Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szólnál ha kiderülne...

Mit szólnál ha kiderülne Isten egy személy is, nem csak személytelen energia . Így könnyebb lenne közeledned felé?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 22:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem már az is meglepne, ha a puszta léte ellentmondást nem tűrő módon bebizonyosodna...
2010. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%
Sőt, még az is kiderülhet, hogy egy szíriai ugróegér.
2010. szept. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel, milyen formában van, én ettől függetlenül jóban vagyok vele.
2010. szept. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Hm, hát ez amúgy egy nagyszerű kérdés ! Sajnos nem tudok válaszolni rá... :/ Kérdező! Válaszolnál te is a kérdésre? :)
2010. szept. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem Istent csak te tartod személytelen energiának, általában mindenki kapcsol hozzá tulajdonságokat. De szóljon, aki nem... A Bibliában is van személyisége.
2010. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
szerintem nem spanolnánk.
2010. szept. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek, hogy ilyen kiderülne.
2010. szept. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%

A bibliai értelmezés szerint semmiképpen nem "személytelen energia". Persze, tudom, hogy sokan vannak, akik csak annak tartják, még az un. "kereszténységben" is.


Én mellesleg azon lepődnék meg nagyon, ha az derülne ki, hogy az élet, mint számunkra anyaghoz kötött tulajdonság teljesen anyagi természetű, tehát anyagi minőség. Ez ugye akkor történne meg, ha a holt anyagból élőt tudnának varázsolni a mi aranyos tudósaink, akik "titokban" Isten játszanak.


No de ettől nem félek! Nyilván, mert csak egy elvakult és fanatikus hívő vagyok.

2010. szept. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Én nagyon boldog voltam, mikor 16 évesen először megszólított a Biblián keresztül. Bár sokszor lanyhult bennem ez az "első szeretet" azóta is töretlen a hitem, lassan 24 éve. Kívánom, hogy minél többen részesüljenek ebben az élményben!


Üdv. Péter

2010. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
47%

Az embereknek azért van személyiségük/személyük, mert különállónak tekintik magukat mástól, ezzel különbözve embertársaiktól. Isten az egyetlen létező, tehát neki nincs kitől elkülönülnie, nincsen kivel szemben egy másik személyiségnek lennie...Isten ezért személytelen tudatosság, ami nem azt jelenti, hogy "érzéketlen", hanem azt, hogy nincsenek benne meg a hajlamok a negatívumokra(önzésre), ami miatt az emberek körében kialakul a személyiség...az emberekhez képest viszont a tökéletes személyiség...mert ha egy ember ötvözi magában az összes pozitív tulajdonságot(elnyelve a negatívakat, nem pedig megtagadva), elvész a személyisége...de nem az egyénisége, hiszen mindenkit egyenlően fog szeretni, mindent azonos értékűnek fog látni, vagyis egy szintre emeli minden érdekeit, azaz önzetlenné válik. Isten nem egy személy tehát, de maga a tiszta önzetlen szeretet, az egyetlen értelem ami létezik valójában. :)


ui.: egyébként a tudatosság kifejezés hordozza magában az intelligenciát, és ami pedig a józan eszével dönt, az bölcs és szerető. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!