Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha újrakeresztelkedek, akkor...

Ha újrakeresztelkedek, akkor a régi keresztszülők megszűnnek azok lenni vagy a két keresztség egymástól független?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.

Ha a két keresztelő azonos felekezet vagy sem, az nem tudom számít-e.



2022. jan. 27. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Miért keresztelnének meg kétszer?
2022. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Volt rá példa sokszor ilyenre.
2022. jan. 27. 21:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jártas a témában, de azt tudom, hogy vannak akik elvetik a csecsemők megkeresztelését, mert úgy gondolják, hogy felnőtt, érett fejjel kell a keresztséget felvenni (anabaptisták pl.). Ott viszont nincsenek keresztszülők.
2022. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem keresztelnek újra. Kivéve, ha vmi szektához csatlakozol.
2022. jan. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
"Volt rá példa sokszor ilyenre." Milyenre? Egy felekezet nem fog kétszer keresztelni.
2022. jan. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

"Volt rá példa sokszor ilyenre."

Teged ilyen sokszor kereszteltek meg? Vegul is, biztos ami biztos alapon...

2022. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Katolikusok egyszer keresztelnek, azon túl már csak bérma szülő van, aki lehet más is, mint a keresztszülő, de nem is kötelező.
2022. jan. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy embert ritkan keresztelnek meg ketszer, mert a tortenelmi felekezetek (katolikus, reformatus, evangelikus, ortodox stb.) elfogadjak egymas kereszteleset. Ha az Atya, Fiu es Szentlelek neveben valaki vizzel megkeresztel, (elvileg akarki), az ervenyes.

Azonos felekezetben pedig plane nem keresztelnek meg meg egyszer.

2022. jan. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Nekem anyu azt mondta ha átkerresztelkednék ortodoxnak már nem lenne keresztanyam mert o reformátusba keresztelt. De a Niceai Hitvallást úgy írja hogy vallom az egy Keresztséget a bűnök bocsánatára. Tehát akkor ha már meg vagy keresztelve el kell fogadják. Mert nem 2 hanem 1 Keresztség van.
2022. jan. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Az elképzelhető hogy az ortodox és a katolikus nem fogadja el a református Keresztséget pláne ha nincs papír
2022. jan. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!