Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan képzeled el Istent, s...

Hogyan képzeled el Istent, s a vele való első találkozást?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 19:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Isten nagyon aranyos, de ő nem ember hanem ő a világmindenség. Szeret minden embert ezen a Földön. Nagy fényesség veszi őt körül és bölcs mint a legöregebb emberek.
2010. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Tehát isten egy aranyos világmindenség. Szeret minden embert a földön. (Kézilabdázókat szíven szúró gyilkosok, korrupt politikusok, bálnagyilkosok, kismama gyilkosok, gyerekeket el rabló és megerőszakoló embereket, lakásmaffiózókat, ittas vezetőket,környezetszennyezőket, és pozitív ateistákat). Nagy fényesség veszi őt körül (mivel gondolom te ezt már láttad és átélted) és bölcs mint az agyérelmeszesedésben szenvedő öregemberek.
2010. szept. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Utolsó! Az volt a kérdés, hogy hogyan KÉPZELI el Istent. Nem az, hogy milyen.
2010. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A zárójelben lévő résszel azokhoz szólok akik elolvassák a hozzászólásom. Én nem az ő válaszára reagáltam, csupán felhasználtam az enyémhez.
2010. szept. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Isten mindenben én mindenkiben benne van (igen, még a korrupt politikusokban, bálnavadászokban stb. is, csak sajnos bennük a rossz oldal túlteng), úgyhogy nap, mint nap lehet találkozni vele :) Csak észre kell venni. Szívet melengető érzés!
2010. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az első találkozást már mindenki átélte.

A kérdés hogy a viszontlátás milyen lesz.....

2010. szept. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ábránd!


A Bibliában több helyen le van írva a találkozás csak keresd meg. Főleg az Ó-testamentumban: itt járt-kelt az emberek között.


Egyébként én egy 35 éves, életerős fiatalembernek képzelem, aki ég az alkotás vágyától, járja csillagrendszereket és teremti az élhető bolygókon az embereket.


Azért 35:

- mert a csillagközi utazásokon, a fényhez közeli sebességeknél a földi időnek 10.600 év felel meg és kb. ennyi ideje teremtette Isten a biblia szerint az embert (számolj utána, kiindulva Ádámtól!),

- az Új-testamentumban már nincs itt a Földön (valószínű elment) és csak a fiát hagyta ránk, aki 33-ban meghalt.


Ezért képzelem, hogy mire 70 éves lesz visszatér a Földre és akkor mindenki élőben látja.

2010. szept. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Na ha visszatér 70 évesen csapunk egy nagy bulit, leitatjuk, veszünk neki utcalányt stb :DD
2010. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
40%
az elsőt? ööö...dehát egyfolytában istennel vagyok mert én vagyok az Isten.minden nap találkozom vele,még álmomban is.
2010. szept. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
Te csak ne használd fel az én gondolataimat válasznak béna 50 százalékos majom!
2010. szept. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!