Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » (Sákjamuni) Buddhának tényleg...

(Sákjamuni) Buddhának tényleg fültágítója volt, vagy legalábbis ki volt tágítva a füle? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Egy videón láttam egy hatalmas japán Buddha-szobrot, aminek nagyon hosszúra volt nyújtva a fülcimpája, de láttam már más országok Buddha-szobraink és egyéb Buddha-ábrázolásain is a hosszúra nyúlt fülcimpát.


[link]

[link]


Tényleg ilyen füle volt? Ha igen, miért volt kitágítva?



2022. máj. 7. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Ő eredetileg királyfi volt, nem pedig szegény ember.
2022. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1.

Ez hogy kapcsolódik a kérdéshez?

2022. máj. 7. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
A fülünk halálunkig nő. Egy öreg és bölcs embernek nagy a füle.
2022. máj. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
A buddhák szépségjegyeihez tartozik a megnyúlt fül. Ha valaki megvilágosodik, rendelkezni fog 32 nagy/elsődleges és 80 kis/másodlagos szépségjeggyel. A 80-as kategória egyik tagja a hosszú, lótuszszirom alakú fül.
2022. máj. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
4# ez mind hülyeség. Kezdd el lerajzolni eszerint a jegyek szerint az embert és kapsz egy trollt vagy egy ogrét. Mítosz az egész, és ezt úgy mondom, hogy Buddhista vagyok. Nem volt neki fültágítója. A harcos kaszt nem használt ilyen csiricsáré dolgokat. Nagy aranyak lógtak rajta kilószám az meglehet :D
2022. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!