Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lehet az igazság? Gautama...

Mi lehet az igazság? Gautama Sziddhártha Sákjamuni Buddhával kapcsolatban azt hallottam, hogy (bővebben lent)!

Figyelt kérdés

Egy előadásban azt hallottam, hogy Sziddhártha - arra a kérdésre, hogy létezik-e Isten (itt Legfelsőbb Lény értelemben) - NEM VÁLASZOLT.


Vannak viszont, akik úgy vélik, hogy a Buddha szerint nem létezik Isten.


Ti mit gondoltok erről a kérdésről, illetve a válaszról?


Érzésem szerint teljesen elképzelhető az, hogy nem válaszolt, így meghagyván az embereknek azt, hogy ne az Ő szavainak higgyenek, hanem tapasztalják meg.


Plusz kérdésem még az is, hogy ugye Sziddhártha megtestesülésének idején az Ő szavait nem jegyezték le, hanem eltávozása után készültek írások?



2017. aug. 2. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!


Mi itt a gyakin, szuperokos népek vagyunk, de barátunk, Wiki, na ő se buta!


[link]

2017. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A buddhizmus szerint léteznek istenek (több is, elég sok) - de ők csak végrehajtók, ugyanúgy feladatuk van a világban, mint az embereknek. Legfelsőbb irányító értelmes lény pedig NINCS!
2017. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Isten nem egy őszszakálú öregember... A létezés maga nem élőlény... ez ugye egyértelmű. Isten az emberi elme számára felfoghatatlan. A Biblia sem történelemkönyv...
2017. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez vajon hogy jön ide?


"Isten nem egy őszszakálú öregember... A létezés maga nem élőlény... ez ugye egyértelmű. Isten az emberi elme számára felfoghatatlan. A Biblia sem történelemkönyv..."

2017. aug. 4. 05:03
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


Buddha azt mondta, hogy ő tanító aki az igazságot keresi!


Jézust azt mondta hogy: "Én vagyok az igazság..."

2017. aug. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hmm.


Azt hiszem, hogy néhányan félreértették a kérdésemet. Nem vagyok keresztény.


Azt, hogy Jézus Krisztus mit mondott, ugyanúgy nem tudjuk már ma, mint azt, hogy Gautama Buddha mit mondott. Persze, vannak, akik azt hiszik, hogy tudják.


(Jézus Krisztustól idézett mondatot is sokan sokféleképpen fordították már, s egészen mást jelentenek.)


A Bibliát, ha valaki eredetiben tudja olvasni, még akkor sem garantált, hogy Jézus Krisztus szavait olvassa - de nem erről van szó, legyetek kedvesek a kérdésre válaszolni, ne térjünk el a témától.

2017. aug. 4. 08:47
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


Kérdező!


"Nem vagyok keresztény."


Én meg nem vagyok buddhista.


"Azt, hogy Jézus Krisztus mit mondott, ugyanúgy nem tudjuk már ma, mint azt, hogy Gautama Buddha mit mondott. Persze, vannak, akik azt hiszik, hogy tudják."


Amennyiben hiszel ebben akkor teljesen érthetetlen hogy miért írtad ki a kérdést!

Mivel akkor azt is írhatná bárki hogy: Buddha valóban nem válaszolt erre, a neki feltett kérdésre.

De azt is lehetne írni hogy válaszolt a kérdésre csak a válasza nem maradt fent. Meg ha fent is maradt volna akkor sem lehetne tudni hogy valóban az ő válasza volt vagy csak valaki kitalálta.


"(Jézus Krisztustól idézett mondatot is sokan sokféleképpen fordították már, s egészen mást jelentenek.)"


Igen olvastam több fordítást is de nekem nem jelentett teljesen mást egyik fordítás sem. A lényegi mondanivalója egyezik!


"A Bibliát, ha valaki eredetiben tudja olvasni, még akkor sem garantált, hogy Jézus Krisztus szavait olvassa - de nem erről van szó, legyetek kedvesek a kérdésre válaszolni, ne térjünk el a témától."


A témától nem tértem el. Buddha tanító volt aki az igazságot kereste. S nem állította azt hogy meg is találta. Így hogyan is lenne lehetséges az hogy választ adjon egy olyan kérdésre amire nem találta meg a választ?

Jézus viszont kijelentett az igazsággal kapcsolatban egy konkrét tényt.

Az egy másik kérdés hogy te ezt nem hiszed el vagy elhiszed. Tény az hogy Buddha nem találta meg az igazságot mivel ilyesmiről nem tett kijelentést!

2017. aug. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Olvasd újra a kérdést, illetve kérdéseket és akkor megérted, hogy már a kérdésem feltevésekor, megfogalmazásakor is úgy véltem, hogy Gautama Buddha szavai sem maradtak fent, sőt, ha fent is maradtak volna, akkor is, ki értheti meg azokat valójában?

Szerintem olyan emberek értik meg, akik talán már túl vannak a halandóság fogalmain, de nem csak ésszel, hanem átéléssel, megtapasztalással.


Szerintem Jézus Krisztus is nagy tanító és Gautama Buddha is.


Egyébként a kérdésemben emberek véleményét kérdeztem, így: "Ti mit gondoltok erről a kérdésről, illetve a válaszról?", szándékosan amiatt, hogy mások véleményét megismerjem, mert az is előre vihet.


Tehát nem tudásról kérdeztem, hanem elképzelésekről, véleményekről. Igencsak nagy akadálya a valódi tudás megszerzésének az, amikor valaki azt gondolja, hogy ő már mindent tud.


Nem azt kérdeztem: "Mi az igazság?", hanem azt, hogy "Mi lehet az igazság?". Észlelem ezek között a fontos jelentésbeli különbséget, ha más nem észleli, akkor elkezdhet kötekedni, ez a meg nem értését mutatja.


Célom semmiféle vallások, filozófiák közötti ellentét szítása, sem megoldása NEM volt.


Ugyanakkor, akik jobban ismerik a buddhizmust, adhatnának valamilyen leírást arról, hogy kik szerint és mikor is állított olyat Gautama Buddha, hogy nincs olyan Isten, Akit általában (nagy kezdőbetűvel) Istennek nevezünk.


Mint írtam, éppen egy olyan előadást hallgattam, amelyben az hangzott el, hogy Gautama Buddha ez ügyben nem nyilatkozott.


Jézus Krisztus hivatkozott szavait pedig hallottam már így: "Én vagyok az út, az igazság az élet" - ez van a köztudatban - más szerint így hangzott el: "Igaz életút" (a lényeg).


Igazán különös az, hogy Gautama Buddha szavait életében nem is jegyezték le, most pedig valakik vehemensen ki merik nyilatkoztatni azt, hogy Gautama Buddha ezt és azt mondta.


Az megint más kérdés, hogy egy keresztény, akiben ellenségeskedés van - nem keresztény mivolta miatt, hiszen ezeknek éppen nem volna szükségszerű együtt járnia - de ha eleve előítéletei vannak és ellenségeskedés benne, akkor amíg ilyen a magatartása, addig nem fogja meglátni az igazságot. (A feltétel nélküli szeretetben nincs ellenségeskedés.)


A tisztelet más filozófiák iránt a minimum. Gautama Buddha NEM alapított vallást, míg Jézus Krisztus "követői" úgy vélik, hogy Krisztus igen. Véleményem szerint pedig példamutató volt, ahogyan Gautama Buddha is, de sajnos Jézus Krisztus sok követője nem érti Krisztus üzenetét, ahogyan G. Buddha követőié sem feltétlenül. Nyilván vannak kivételek mindegyik részről és kívánom, hogy egyre többen legyenek.


Az pedig, hogy valaki valamikor kereste az igazságot, nem jelenti azt, hogy később másik mondatával ne mondta volna azt, hogy meg is találta.


Érdekes az is, hogy például a hinduizmus Jézus Krisztust nagy tanítónak ismeri el és meg sem kérdőjelezik azt, hogy Isten fia-e, ugyanakkor mikor látunk ilyen hozzáállást némely keresztény részéről más vallások vagy filozófiák tanai iránt?


A Bibliát sajnos vélhetően meghamisították annak érdekében, hogy manipulálhassák bizonyos (ál)tanokkal az embereket. Ki ne venné észre a Bibliában szereplő óriási ellentmondásokat?


Istent és Jézus Krisztust nem kérdőjelezem meg, de a Bibliában, aki nem veszi észre az ellentmondásokat, sajnos nem tud önmagával tisztában lenni. Ki lehet ragadni mondatokat - és ezt sokan meg is teszik - de az nem elég.


Nem véletlen a kavarás, hiszen ez a világ a Biblia szerint is a Sátán hatalma alatt van. Így már érthető, hogy milyen erők hamisították meg a Szentírást és az is érthető, hogy miért sírnak a kegyképek, szobrok. Krisztus talán azt "sajnálja", hogy észre sem vesszük, hogy nem az Ő tanai kerültek követésre? (Ugye, nem szükséges ezt példákkal alátámasztani?)


Sajnos nem tudja sok keresztény, hogy valójában milyen erők mozgatják a szálakat és őket is.


Ki az, aki valójában Jézus Krisztus tanításait követi? Krisztus megmondta, hogy képesek leszünk arra, amire Ő és többre is. Akkor azon emberek, akik már ott tartanak (Krisztus-tudat), róluk vélhető az, hogy megértik Krisztust.


Olyat is hallottam, hogy bizonyos szintet elérő buddhistáknak meg szokott jelenni Jézus Krisztus. Nagyon érdekes, ugye?


Inkább egyetemességben volna helyes gondolkodnia a hívőknek? Vegyük észre, ha valamiben korlátaink vannak, akár buddhista, keresztény vagy bármilyen vallású az ember.


Akik viszont ott tartanak, hogy Gautama Buddha le sem jegyzett szavaira hivatkoznak, kétséges, hogy elérték volna a kellő nyitottságot.

2017. aug. 4. 21:02
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok buddhista sem, ez még kimaradt.
2017. aug. 4. 21:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Legfelsőbb Lény - ezt írod a kérdésben. Lény. A lénynek fizikai megjelenése van. Ez ugye egyértelmű? Namármost, ha te lényről beszélsz, akkor az egy szemmel látható, megtestesült valami... Szerintem. Isten nem lény. Ezt érted? Nincs teste, mégis létezik, mert maga a létezés az Isten. azért nem válaszolt, mert nem mondhatta azt, hogy igen, mert nem úgy létezik, mint a szomszéd Pista bácsi... Viszont, mivel itt vagyok én, és ott vagy te, ezért mégis kell, hogy legyen a mi létezésünknek alapja, na az az Isten. Az egész univerzum az az Isten. Jó és Rossz megint más kérdés.

Ott a szeretet. Nem tudod megfogni, nem is láthatod, de érzed, és ott a gyűlölet, a kapzsiság, stb., nem látható, de létezik!

2018. márc. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!