Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában olvashatunk...

A Bibliában olvashatunk valamit a háziállatokról? Tartsunk, ne tartsunk?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyát.

2013. jún. 5. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Háziállatokról igen, de azok valójában haszonállatok.

Amúgy az állatok is Isten teremtményei, és ha jól bánsz vele, akkor nyugodtan.

2013. jún. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, hogy a Biblia ír-e ilyenről, de alapvetően két fontos törvény van amit be kell tartanunk az Újszövetség szerint ezek pedig: szeresd felebarátodat és szeresd a te Istenedet. Ha ezt a kettőt betartod akkor az összes törvényt betartottad.

(javítsatok ki ha tévednék kérlek)


A törvényekkel általában azért vannak, hogy ne csináljunk olyan dolgokat amikkel magunknak, másoknak vagy Isten munkájának árthatnánk.

Szerintem az, hogy szeretnél egy kutyát, az nem ütközik sehol sem Isten törvényébe.

(javítsatok ki ha tévednék kérlek)


Még lenne egy dolog ami a témával kapcsolatban jutott az eszembe.

A Biblia a magántulajdont igen is fontosnak tartja. Nem tudom, hogy hol vannak erre utaló részek a Bibliában, de azt tudom, hogy vannak. Tehát ebből a szempontból a kutya alkalmas arra, hogy megvédjük vele a tulajdonainkat.


Szeretettel tattilaboy

2013. jún. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
PErsze, hogy ír róla. Az egész arról szól. A hívők vannak a póráz rosszabbik felén.
2013. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen van? Nehogy már a Biblia döntse el, hogy tartasz-e kutyát vagy sem. Tarts nyugodtan.

(Én egyébként kígyót fogok tartani, nem szól bele senki.)

2013. aug. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!