Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az is bűn/vétek, ha nagyon...

Az is bűn/vétek, ha nagyon sóvárgok egy negatív cselekedet elkövetéséért, de végül nem teszem meg?

Figyelt kérdés

2022. máj. 9. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Felmerült bennem is egy hasonló kérdés, még régebben. Egy papot kérdeztem meg erről. Azt mondta, hogy az ördög mindent megtesz annak érdekében, hogy rávegyen valami rossz dologra. Az ördög minden embert megpróbál befolyásolni, de ha ellen tudsz állni, nem teszed meg, akkor Isten akarata győz, ami jó, tehát nem bűn.

A sóvárgást, a késztetést az ördög rakja beléd, de te képes vagy eldönteni, hogy meg is teszed e, vagy nem.

2022. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Én vágyom, hogy átéljem, milyen kínozni egy élőlényt, de sose akarnám átélni, mivel azzal jár, hogy másnak szenvedést okozok. Szóval...
2022. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"Az is bűn/vétek, ha nagyon sóvárgok egy negatív cselekedet elkövetéséért, de végül nem teszem meg?"

Igen. Pont erre célzott Jézus a Máté 5.27-28-ban. Belülről kell megtisztulnunk, hogy ne is akarjunk bűnt elkövetni


"A sóvárgást, a késztetést az ördög rakja beléd"

A Biblia szerint a saját kívánságaink okozzák ezt, nem az ördög

2022. máj. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is szoktam hirtelen bemérgelődni, hogy most vonatra szállok és hasba szúrom Orbán Viktort, de utána meggondolom magam, hogy verekszem át a testőrein...
2022. máj. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha le tudod győzni a rossz késztetéseidet - győztes vagy! Legyőzöd a bűnt. (nem úgy, mint a szerencsétlen 4-es, aki nem győzte le kártékony indulatait, nem jött rá, hogy szerencsétlenségének nem a politikusok az okai, hanem ő maga)


Aki másokat ismer, okos.

Aki magát ismeri, bölcs.

Aki másokat legyőz, erős.

Aki önmagát legyőzi, hős.


(Lao Ce)

2022. máj. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!