Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki ismer olyan magyar tanítót...

Ki ismer olyan magyar tanítót akitől a legmélyebben lehet átvenni Isten tanításait, hogy ráérezzek arra, milyen emberré kellene válnom?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 21. 02:43
 1/8 Isti22 ***** válasza:
58%

Nem tudom, pontosan mire gondolsz, de én Nagy Sándor lelkigondozó (adventista) előadásait szoktam követni. Nem vagyok keresztény, de így is jó dolgokat mond.

https://www.youtube.com/c/LelkiSzabads%C3%A1g/videos


De biztos van még sok másik jó prédikátor is.

2022. ápr. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem éppenséggel magyar, de tud magyarul is. Szentlélek! Őt kérd, őrá hallgass. Amúgy vannak nagyon jó tanítók, de nekünk nem embereket kell követni. Egyik tanító sem tökéletes de Isten mindegyiket használhatja hogy szóljon hozzád. Az a tanító kicsit szaglik nekem amelyik valamelyik felekezetet tartja mervadónak. Én Rostás Zoltánt, Reisinger Jánost újabban Váradi Attilát szoktam hallgatgatni. Persze nem kell mindent válogatás nélkül elfogadni, Reisingernek vannak számomra necces állításai. Jótanács:

"Mindent megvizsgáljatok, ami hasznos, megtartsátok!" Ehhez kell a Szentlélek.

2022. ápr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
82%
Feri Atya, azaz, Pál Ferenc. Sok videója van a youtube-n és a honlapján is.
2022. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Böjte Csaba, Pál Ferenc, Kovács-Bíró János - ezek a legjobbak a youtube-on.
2022. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Pál Ferenc talán, mert ő azon felül, hogy pap, mentálhigiénés szakember is. Tehát ilyen téren is hatalmas tapasztalattal rendelkezik, s nem csak egy pap pásztor, aki szószékről/youtube videón prédikál és kijelent dolgokat.
2022. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom a házi áldást ismered-e, régen minden házban ott lógott a falon. Tudom ma ez nem divat, de érdemes elgondolkodnod a szövegén és akkor megérted Istent:


[link]

2022. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom. +1 Pál Feri atya
2022. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2022. máj. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!