Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire befolyásolja az...

Mennyire befolyásolja az öltözködéseteket/megjelenéseteket a vallás?

Figyelt kérdés
Kort, nemet, illetve hogy milyen vallásúak vagytok, miért pont azzal a ruhadarabbal szemben éreztek averziót/szimpátiát írjátok oda, érdekel C:

2022. ápr. 5. 01:10
A kérdező szavazást indított:
konkrét szabályok szerint öltözködöm ami szent szövegben vagy teologikus szövegben van
inkább szokások mentén választom ki az outfitjaim, de van teológiai alapja
saját elképzelésem van, kifejtem
sehogy se befolyásolja
24 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Pogány vagyok, egy mackónadrág, egy póló egy fekete kabat meg egy adidas nagy talpig cipő
2022. ápr. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A hétköznapjaimat nem befolyásolja. Azt veszek fel ami tetszik és amiben jól érzem magam. De pl ha templomba megyek akkor úgy öltözök fel, hogy vállam és a térdem ne látszódjon. Nem kimondottan a vallás miatta, hanem mert így illik. Ha esetleg télen megyek egyértelmű, hogy leveszem a sapkám. Most elgondolkkodtam rajta, hogy ez a vallás miatt van pedig az illem miatt van e.
2022. ápr. 5. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

2-eshez hasonlóan igazából nem befolyásolja a vallásom az öltözködésem.

De pl. vasárnap templomba nem mackónadrágba megyek. Illetve nagyobb egyházi ünnepeken még inkább kiöltözöm. Bevallom, valahol sajnálom, hogy ma már "jólvanazúgy" alapon ünnepi misére is toprongyként mennek sokan (nem azokra gondolok, akiknek nincs pénze, nehogy félreértse valaki). Régen az emberek megtisztelték Istent és a közösséget is, hogy a legjobb ruhájukba mentek.


Tehát azt mondanám, hogy olyan értelemben nem befolyásolja a hitem az öltözködésem, hogy más ruhákat hordok, mint mások. De pl. nekem a vasárnapi mise ünnep, ezért oda kiöltözöm jobban.


32/Nő/római katolikus

2022. ápr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

#2 Nőként nem kell levenned a sapkád a templomban.

# Úgy vettem észre, a protestánsok jobban adnak a templomi öltözködésre, mint mi, katolikusok.

2022. ápr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Annyiban befolyásolhatja, hogy a keresztény mentalitás alapvetően egy egyszerűségre, szerénységre való törekvést jelent az élet minden területén. Tehát nem bűn bármilyen kirívó dolog (bár manapság a punk meg hasonló subkultúrák nincsenek divatban), vagy nem bűn nőknek a feneket és mellüket kihangsúlyozó ruhák hordása vagy férfiaknak az izompóló, csak a keresztény mentalitásból nem az következik.
2022. ápr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak vallás hanem alapvető kultúra és műveltség kérdése, hogy pl. nem mész be félig meztelenül egy templomba... Még turistaként sem.
2022. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#4 igen, én is meglepődöm indig, hogy milyen igénytelen ruhákban tudnak menni emberek templomba. Én mindig normális ruhát veszek fel, mintha munkahelyre mennék.
2022. ápr. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Az alkalomhoz és a helyhez illően öltözöm fel. Ha templomba megyek, akkor annak megfelelően.

Hétköznapokba több belefér, mint templomba, de akkor sincs semmi extrém az öltözködésemben.

2022. ápr. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Keresztény goth vagyok, szóval az vallási közösségekben (is) gyakran ferde szemmel néznek rám. Pedig messze nem követek el közszeméremsértést. Templomban is az esetek legnagyobb százalékában kabát vagy bőrdzseki van rajtam.

Nekem az, ahogy sminkelek, ahogy öltözködöm, kreatív önkifejezés, egyáltalán nem azért csinálom, hogy mutogassam magam. Viszont ezt a n@cikeresztény, “konzervatív Margitkák” nem igazán fogják fel.

Vagy okkultista huligánnak néznek, vagy valami depressziós elmebetegnek.

Mellben is erős vagyok, így lényegében minden “kivágott” rajtam, ami nem garbó, erről nem tehetek. Viszont 30-40 fokban nem fogom takargatni magam csak ezért.

Ez is annyira érdekes. Ha egy kis mellű, filigrán nő vesz fel tipikus nyári, szellősebb ruhadarabokat, fűzőket, akkor szép, elegáns, vagány, de ha egy nagyobb mellű nő viseli ugyanezt, egyből mindenki azt feltételezi, hogy “ledérkedni” akar.

2022. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Tudom, hogy nőként nem kötelező de úgy gondolom, hogy belépek egy templomba akkor megtisztelem annyival a helyet és az Istent, hogy leveszem. De akárhová ha bemegyek akkor leveszem.
2022. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!