Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biczo családnév lehet zsidó...

A Biczo családnév lehet zsidó eredetű?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 11. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Hajaj
2022. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez mit jelent?
2022. ápr. 11. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy bizony igen, de annyiban módosítanám, hogy lehet, hogy zsidósított vezetéknév, mint mondjuk a Rosenberg. Szóval, hogy eredeti zsidó vezetéknév-e, azt nem tudom, de egy zsidó ismerősömnek ez volt a vezetékneve
2022. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem az egyik nagyszülőmet hívták így. Már nem él, gyerekkori emlékeim vannak róla inkább.

Olyan zsidós berendezésű lakása volt, szóval nem azok a tipikus kommunista rendszerből fennmaradt bútorok, hanem inkább antik dolgok.

El tudom képzelni, hogy az volt, plusz volt valami rokona, azt hiszem testvére vagy unokatestvére az pedig képkeretező volt. Az is tipikus zsidó szakma nem? Valahogy így visszagondolva most döbbentem rá, hogy szerintem ő zsidó volt.

2022. ápr. 11. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, valamennyire zsidó szakma volt. De, ha jobban belegondolok, az egyik tanárom is Biczó volt, ő meg nem volt zsidó. Ezt találtam: [link]

Elvileg nem zsidó

2022. ápr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én meg ezt találtam🤯😳


[link]

2022. ápr. 11. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a családtagjaidat?
2022. ápr. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!