Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Tényleg pontosan...

Keresztények! Tényleg pontosan 144.000 ember fog csak üdvözülni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a Jehova tanúi ezt mondják.

2022. máj. 22. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
Pontosan. Se több, se kevesebb.
2022. máj. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem, mert a Jelenések könyvében a 144 ezer mellett ott van egy megszámolhatatlanul nagy tömeg is.
2022. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Én tudom ki fog üdvözülni.
2022. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Szia,

Természetesen nem, és pontosítanék, a Tanúk sem ezt mondják, ők azt állítják, hogy ennyi ember megy a mennybe. Amúgy ez egy jelképes szám, mint ahogyan minden más is jelképes Jelenések könyvében, ahonnan ez a szám származik: "És hallottam a pecséttel megjelöltek számát: száznegyvennégyezren voltak pecséttel megjelölve Izráel fiainak minden törzséből"... majd hozzáteszi: "Ezek után láttam: íme, nagy sokaság volt ott, minden nemzetből és törzsből, népből és nyelvből, amelyet megszámlálni senki sem tudott; a trón előtt és a Bárány előtt álltak fehér ruhába öltözve, kezükben pedig pálmaágak". Mégegyszer megjelenik ez a szám: "És láttam: íme, a Bárány ott állt a Sion hegyén, és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokára az ő neve és Atyjának a neve volt felírva. Hallottam egy hangot a mennyből, mint nagy vizek zúgását és mint hatalmas mennydörgés hangját; és a hang, amelyet hallottam, olyan volt, mint a hárfásoké, amikor hárfán játszanak. És új éneket énekelnek a trón előtt, a négy élőlény és a vének előtt, és senki sem tudta megtanulni ezt az éneket, csak az a száznegyvennégyezer, akik áron vétettek meg a földről. Ők azok, akik nem szennyezték be magukat nőkkel, mert szüzek, akik követik a Bárányt, ahova csak megy, akik áron vétettek meg az emberek közül, Istennek és a Báránynak szánt zsengeként, és szájukban nem találtatott hazugság: ők feddhetetlenek."

Ha figyelmesen megnézed, akkor sok olyan jelzőt használ még a 114 ezren kívül, ami vitatható: "szüzek, szájukban nem találtatott hazugság, feddhetetlenek" stb. Mutass nekem ilyen embert az Úr Jézus Krisztuson kívül...

Ahogyan a szám is jelképes, úgy nyilvánvalóan a többi is. Ha feddhetelenek lettek volna, akkor nem kellett volna "áron megvétetni őket a földről".

Ez pontosan olyan, mintha szó szerint vennéd, hogy "csak" "70x7-szer" azaz 490 alkalommal kell megbocsátani valakinek, mert Jézus ezt mondta. ;-)

Ahogyan a 70x7-szer is jelképesen azt jelenti "mindig", úgy a 12x12.000 is a "megszámlálhatatlan" sokaságot jelképezi.


Üdv. Péter

2022. máj. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
144 a . csak a tizedesvessző. (van akinek csak a negyede van benne, ezért több embert is érinthet).
2022. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

A nagy sokaság, akiket senki nem volt képes megszámolni, a földön élhetnek az új világrendben. Ami nem emberi uralom! Jézus királysága, ami az égben alakult meg, és átveszi az emberi kormányzatoktól a hatalmat!


Akik az égben, Jézussal társörökösök, és osztoznak a királyságában, a jelképes Izrael 12 törzséből 12 ezer fő. (ez 144 ezer.)A jelképes Izrael, gyakorlatilag minden népből, törzsből, nyelvből valóak. Csak hűséges, fedhetetlen, erkölcsös személyeket választ ki Isten! Mindenki nem lehet az égben, ráadásul akik odakerülnek, mind fejedelmek lesznek!

Még Jézus sem választhatta meg, ki ül a jobbján és a balján...

2022. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
Dániel2:44 "Ezeknek a királyoknak az idejében támaszt az egek Istene egy birodalmat, amely nem pusztul el soha, és ez a birodalom más népre nem száll át, hanem szétzúzza, és véget vet azoknak a birodalmaknak, ő maga pedig örökké fennmarad." (6os.)
2022. máj. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#6

Isten szava cáfol téged:

"Ezért állnak Isten trónja előtt, s éjjel-nappal hódolnak neki szentélyében."

Tehát a megszámlálhatatlan tömeg nem a földön lesz.

2022. máj. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%

A nagy sokaság kijön a nagy nyomorúságból. Jel. 7:14

Jelenések 7:16, 17 szerint, nem fognak éhezni, és szenvedni. Nem azért mert a mennybe kerülnének, ez nincs leírva! A Földön lakoznak örökké a jó emberek! Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak” (Zsoltárok 37:29).


Isten királysága nem azért jött létre, hogy az uralkodói meggazdagodjanak az alattvalókból. A célja az, hogy véghez vigye Isten akaratát, beleértve azt az ígéretet is, hogy akik szeretik Istent, örökké élhetnek egy paradicsomi földön (Ézsaiás 35:1, 5, 6; Máté 6:10; Jelenések 21:1–4).

2022. máj. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#9

A Jelenések könyve mit ír, hol van Isten trónusa?

2022. máj. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!