Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám lényegében a zsidó...

Az iszlám lényegében a zsidó vallás (judaizmus), és a kereszténység továbbgondolása?

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 11:26
 191/198 anonim ***** válasza:
51%

"Akkor talán a saját házad előtt kellene előbb sepregetni mert az általánosítgatás és mások megbélyegzése a vallása származása miatt a keresztényekre jellemző toronymagasan az egész világon."


Nem kell a saját házam táján sepregetnem. Magamért vagyok felelős és nem az összes muszlimmal, hanem veled beszélek. Rólad van szó.

De ha csupán ez a bajod, akkor elárulom, hogy az ilyen szöveget nem tűröm egy kereszténytől sem, sőt tőlük még kevésbé, mert összeegyeztethetetlen a keresztény hittel.

Te szeretsz egy csoport mögé bújni, hogy ezzel többnek érezd magad és általánosságban beszélni másokról, mert nem vagy hajlandó külön egyénenként kezelni másokat. Engem visszataszít ez a gondolkodás.

Nekem van muszlim ismerősöm, jó viszonyban vagyunk. A muszlimok is olyan emberek, mint bárki más. Én soha nem kezdenék el emberek milliárdjairól ilyen stílusban beszélni, mint te. Ha mégis, kívánom, hogy valaki figyelmeztessen mennyire rossz útra tévedtem. Az én szememben úgy beszélsz, mint valami rasszista vagy náci. A könyörtelenség kezdete, amikor valakire címkét ragasztunk és nem vagyunk hajlandók egyénként és emberként kezelni, hanem beleolvasszuk egy nagy masszába, amit már könnyebben gyűlölhetünk. Ember nem öl embert. Előtte el kell érnie, hogy a szemében az a személy ne tűnjön vele egyenrangúnak. Előtte elmondja mindennek, csak hogy igazolhassa a tettét.


És tudod mit? Ezt azért írom le most neked, hogy hátha észreveszed magad. Ébresztő! Itt írogatsz ezen az oldalon, már évek óta és szerinted vakok az emberek? A vallásod szimpatikussá válik, ha ilyen módon van tálalva? Elárulom neked, hogy már annyit beszéltünk, hogy az iszlámról nekem te ugrasz be elsőnek. Az a sértő szöveged, amiket itt lenyomtál ezen az oldalon. Keserű a szájízem, ha csak az iszlámra gondolok és ennek nem kis részben te vagy az oka. Már csak miattad is viszolygok az iszlámtól. Nem akarok olyan közösségbe tartozni, ahol a legnagyobb hangember te vagy, aki így beszél másokról. Nekem nem kell olyan vallás, ahol az a normális, ha utáljuk a másikat. Nem egyszer figyelmeztettelek már, hogy lejáratod az iszlámot.

Szóval, ha az iszlám igaz, biztos vagyok benne, hogy a szöveged miatt felelni fogsz Allahnál, amiért elüldöztél az iszlámtól többeket is.


Most ezt vagy megérted és megfogadod az intést, változtatsz a hozzáállásodon és a stílusodon vagy nem. De, hogy én nem egyszer szóltam, az is biztos. Többféleképpen is próbáltalak már a különböző tévedéseidre figyelmeztetni, de nem hallgattál rám. Nem tervezek ezzel az oldallal tovább foglalkozni, mert elég unalmas és időrabló. Szóval, ha nem írok többet, akkor is minden jót kívánok mindenkinek! Remélem sikerült átadnom bármi hasznosat, bármely olvasónak.

2022. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 192/198 anonim ***** válasza:
48%

"De ha csupán ez a bajod, akkor elárulom, hogy az ilyen szöveget nem tűröm egy kereszténytől sem, sőt tőlük még kevésbé, mert összeegyeztethetetlen a keresztény hittel."


Hát ez dicséretes csak az a baj hogy én még egyszer sem láttam tőled ilyen megnyilvánulást, pedig bőven van iszlámellen gyülölködés ezen az oldalon.



"Te szeretsz egy csoport mögé bújni, hogy ezzel többnek érezd magad és általánosságban beszélni másokról, mert nem vagy hajlandó külön egyénenként kezelni másokat. Engem visszataszít ez a gondolkodás."


Ha egyénenként kezelsz másokat azt személyeskedésnek nevezik. Vallás témakörben pedig nem egyénekről beszélünk hanem az adott vallásról.



"Én soha nem kezdenék el emberek milliárdjairól ilyen stílusban beszélni, mint te. Ha mégis, kívánom, hogy valaki figyelmeztessen mennyire rossz útra tévedtem. Az én szememben úgy beszélsz, mint valami rasszista vagy náci."


Kértem hogy mellőzd az ilyen színészkedést. Elmondtam hogy ezzel nálem nem mész semmire. Mutasd már meg hol van gyülölölet az én hozzászólásaimban? Megint semmi konkrétum csak mellébeszélsz és személyeskedsz.



"A könyörtelenség kezdete, amikor valakire címkét ragasztunk és nem vagyunk hajlandók egyénként és emberként kezelni, hanem beleolvasszuk egy nagy masszába, amit már könnyebben gyűlölhetünk."


Pontosan ezt csinálják a keresztények a muszlimokkal. Minden muszlimot egyenlővé tesznek a terroristákkal és gyülöletkeltő propagandát folytatnak. És ezt a te keresztény hittestvéreid tsezik globálisan. Hányszor szóláltal fel ez eellen? Ja hogy egyszer sem, de ha én kritizálom a keresztény vallást vagy a keresztényeket teljesen jopgosan és megalapozottan akkor szerinted náci vagyok :))



"Elárulom neked, hogy már annyit beszéltünk, hogy az iszlámról nekem te ugrasz be elsőnek. Az a sértő szöveged, amiket itt lenyomtál ezen az oldalon. Keserű a szájízem, ha csak az iszlámra gondolok és ennek nem kis részben te vagy az oka. Már csak miattad is viszolygok az iszlámtól."


Szerinted én ezt beveszem? Te azt állítottad magadról hogy jól ismered az iszlám vallást, olvastad a Koránt, hadiszokat, előadásokat hallgattál stb, még mielőtt összefutottál velem ezen az oldalon. Ha ez igaz, akkor semmi közöm ahhoz hogy te hogyan viszonyulsz az iszlámhoz. Mondjuk az is érdekes hogy téged egyes emberek tettei befolyásolnak egy vallás megítélésében. Én is téged vegyelek alapul mikor megítélem a keresztény vallást? Ne félj, én nem teszek ilyet. Én külön választom egyes emberek tetteit a vallás tanításaitól.



"Nem akarok olyan közösségbe tartozni, ahol a legnagyobb hangember te vagy, aki így beszél másokról. Nekem nem kell olyan vallás, ahol az a normális, ha utáljuk a másikat."


Akkor miért vagy keresztény még? Mert a te vallásod pontosan ilyen. A te keresztény hittestvéreid azok akik utálják a muszlimokat. Szóval nevetséges ez a színészkedés amit itt előadssz. Ha ez igaz lenne amit állítasz neke hanyat homlok menekülnöd kellene a kereszténységből, de ugye ez csak a szokásos színészkedés részedről.



"Szóval, ha az iszlám igaz, biztos vagyok benne, hogy a szöveged miatt felelni fogsz Allahnál, amiért elüldöztél az iszlámtól többeket is."


Neked viszont az a célod hogy elüldözz embereket az iszlámtól nem? Ha az iszlám igaz, pontoasn tudod hogy mi minedenért fogsz felelni Allahnál. Szerintem lassan el kellene döntened hogy az igazság fontosabb számodra vagy az egod. Javaslom rendezd ezt le magadban.



"Most ezt vagy megérted és megfogadod az intést, változtatsz a hozzáállásodon és a stílusodon vagy nem."


Azt már többször is elismertem hogy a stílusom nem a legszebb és ebben az egyben igazad van, viszont amit mondtam tartalmilag továbbra is állítom és semmit nem fogok azon változtatni. Persz ha te vagy más keresztény meggyőz bizonyítékokkal és logikus érvekkel az más, de ilyen eddig nem történt.

2022. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 193/198 anonim ***** válasza:
94%

"Vallás témakörben pedig nem egyénekről beszélünk hanem az adott vallásról."


A vallásról. Nem arról, hogy a vallást követők ilyenek vagy olyanok. Mert ez már megbélyegzés és nem a vallásról szól, hanem emberekről. Sajnálatos, hogy ezt nem érted.

2022. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 194/198 anonim ***** válasza:
3%

"A vallásról. Nem arról, hogy a vallást követők ilyenek vagy olyanok. Mert ez már megbélyegzés és nem a vallásról szól, hanem emberekről. Sajnálatos, hogy ezt nem érted."


Ha egyszer a keresztények folyamatosan hazudoznak az iszlámról és mindenhol ezt tapasztalom akkor jó hogy szóváteszem. De ha ennyire zavar, akkor várom a hozzászolásaidat olyan kérdéseknél mikor a keresztények a muszlimokat teszik egyenlővé a terroristákkal.

2022. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 195/198 anonim ***** válasza:
100%

"De ha ennyire zavar, akkor várom a hozzászolásaidat olyan kérdéseknél mikor a keresztények a muszlimokat teszik egyenlővé a terroristákkal."


Voltak ilyen hozzászólásaim. Sőt, olyan is amikor keresztényeket tettem helyre és még te is igazat adtál nekem, bár lehet nem tudtad, hogy az én válaszom volt. Szóval hagyjuk ezt... ráadásul mások viselkedése nem igazolja a sajátodat. Szóval még ha én egy képmutató lennék is, az téged nem mentene fel.

2022. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 196/198 anonim ***** válasza:
3%
Nincs miért felmentést kérnem. Teljsen mindegy hogy itt a GYK-n egy tudatlan keresztény vagy egy magas rangú keresztény egyházi vezetőről van szó. Ha az iszlámról nyilatkozik, 90% hogy hazudozni fog.
2022. jún. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 197/198 anonim ***** válasza:
91%

Én egyetértek a kérdéseddel, én is egyreszről továbbgondolásként látom az iszlámot.

A Korán szerint a Biblia megváltozott az évek során, és nem hiteles információk is kerülhettek bele, ezért én azt gondolom, hogy a Korán és az eredeti Biblia tartalmilag nagyjából megegyezik, viszont a Korán már tartalmaz újabb Isteni gondolatokat is.

Tehát a Biblia = Korán, de a Korán ≠ Bibla, az újabb információk miatt, pl napi 5x imádkozás.

2022. jún. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 198/198 anonim ***** válasza:
29%

Én inkább úgy mondanám, hogy a judaizmus leegyszerűsítése és tömegessé tétele, ami alatt azt értem, hogy nincs benne "faji" elem, vagyis az iszlám nem úgy az arabok vallása, ahogy a judaizmus a zsidóké. A kereszténységhez szerintem az iszlám egyáltalán nem hasonlít, hacsak ebben nem.


Úgy is lehetne mondani, hogy átvette a judaizmusból a dogmatikusságot és a kérlelhetetlen egyistenképet, a kereszténységből meg a mindenkire érvényességet. Ha kicsit rosszindulatúbb akarok lenni, akkor azt mondom, hogy mindkettőből a rosszat vette át, mert olyan merev és intoleráns, mint a judaizmus, de még jobban terjeszkedésre tervezett, mint a kereszténység.


Egyébként ha valakit nem a legendák érdekelnek, hanem megnézi a vallás tényleges történelmi fejlődését, akkor nagyjából az rajzolódik ki, hogy Mohamednek volt kapcsolata az Arab-félszigeten élő zsidókkal, hallott/látott keresztény térítőket, így mindkét vallásról volt fogalma, de egyértelműen a zsidóké volt rá nagyobb hatással, és politikai célokból (az Arab-félszigeten levő törzsek egyesítése) kreált magának egy hasonló vallást, amibe belevett dolgokat, amiket a zsidóktól látott (böjt, adott irányba imádkozás, egy és oszthatatlan isten, amit nem szabad ábrázolni) és beleszőtt mindenféle dolgot, amit a keresztényektől hallott, de nem értette őket (a Koránban összevissza vannak elszórt utalások bibliai történetekre, de nincsenek kifejtve, olyan, mintha valaki csak rendszertelenül visszamondana töredékeket abból, amit térítőktől hallott). Ezért van az, hogy már az elején hódítással terjedt, nem térítőkkel meg vallási vitákkal, mivel nem egy hosszasan és szervesen fejlődő, saját filozófiával rendelkező vallás volt, hanem valami, amit egyvalaki folyton rögtönözve kitalált, és esélye nem volt a zsidó értelmiséggel meg a görög filozófiát felhasználó kereszténységgel szemben. Egyfajta könnyen követhető proletárvallás volt, nem kellett hozzá írni-olvasni tudni, meg megérteni, mi az a Szentháromság, csak lejegyezni a vallásalapító kinyilatkoztatásait.



Zárójelben megjegyzem, hogy van itt, az oldalon egy-két hitbuzgó muzulmán, az egyikük szeret kilométer hosszú kommenteket írni, ahol rendszeresen kifejti, hogy senki semmit nem ért az iszlámmal kapcsolatban, mind fogyatékosok vagyuk, nem értjük, meghamisítottuk, stb. Csak azért írom, mert egészen biztosan meg fog jelenni, és majd leírja, hogy nincs igazam, mert Mohamed nem rögtönzött, hanem isten szavát közvetítette, és megtisztította az ellentmondásokkal és hazugságokkal teli Bibliát (ami teljesen komolyan vehetetlen könyv, mert az egyik evangélium szerint Jézus egyik városban csinált valamit, a másik szerint meg egy másikban, és szerinte ez a bizonyíték arra, hogy az iszlám az igazi vallás). Lelke rajta, én azt javaslom, mindenki olvassa el mindkét szent könyvet meg nézze meg, hogy mi a hétköznapi benyomása a két vallásról, és az alapján döntsön. Szerintem az iszlám nem sokat változott a középkor óta, a kereszténység talaján meg kifejlődött a jogállam, meg az egyéni szabadságjogok.

2022. jún. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!