Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Betiltanád a kóser vágást...

Betiltanád a kóser vágást Magyarországon vagy nem? Miért?

Figyelt kérdés
Egyre több nyugat-európai ország betiltja, állatvédelmi okokból, a kóser vágásnál ugyanis nincs elkábítva az állat mielőtt elvágják a torkát.

2022. máj. 15. 20:23
A kérdező szavazást indított:
Betiltanám
Nem
32 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Ja nem mintha mikor a disznót sokkolóval ölik meg humánusabb lenne, vagy ha marika néni elvágja a tyúk torkát, vagy liba-kacsa-pulyka-gyöngyi torkát...


Leghumánusabb rovarfogyasztás lenne, vagy vegán táplálkozás...

2022. máj. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
77%
A halal-vágás az már smafu? Kb ugyan az mint a kóser, csak nem a tórából kántálnak közben, hanem a koránból.
2022. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%
Nesze neked vallásszabadság a liberális nyugaton...
2022. máj. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
A libatömést is betiltották, de a vidéket ez sosem zavarta.
2022. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
12%

"Nesze neked vallásszabadság a liberális nyugaton..."

Ezt a választ hogy sikerült összehoznod? Attól, hogy nem kínozva ölsz meg egy állatot, már nem is gyakorolhatod a vallásod?

2022. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Passz, vannak olyan ateista-magyar-zsidók akik esznek disznóhúst, vannak olyan arabok akik itthon élnek Magyarországon és megisszák az alkoholt.... vannak olyan zsidók akik vegánok... ne vegyünk mindenkit egy kalap alá...
2022. máj. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
14%

Hol van az leírva, hogy az állat nem lehet elkábítva egy kóser vágás során?

De ettől függetlenül annak az állatnak "jó" eséllyel az a pár perc megváltás az addigi életéhez képest. Én inkább azt az állattartást tiltanám be, aminek eredményeként ezek a szerencsétlen lények a vágásig jutnak.

2022. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7%

Kérdező, te valószinűleg nem láttad még hogyan szállitják az arabok az állatokat a levágáshoz, és főleg nem láttad még, hogyan vágják le őket.

Én egyszer láttam ...

2022. máj. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
38%
Nem tartom jónak se a halal, se a kóser vágást. Ha lehet sokkal humánusabb módon állatot vágni, akkor tegyék úgy (kötelező jelleggel). Szerintem nem helyes felesleges szenvedést okozni állatoknak sem.
2022. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Én malacként annak örülnék, ha:

- senki nem ölne meg

- ha olyan életem lenne, hogy nem a másik malac seggébe fér csak el a fejem egy börtönben


Most nem mindegy, hogy 1 óráig szenvedek még, ha megölnek?

Persze lehet vitatkozni annak a lelkéről, aki élő húst marcangol szét...

Nem tudom. Szerintem ez a sajnállak, de megeszlek kicsit képmutatás.

2022. máj. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!