Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik már házasságuk alatt...

Akik már házasságuk alatt mélyedtek el az Isten hitben! Milyen hatással volt, lett a házasságotokra? Mit szólt hozzá, hogy állt hozzá a házastársatok?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, ahol az egyik fél lett hívő csak. (Először)
2022. máj. 17. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nagyot csalódnék a páromban, ha egyszer csak kiderülne, hogy ő titkon ilyen vallási fanatista beállítottsággal rendelkezik :D Egyébként nem örülnék neki, logikus érvekkel próbálnám lebeszélni róla, de elő sem fordulhatna ilyen, mert magától is elég intelligens, hogy ne foglalkozzon hasonlókkal.
2022. máj. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
#1 intelligens embereknek nem lehet istenhite?
2022. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha már intelligenciáról van szó...nem ez volt a kérdés. Már elnézést.
2022. máj. 18. 08:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy azért csak nem hirtelen jön általában a hit. Hanem az benne van az emberben, csak esetleg nem jár gyülekezetbe, meg nem mélyed el benne.
2022. máj. 18. 08:52
 5/8 Dorkász06 ***** válasza:
100%

Mindkettőnknek volt egyfajta istenhite, de ez nem játszott szerepet az életünkben.

Életemben eljött egy olyan idő, amikor elkezdtem komolyabban foglalkozni a Bibliával. A tanulmányozásom kezdetén a férjem nagyon féltett, nehogy rossz társaságba kerüljek. Később viszont látta, hogy ez az előnyömre válik, mert olyan tulajdonságokat építettem ki, amelyek által jobb lett a kettőnk kapcsolata. Ezért azóta többször is elmondta, hogy ez a változás a családunk javára válik. Bár ő nem lett ettől jobban hívő személy, de támogat engem.

2022. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%

1

"elő sem fordulhatna ilyen, mert magától is elég intelligens, hogy ne foglalkozzon hasonlókkal"


ismét egy fanatikus ateista, akibe belebeszélték, hogy intelligens ember csak ateista lehet

2022. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: nem mondtam ilyet, hogy intelligens ember csak ateista lehet. Nagy különbség van a vallástalan és az ateista között, ettől függetlenül tartom, hogy intelligens ember csak pénzért hisz ezekben (lásd egyházi személyek).
2022. máj. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

"elő sem fordulhatna ilyen, mert magától is elég intelligens, hogy ne foglalkozzon hasonlókkal"

"tartom, hogy intelligens ember csak pénzért hisz ezekben"


Tehat intelligens ember nem lesz vallasos, ezt mondod - jo, akkor ezt szeretned elhinni.

A kerdes egyebkent nem neked szolt ("Akik már házasságuk alatt mélyedtek el az Isten hitben!"), csak ehhez nem voltal eleg intelligens, hogy felfogd, es ne elsokent rondits bele a dologba a nagykepuseggel.

2022. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!