Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus keresztelő felnőttnél?

Katolikus keresztelő felnőttnél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Iskolás koromban 4 éven keresztül volt kötelező a hittan és rendszeresen jártam templomba.Felnőttként hol lehetne megkeresztelkedni viszonylag rövid idő alatt? Tudom,hogy alapjáraton évekig tart a felkészítés,de nekem azért biztos alapjaim vannak.(Főleg Budapest és vonzáskörzetében)



2022. ápr. 18. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Feleségem felnőttként keresztelkedett.

Nem tartott évekig, kb fél év volt, heti egy órás felkészítés.

2022. ápr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Esetleg azt megmondod,hogy melyik település?
2022. ápr. 18. 14:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor próbálj meg ott, ahol hittanra és templomba is jártál, egyéb esetben azon a plébánián kell, ahova tartozol, gondolom oda jársz templomba is, valószínűleg a plébános is gyakran lát téged, tehát nem ismeretlenként fogsz elé állni. Valószínűleg elég gyorsan is fog menni.


"de nekem azért biztos alapjaim vannak"

Ilyet azért ne mondj majd, mert egész biztos, hogy nincsenek. Tapasztalatom az, hogy akik 8 vagy 12 évig jártak hittanra, azoknak sincsenek mindig biztos alapjai. Sajnos.

2022. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Meg a Bibliát is jó helyen kell kinyitni és olvasni ahhoz, hogy "biztos" alapjaid legyenek.

2022. ápr. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!