Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy Jehova tanúi ismerősöm...

Van egy Jehova tanúi ismerősöm,aki arról beszélt,hogy ő színészkedik,mármint képmutató! Ez nem tér el a vallástól?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 20. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
A legtöbb vallásos képmutató
2022. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Huu döbbenet...érdekes volt amikor mondta,de legalább őszinte... De valamilyen szinten szerintem csúnya dolog ez...
2022. ápr. 20. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
21%

"Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát." Máté 7:21


Az ilyenek minek gyakorolják a vallást, ha meg kell játszaniuk magukat? Másokat becsaphatnak, de Istent nem tudják becsapni. Akkor mi értelme? Ez nem fog nekik megváltást hozni, semmit nem fognak elérni ezzel.

2022. ápr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Vidiripi


"Az ilyenek minek gyakorolják a vallást, ha meg kell játszaniuk magukat? Másokat becsaphatnak, de Istent nem tudják becsapni. Akkor mi értelme? Ez nem fog nekik megváltást hozni, semmit nem fognak elérni ezzel."


Ha még otthon lakik akkor szülői elvárás/nyomásgyakorlás miatt! Mert ha nem teszi akkor a szülei jóval többet fogják piszkálni mert azt akarják hogy Jehova tanúja legyen/maradjon!

Ha már saját lábán áll az illető akkor nem akarja elveszíteni a saját családját. Mert aki kilép a szervezetből azzal nem állnak szóba még a saját családja sem. Persze házastársak esetében ez egy kicsit másképp működik. De megnehezíti az életét nagyon.

De van olyan is aki bár önálló. Még sem meri felvállalni mert fél. Fél hogy elveszíti a kapcsolatait a "barátait" és szintén a családját.

Mert aki Jehova tanúja családban nő fel és a rokonsága is tanúk azoknak nincsenek más kapcsolataik. Az esetleges munkahelyi vagy iskolai kapcsolataikban (ha vannak) nem bíznak és nem is olyan szorosak ezek a kapcsolatok.

- Az Őrtorony szervezet így kondicionálja a tagjait és nem véletlenül hanem tudatosan!

2022. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Robert0712 válasza:
Jehova tanúiról az a véleményem hogy hazugok képmutatók, és nem a nehez helyzetben levőket ha nem egymást mint szektát védik. ha el mondassz valakinek egy titok közülök el mondják egymásnak elő példa volt mindegyik én benne voltam pár évig és elég is volt az ember szemébe hazudnak ilyen kép mutató vallást még nem láttam
2022. jún. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!