Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak számomra unalmasak már a...

Csak számomra unalmasak már a harcos vallásellenesek, azon belül például a keresztényellenesek "érvei"?

Figyelt kérdés

Ha látok egy ilyen kérdést, akkor előre tudom, hogy milyen "érveket" fog felhozni. Azért írtam idézőjelbe az "érv" szó különböző alakjait, mivel ezek valójában nem érvek, mert egy vallás témában jártas és nyitott szemű ember, ezekre a már 1000 éve ugyanúgy hangoztatott rosszindulatból fakadó kijelentésekre nagyon gyorsan tud reagálni és tudja is cáfolni azokat.


Már nem egyszer válaszoltam én magam is majdnem egy oldalas kritikával az 5 soros lejáratásnak szánt "érvekre", viszont számomra kicsit már unalmas újra és újra ugyanazt leírni. Kicsit már unalmas, hogy még soha senki nem jött valami eredeti és megcáfolhatatlan érvvel. Én hiszek a vallásszabadságban, ebből adódóan elfogadom azt is, ha valaki nem hívő, de ez más. A vallásellenesség, idegen szóval antiteizmus egy agresszív és rendkívül primitív hitféle. Hiszen igazából az is hit, ha valaki kijelenti, hogy nincs semmi természetfeletti. Az nem lenne hit, ha valaki csak egyszerűen nem hinne valamiben. Ha valaki kijelenti a valótlanságát, az eleve egy hit. Szóval éppen a vallásszabadság miatt követelem meg minden másik embertől is, hogy fogadja el a többi ember hitét, ameddig az nem sérti kimondottan az életét másoknak. Szinte már vers szerint tudja az összes a témában műveltebb a tradicionális felvetésekre a választ. Beleértve a "mindent lopnak"-tól az összes többiig.


Miért képtelenek felhozni az ilyen nagy, Erdélyi Ágostonhoz hasonló megmondóemberek semmi megcáfolhatatlan, hiteles érvet? Miért mantrázzák ugyanazt? Miért kell 10.000-szer leírni ugyanazt?


Amúgy vicc, hogy abban hasonlítanak a buddhista szerzetesekhez/keresztény szerzetesekhez/dervisekhez, hogy mantráznak. :-D Csak míg az előbb felsoroltak imákat ismételgetnek, az antiteisták és hasonlók szinte szó szerint ugyanazokat a felvetéseket.



2022. máj. 2. 16:47
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
73%

Nekem mondjuk a "Csak számomra", "Csak nekem", "Csak szerintem" kezdetű kérdések unalmasak, akár ateista, akár hívő teszi fel.


Egyébként nagyrészt egyet értek veled.

2022. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
20%
Semmi konkrétumot nem írsz a kérdésedben.
2022. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
64%
Sok nem vallásellenes, hanem kimondottan katolikus vagy keresztényellenes. Például vallás kategóriában elég kevés "harcos ateistát" látok, ellentben sokkal több hozzászólást olvasok Németh Sándor követőitől, jehovásoktól, vagy éppen egy-két muszlim hozzászólótól, amik hemzsegnek a rendkívül ostoba, együgyű "érvektől". Sokszor csak saját elképzeléseikre reflektálnak, ami unalmas már, meg lássuk be, szánalmas is. Hívják ezt szalmabáb érvelésnek is.
2022. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
41%

"Ha látok egy ilyen kérdést, akkor előre tudom, hogy milyen "érveket" fog felhozni."


Én ugyanúgy vagyok az átlagos hitvédő keresztényekkel.


Tudom, milyen érveket fognak felhozni.


Én egyébként antiteista vagyokok, de van is rá okom, ugyanis bent voltam a kereszténységben, és lerobbnva jöttem ki onnan.

2022. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
33%
*lerobbanva
2022. máj. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
29%

"Hiszen igazából az is hit, ha valaki kijelenti, hogy nincs semmi természetfeletti."


Valószínűleg tényleg nincs, csak még nem jutottunk el addig, hogy tudományosan magyarázzunk mindenet, de most ez nem lényeg.


Én egyébként nem a "természetfelettit" tagadom, csak a keresztény hittel nem értek egyet.


#4 voltam.

2022. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

"Én egyébként antiteista vagyokok, de van is rá okom, ugyanis bent voltam a kereszténységben, és lerobbnva jöttem ki onnan."


Magyarórán meg már nem is tudtál odafigyelni.


Egyébként igen, ugyanazon, régen megcáfolt kérdésekre ugyanazt lehet válaszolni. Bár tény, hogy néhány kínos "érvet" tíz módon is meg lehet cáfolni.

2022. máj. 2. 19:13
 8/48 anonim ***** válasza:
75%

"Magyarórán meg már nem is tudtál odafigyelni."

Ez aztán a keresztényi és mindent cáfoló válasz.

2022. máj. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
97%

A kérdésed szerintem elég szórakoztató mert amiket leírtál szinte azokat látom az ateistáktól is.


Tehát hogy panaszkodsz az ateistákra valami miatt ők pedig pont ugyan olyan dolgok miatt panaszkodnak a vallásosokra. Igaz részükről még nem találkoztam kérdéssel is ezzel kapcsolatban.


Szerintem vicces hogy a két fél mennyire egymásnak esik sokszor (szidják és lenézik egymás, tisztelet a kivételnek) közben pedig szinte semmi különbség nincsen közöttük.

2022. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
91%
Ez egyfajta erényfitogtatás, okosnak érzik magukat, akik ilyesmit csinálnak. Gyakran oltom őket butácska gondolataik miatt, mindig jönnek is a pirosak.
2022. máj. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!