Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan vallások, illetve...

Vannak olyan vallások, illetve felekezetek, amelyek vallásos szertartással eltemetnek állatokat (háziállatokat)? Melyek ezek?

Figyelt kérdés

Szerencsére nincs szükségünk erre, a kutyám él és virul, csak érdekességként kérdezem.


Tudom, hogy manapság már vannak háziállattemetők, lehet kisméretű koporsót is venni nekik, de régen is sokan eltemették a házi kedvenceket a temető mellett, vagy a ház udvarában. Ebből fakadóan felötlött bennem a kérdés, hogy vannak-e olyan vallások, vagy vallásokon belül felekezetek, amelyek eltemetnek állatokat is vallásos szertartással. A keresztény felekezetek közül több (például a római és görög katolikus, illetve az ortodox is) van, ami újabban nem zárkózik el annyira az állatok lelkének gondolatától, vagy mondjuk az állatok üdvének gondolatától. Ferenc pápának is volt valami nyilatkozata a kérdésben. Az iszlámban hallottam, hogy vannak olyan állatok, amelyek a hit szerint bekerülhetnek a Paradicsomba. A buddhizmus rendkívül állatbarát, hisz a létforgatagban mindenki lehetett előző életeiben állat. A Dalai Láma is kimondottan állatvédő, illetve félig vegetariánus (csak néhány napon eszik húst), mivel egészségügyileg nem élhet ilyen életmódot. A zoroasztrianizmus rendkívül állatbarát, Zarathusztra ugyanis erre tanította tanítványait. A tűztemplomokba is bemehetnek a háziállatok, a mágus meg is áldja őket, a teremtés ünnepén (rendkívül hasonlít sok kérdésben az ábrahámi vallásokhoz) virágfüzéreket is akasztanak a kutyák nyakába (náluk a kutya a hűség és a korlátlan szeretet jelképe).


Vannak olyan vallások, illetve valamilyen vallások felekezetei, amelyek tartanak ilyen szertartásokat?



2022. máj. 10. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyes pogány vallásokban előfordult, hogy eltemették a lovakat, vagy Egyiptomban régen mumifikáltak macskákat is.

De a temetési szertartás a legtöbb vallás esetében egy csak embereknek szóló forma. Még akkor is, ha az adott vallás nagyon állatbarát.

2022. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Engem nem érdekel, hogy katolikus vagyok. Ha a 18 éves macskám meghal, biztos vagyok benne, hogy szeretnék neki egy síremléket csinálni.

Gyerekkorom óta mellettem van, nem úgy, mint azok a kedves szétszéledt “barátaim”, akiket már a létezésem se érdekel.


Anno a pap még hittan órán is prédikált, hogy “bálványimádás, amikor egy gyerek a meghalt kisállatának körmenetet meg temetést rendez”.

Ha már ennél a logikánál tartunk, akkor már embereket se temessünk el, ne gyászoljuk, csak lökjük bele valami össznépi hullagödörbe, mert az is “bálványimádás”?

2022. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
Nálunk szokás, koporsóban, rendes sírva, búcsúztatással kerülnek az állatok. Utóbbinál megköszönjük neki, hogy velünk volt és hasonlók. A valláshoz nem tudok hozzászólni, nincs semmiféle konkrét vallásunk amit gyakorolnánk, egyszerűen ez így van nálunk és apám családjából ered, akik szintén nem voltak valami nagy vallásosak. Igaz, apai nagyanyámat valamelyik neopogány cuccba bele lehetne szorítani ha nagyon akarnánk de ő is inkább a természetet tisztelte és nem kötötte istenségekhez a dolgokat.
2022. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Metionin ***** válasza:

*sírba *búcsúztatásra

bocsi, autocorrect

2022. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!