Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A horoszkópban és az ásványokb...

A horoszkópban és az ásványokban hinni bűn a katolikusoknak?

Figyelt kérdés
Keresztény vagyok de néhány dologról fogalmam sincs, tudom hogy a manifesztáció bűn de az említett 2 dolog is?

2022. ápr. 1. 22:32
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
93%
Hinni is. Ez bálvány imádatnak és/vagy pogányságnak/pogány bálványok imádatának számít.
2022. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
19%
Butaság inkább. De ha hobbiból csinálod, akkor nem bűn.
2022. ápr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
igen
2022. ápr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
46%

Volt már hasonló kérdés.

Egyébként Isten azt várja el hogy bizonyíték nélkül higgyél benne és neki.

Ha ezt megteszed mással is az miért lenne baj?


Annyi még hogy az ezoterikus dolgokkal óvatosan mert vannak káros dolgok is köztük már.


Az hogy hisszel benne hogy működik szerintem nem minősül bálványimádatnak mert nem imádod a horoszkópot vagy a kristályokat. Az hogy elhiszed hogy működik az nem imádat.


Az pedig hogy hisszel valamiben miért lenne bűn? Ki tudná meg mondani hogy hol van a határ aközött amiben még kötelező hinni és amiben már bűn hinni?

Ez hülyeség. Nem bűn.

2022. ápr. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
64%
Természetesen bűn, ráadásul elég súlyos, mivel az isteni gondviselés helyett kövekbe, távoli csillagokba helyezed bizalmad.
2022. ápr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
15%

" isteni gondviselés helyett"

Nem helyett hanem mellett.


Bibliából tudnád idézni az ide tartozó részt?

2022. ápr. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
71%

#6

Mellette nem lehet, mivel a kettő kizárja egymást (már csak logikai alapon is, egyszere nem lehet igaz mind a kettő). A Biblia is azt írja, hogy féltőn szerető az Úr, tehát egyszerre óv minket ezektől a hamis bálványoktól és el is várja, hogy ezekben ne higgyünk.

2022. ápr. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
57%

Áldás, békesség.


Mit értesz az alatt, hogy hinni bennük? Például azt is kérdezhetted volna, hogy bűn-e a katolikusoknak hinni az okkult cuccokban? Na de hinni bennük, mint elfogadni, hogy létezik ilyesmi, mert az nem bűn, vagy mint gyakorolni az ilyen dolgokat? Mert az már bűn.


Na meg horoszkóp és az asztrológia eleve egy érdekes kérdés. Ha ezek alatt te arra gondolsz, amit mondjuk a Nők Lapja Ezotéria magazinban olvasol, na abban hinni nem bűn, hanem babona, senkit sem szeretnék megbántani, de az azzal van egy kategóriában, mint abban hinni, hogy balszerencséd lehet ha átmegy előtted egy fekete macska.


Nem lehet egy napon említeni azzal a fajta asztrológiával, amit az ókorban és a középkorban gyakoroltak. Na de vajon az bűn-e? Erre még kitérek később.


Az ásványok és a kristályok erejében hinni pedig már kvázi bálványimádat. Azok csak kövek, nem mozognak, nem hallanak, nem beszélnek, nem tudnak segíteni rajtunk.


"Nem helyett hanem mellett.


Bibliából tudnád idézni az ide tartozó részt?"


Ha Isten mellett más hatalmakhoz fordulsz, azzal már megsérted Isten egy parancsolatát. "Ne legyen más istened rajtam kívül!" (2. Mózes 20:3)

És a Biblia kimondja, hogy Krisztus Urunk az egyetlen közbenjáró. "Csak egyetlen Isten van, és egyetlen közbenjáró Isten és az emberek között: az emberré lett Krisztus Jézus." (1. Timóteus 2:5)


Vissza térve az asztrológiára, emiatt volt mindig is kényelmetlen viszonya az asztrológiával a kereszténységnek (és a judaizmusnak).

Egyrészfelől, sok pogány asztrológus istenségekként tekintett az égitestekre, ugye nem kell magyaráznom, hogy ezzel mi probléma judeo-keresztény szemszögből nézve.

Másfelől voltak olyan zsidó és keresztény asztrológusok, akik a Naprendszer bolygóihoz egy-egy angyalt rendeltek, és akik a csillagokra seregnyi mennyei lényekként (mint az angyalok) tekintettek, akiket Isten teremtett és akiknek ő parancsol. Isten egyik neve a Bibliában is erre utal, Iao Sabaoth amit azt jelenti Seregek Ura. Innen nézve pedig nehéz bűnnek nevezni, elvégre ha így nézzük, itt nincs szó semmi pogányságról, hiszen csak az Úr angyalairól van szó.

Harmadrészt volt sok olyan asztrológus akik az asztrológiát nem választották szét az asztronómiától, és mint tudomány tekintettek rá (és itt voltak átfedések). Innen nézve megint csak nehéz bűnnek nevezni.


Minden esetre megemlítem, hogy Maimonidész (aki bár zsidó volt, de nem ez a lényeg) azt mondta, hogy az asztrológia egy kapu, ami előbb vagy utóbb de a bálványimádathoz vezethet (ugye ma a marihuánára mondják, hogy kapu drog, ami előbb vagy utóbb a kemény drogokhoz vezet, csak analógiként megemlítem). Abraham ibn Ezra ellenben, aki szintén egy zsidó filozófus volt, nem hogy nem ítélte el az asztrológiát, hanem könyveket írt róla.


Ezzel csak azt akartam szemléltetni, hogy nagyon nem mindegy hogy asztrológia, horoszkóp alatt te mit értesz. Ha katolikus vagy, akkor nézz minden ezoterikus/okkult tudományt egy fajta keresztény filteren át, és akkor magad is tudni fogod, hogy mi az ami bűn és az ami elfogadható, de ehhez ismerned is kell a katolikus hitedet. Persze mind csak az én szemléyes véleményem.


Én köszönöm szépen, hogy végig olvastátok.

2022. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
34%

"már csak logikai alapon is, egyszere nem lehet igaz mind a kettő"

Isten nem segítheti az embereket a horoszkópok segítségével?

Isten nem segítheti az embereket az ásványokkal?

Gyógynövények is vannak. Ezek használata is Isten ellen van? Nem azért teremtette őket hogy segítsenek rajtunk?


" A Biblia is azt írja, hogy féltőn szerető az Úr, tehát egyszerre óv minket ezektől a hamis bálványoktól és el is várja, hogy ezekben ne higgyünk."

Ezek nem bálványok. Nem tiszteli vagy imádja őket csak elhiszi hogy működnek. Mint a placebo hatású gyógyszer. Vagy már az is ördögtől való? Csak mert hinni kell abban hogy segít és ezáltal segít??

2022. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
79%

"Isten nem segítheti az embereket a horoszkópok segítségével?"

Ez a kérdés értelmetlen.


"Isten nem segítheti az embereket az ásványokkal?"

Elvileg igen, Isten adhatna olyan követ, ami mindent arannyá változtat, ha hozzá ér, ez biztos nagy anyagi segítség lenne sokaknak. De ilyenre nem ismerek példát, pedig hosszú évszázadokon át keresték.


"Gyógynövények is vannak. Ezek használata is Isten ellen van?"

A gyógynövényekben olyan kémiai anyagok vannak, amik segíthetnek bizonyos betegségek ellen. Egy ametiszt az csak ametiszt. Sok növényből pedig gyógyszer készül. Az ametiszt az csak egy szennyezett kristály.


"Ezek nem bálványok. Nem tiszteli vagy imádja őket csak elhiszi hogy működnek."

De bálványok, ha hisznek benne. Ha én egy darab kőtől, vagy sok millió fényévre lévő csillagoktól várom a szerencsémet, akkor bálvánnyá válnak.


"Mint a placebo hatású gyógyszer. Vagy már az is ördögtől való?"

Nincs placebo hatású gyógyszer. Valami vagy gyógyszer vagy nem az. A placebo szerek nem gyógyszerek, hanem hatóanyagot nem tartalmazó szerek, amiket például kontrol csoportoknak adnak gyógyszerek utolsó tesztfázisaiban. Ha valaki gyógyszerként adja, mint a homeopátiás szereket, akkor az az ördögtől van valóban, mint írod is.

2022. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!