Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik hogy egy kegyelmet...

Létezik hogy egy kegyelmet elfogadó megtért hívőből törtvényt magoló vallásos legyen ? Hogy tudnék segíteni egy ilyen átfordult emberen?

Figyelt kérdés

Egy távoli rokonomról van szó aki 60 évesen tért meg. Most 65éves.Nagyon jó kapcsolatunk volt sokat nevettünk jó empátia érzéke volt az emberek felé.Most viszont akkora Pál fordulatot vett hogy inkább azt kívánnám bárcsak maradt volna élete végéig ateista.Én hívő vagyok de úgy tartom ahogy ezt Andrew Wommack magyarázta .Az út bal oldali árokjában van a kegyelem a jobban pedig a törvényé.Egyik irányba sem szabad húznunk mert felborul a harmónia az egyensúly.Szóval a kettő között kell biciklizni.Ő azt mondja szeret de én ezt már nagyon régóta nem érzem.Elfogytak a témáink akadozva beszélgetünk. Felhívtam nem olyan rég hogy adjon tanácsot mert magányos vagyok erre elkezdett kioktatni hogy nem tudok megbocsátani másoknak .(konkrétan a családomnak)

Igaza van de a megbocsátás egy folyamat nem egy pillanat. “Ne csodálkozzak hogy ilyen életem van …”de miért kell lenézni azt akinek nehezebb gyerekkora volt mint neki? Őt mindenki szerette gyerekkorában engem a szüleim is elutasítottak.Olyan mintha lenézné azokat akik nehezebben bocsátanak meg mert neki nem voltak ilyen nehézségei vagy másabbak voltak mint nekem.Törvénykező lett ami jó dolog mert a hit cselekedetek nélkül halott. Viszont aki nagyon tudja a törvényt annak a szíve elmeszesedik ,megkeményedik.Szóval én úgy érzek vele kapcsolatban hogy bizonyos tekintetben okosabb lett bizonyos téren meg butább…már a fia is szólt neki többször erről de szerinte mi vagyunk azok akik megsértődünk és nem jól gyakoroljuk a hitünket.A fiával elég jó kapcsolatom van bátorít hogy ne adjam fel.

Nem tudom hogy tudnék rajta segíteni amikor nekem is szükségem van a szeretetre és békére vagy lehet most nagyon fent van aztán lehet neki is kell egy “rotty” hogy újra értékelje az emberi érzéseket…de ez olyan tipikus akinek nincs bánata annak felszínesebbek az érzelmei és ítélkezőbb is…



2022. ápr. 17. 16:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%
Úgy látszik, hogy még most sem érted, itt aki ítélkezik, az te vagy. Sőt sokkal rosszabb, mert nem csak ítélkezel ismerősöd felett, hanem keresztény szemmel nézve a lehető legrosszabb dolgot kívánod neki, hogy Isten nélkül éljen. Ez pedig borzalmas, megdöbbentő és borzalmas. Talán most húsvét ünnepén kicsit elgondolkodhatnál ezeken mélyebben, elmélkedve azon, hogy a föltámadt Krisztus közelsége milyen örömmel töltötte el tanítványait, te pedig ismerősöd ettől az örömtől kívánod megfosztani.
2022. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
52%

vihar a biliben, a semmit fújja fel előző hozzászóló és feleslegesen kelt lelkiismeretfurdalást a kérdezőben


imádkozni tudsz érte, beszélni vele a problémáról, vagy ha ő akarja lazítani a kapcsolaton

2022. ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

11-es.

Lehet hogy olyat írtam amit nem kellett volna de dühös voltam mostmár megnyugodtam.szerintem mostmár te vagy az aki túlreagálod hiszen a kérdésem arra is irányult hogy tudnék neki illetve magamon is segíteni. Látod más is észrevette. Köszönöm a segítségedet készülök is a gyülekezetembe ahol tényleg tudnak rajtunk segíteni .Hiszen Jézus is azt mondta hogy orvosra a betegnek van szüksége nem az olyan tökéletes embereknek mint te vagy ;)

2022. ápr. 17. 17:33
 14/19 anonim ***** válasza:

Látod, csak igazolod, amit írtam, hogy mennyire ítélkező vagy. De te tudod, áldott húsvétot.


Amúgy ismerősödnek az lenne a nagy segítség, ha el tudná hagyni jelenlegi gyülekezetét és találni egy igazi keresztény felekezetet.

2022. ápr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es!

Több szeretet kívánok az életedbe mint ami most jelenleg van .

Isten áldása legyen rajtad :)

2022. ápr. 17. 17:47
 16/19 A kérdező kommentje:
A többieknek pedig köszönöm az építő jellegű kommenteket igyekszem azon dolgozni hogy ez a kapcsolat rendeződjék illetve magamon is van munka bőven :) mindenkinek szép estét!
2022. ápr. 17. 17:50
 17/19 anonim ***** válasza:
52%

Ez a mondatod nem tetszik:


"Viszont aki nagyon tudja a törvényt annak a szíve elmeszesedik ,megkeményedik."


Tudod, hogy ez egy jó nagy eltévelyedés?

Az újszövetség lényege, hogy Isten a törvényét az ember szivébe irja bele és pont ettől lesz az embernek a kősziv helyett hús szive. Ez a törvényellenesség is egy eltévelyedése a keresztény hivőknek. Aki szembe forditja a törvényt a kegyelemmel már el van tévelyedve. A kegyelem soha nem törli el a törvényt hanem csak a büntetést. Aki kegyelmet kap az nem jelenti azt, hogy onnantól vétkezhet nyugodtan. Az evangeliumokban 2 eset is van amikor Jézus kegyelmet gyakorolt illetve gyógyitott es utána rögtön a törvény követelményeire figyelmeztette az embert akivel jót tett.

Ellenben azt tudom mondani neked, hogy aki képtelen megbocsájtani vagy nehezére esik annak a szive el van meszesedve, meg van keményedve. Abban viszont teljesen igazad van, hogy mivel sok sérelem és törvénytelenség ért, neked most szeretetre és együttérzésre van szükséged ahhoz, hogy erősödjön az emberekbe vetett bizalmad és nem kioktatásra meg a törvény felmondására. Na ezt viszont itt a gyk-n szavakban lehetetlen közvetiteni neked. :)

2022. ápr. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

#17 nem értette meg az evangélium szellemiségét.

egyik kedvenc idézetem, mély igazságot tartalmaz


Jakab levele

2,12 Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint a kiket a SZABADSÁG TÖRVÉNYE fog megítélni.

2,13 Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, a ki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság az ítélet ellen.


keresztény vagyok én is és egyáltalán nem látom olyan gonosznak a kérdezőt, sajnálom h így nekimentek

2022. ápr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

@19


Azért pontoztalak le, mert ha próbálok valakit kiigazitani, hogy helyes irányba álljon a gondolkodása, akkor ne legyünk már ilyen szuper érzékenyek, hogy mi "gonosznak tartjuk őt meg neki megyünk" .

Vagy egy családban szerinted ha bármi pici kis nézetkülönbség van akkor azonnal gyülölik egymást és veszekednek meg itélkeznek? Ennyire ne legyünk képmutatók.

2022. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!