Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik hogy egy kegyelmet...

Létezik hogy egy kegyelmet elfogadó megtért hívőből törtvényt magoló vallásos legyen ? Hogy tudnék segíteni egy ilyen átfordult emberen?

Figyelt kérdés

Egy távoli rokonomról van szó aki 60 évesen tért meg. Most 65éves.Nagyon jó kapcsolatunk volt sokat nevettünk jó empátia érzéke volt az emberek felé.Most viszont akkora Pál fordulatot vett hogy inkább azt kívánnám bárcsak maradt volna élete végéig ateista.Én hívő vagyok de úgy tartom ahogy ezt Andrew Wommack magyarázta .Az út bal oldali árokjában van a kegyelem a jobban pedig a törvényé.Egyik irányba sem szabad húznunk mert felborul a harmónia az egyensúly.Szóval a kettő között kell biciklizni.Ő azt mondja szeret de én ezt már nagyon régóta nem érzem.Elfogytak a témáink akadozva beszélgetünk. Felhívtam nem olyan rég hogy adjon tanácsot mert magányos vagyok erre elkezdett kioktatni hogy nem tudok megbocsátani másoknak .(konkrétan a családomnak)

Igaza van de a megbocsátás egy folyamat nem egy pillanat. “Ne csodálkozzak hogy ilyen életem van …”de miért kell lenézni azt akinek nehezebb gyerekkora volt mint neki? Őt mindenki szerette gyerekkorában engem a szüleim is elutasítottak.Olyan mintha lenézné azokat akik nehezebben bocsátanak meg mert neki nem voltak ilyen nehézségei vagy másabbak voltak mint nekem.Törvénykező lett ami jó dolog mert a hit cselekedetek nélkül halott. Viszont aki nagyon tudja a törvényt annak a szíve elmeszesedik ,megkeményedik.Szóval én úgy érzek vele kapcsolatban hogy bizonyos tekintetben okosabb lett bizonyos téren meg butább…már a fia is szólt neki többször erről de szerinte mi vagyunk azok akik megsértődünk és nem jól gyakoroljuk a hitünket.A fiával elég jó kapcsolatom van bátorít hogy ne adjam fel.

Nem tudom hogy tudnék rajta segíteni amikor nekem is szükségem van a szeretetre és békére vagy lehet most nagyon fent van aztán lehet neki is kell egy “rotty” hogy újra értékelje az emberi érzéseket…de ez olyan tipikus akinek nincs bánata annak felszínesebbek az érzelmei és ítélkezőbb is…



2022. ápr. 17. 16:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Eddig milyen témáitok voltak, amik most már nincsenek?
2022. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
imádkozni tudsz érte max, meg finoman elmondani neki, hogy rossz irányba változott, törvényeskedő lett
2022. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Egyes válaszolónak:

Mindenről beszélgettünk .Világról, utazásról ,a természet szépségeiről,művészetekről,zenéről

Most már csak Istenről lehet vele beszélni amit nem tartok feltétlen rossznak tekintve hogy én is hívő vagyok mégsem érzem azt a szívből jövő áttörő hitet a beszédeiből.

2022. ápr. 17. 16:35
 4/19 anonim ***** válasza:

Pont azt akartam kérdezni, hogy segíteni akarsz neki, vagy te vársz tőle megértést, segítséget? Első körben ezt döntsd el.


Ezután jöhet, hogy mit tegyél. Ha tanácsot szeretnél, akkor próbáld meg elfogadni azt a tanácsot, amit kapsz - akkor is, ha számodra fájdalmas.

Ha nem tanácsot kérsz, csak simán szeretnéd elmondani nek, hogy mizu, akkor ezt nyomatékosítsd, hogy nem tanácsot kértél.

Ha meg azt látod, hogy ő van lelki válságban, akkor ne terheld magaddal, ahnem próbáld te olyan ítélekzésmentesen hallgatni őt, ahogy elvrnád fordítva - és csak akkor adj tanácsot, ha kér.

2022. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
#3 De akkor eddig ő hozta fel ezeket a kellemes témákat? Ha te beszélsz róluk, akkor azonnal lerázza olyan szöveggel, hogy a mennyországban úgy sem lesz rá szükség. Vagy mire gondoljak?
2022. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Most viszont akkora Pál fordulatot vett hogy inkább azt kívánnám bárcsak maradt volna élete végéig ateista."

Azért a te lelkivilágod is elég érdekes lehet... Sajnálom miattad szegény ismerősödet.

2022. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6. válaszolónak:

Inkább magadat sajnáld mert ezzel a rosszindulattal csak magadat minősíted.Le se kell téged járatni megteszed saját magad is.

5.válaszolónak pedig inkább arról van szó hogy régen aktívan részt vett ezekben a beszélgetésekben most meg inkább csendben végighallgatja így rájöttem hogy untatja így nyilván már nem hozom fel azokat amiket őt már nem érdekli.

2022. ápr. 17. 17:06
 8/19 anonim ***** válasza:

A rossz indulat benned van, mert ismerősöd szívesebben látnád istentagadóként, akinek könnyen a kárhozat jár, mint hívőként, akinek ugyan van hibája, de melyik hívőnek nincs?

Szerintem inkább magadon kéne alaposan elgondolkodni, mert nagyon rossz úton jársz.

2022. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8-as lehet hogy igazad van és szükségem van a feddésre.Ebből a válaszból lényegesebben többet szűrtem le mint az ítélkezésből amit az első válaszodból írtál. Ítélkezésből senki nem tanul
2022. ápr. 17. 17:18
 10/19 anonim ***** válasza:

nem kell kérdezőt oltogatni, ott írt helytelent egyedül, "hogy bárcsak ateista maradt volna", de nem gondolta szerintem komolyan

magamból indulok ki, én szemből egyenesen megmondanám neki h törvényeskedő lett, rossz irányba változott

ha ő lazítani akar a kapcsolaton, akkor ne ragaszkodj hozzá

2022. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!