokan akarnak bemenni rajta de nem tudnak vagy amikor azt irja szük az ösvény ami életre visz
2022. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!