Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azon vallás nélküliek számára...

Azon vallás nélküliek számára milyen vallás lenne az ideális, akik azért nem követnek semmit, mert egyik jelenlegi hit sem szimpatikus nekik?

Figyelt kérdés

Milyen vallás lenne számotokra az ideális?


Mivel nem létezik, nyilván nem tudjátok megnevezni és részletesen leírni, de jellemzőket írhattok róla, amelyek szimpatikussá tennék.



2022. máj. 22. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Legyel romkat pap. Ott legalabb penz van
2022. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Semmilyen vallás nem kell. Szabadgondolkodó vagyok, magam építem fel a világképemet, és döntöm el, hogy valami helyes-e vagy sem.
2022. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

2es.

Azért az necces. Te magad is gondolom hogy a törvények és más emberek alapján döntöd el ezeket, vagy akkor pl ha neked a gyilkosság jó,árnak is jó? Ugyanez az állatkínzással, az erőszaktevéssel. Ha szerinted ezek helyesek, akkor azok is lesznek??? Jobb esetben nem, mert ezeket a társadalom nem tartja helyesnek, és követi magából, így az ember gyerekkorától fogva ezt tanulja, és ő is megveti, nem? Az ember soha sem gondolkozhat teljesen szabadon, (sajnos vagy nem sajnos), mindig ott a társadalom/ a vallás/ az erkölcs, ami meghatároz, bár lehet hogy fel se tűnik

2022. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

#2


Egyáltalán nem necces. Az erkölcs evolúciós örökségségünk, tehát akinek a gondolkodása rendben van, az maga is tudja hogy nem okozunk fájdalmat másoknak. Ahhoz, hogy jók legyünk nem kell vallás, mert vallás nélkül is tudom, hogy más embereknek vagy állatoknak fájdalmat okozni rossz dolog.


Ahhoz viszont, hogy valaki jó ember letére rossz dolgot tegyen/rossz eszmét képviseljen, már kell vallás. Például egy modern, 21. századi humanista ember elítéli az egyiptomi elsőszülöttek JHVH általi leölését. Egy zsidó vagy keresztény ember azonban nem mondhatja azt, hogy JHVH gonosz dolgot tett, szóval a vallásos emberek erkölcsi nézete eléggé zavaros. Elvileg ok a jók, de a nyílt gonosz tetteket nem ítélik el.

2022. máj. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagyis #3. Neki írtam a 4-es kommentet.
2022. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#2: nem hozzád szólt a kérdés.

Aki alapvetően hívő, annak szerintem az egyik jelenlegi vallás sem jó.

Egy olyan vallásra lenne szükség, amelyik a mai tudományra épít (jelenleg ilyen nincs), illetve a tudomány fejlődésére is, mivel az most gyorsan fejlődik.

Ugyanakkor erkölcsi szinten is sokat kellene nyújtania, mivel ezt a tudomány nem oldja meg.

Gondolok itt arra a régi szabályra, hogy ne tegyél olyat, amit nem akarsz, hogy veled megtegyenek.

Persze ez önmagában még kevés lenne, de ez lenne az első szabály.


Viszont nagyon komoly probléma az, hogy ennek a vallásnak is meg kellene felelnie a sikeres vallások 3 alaptörvényének, és ezek elég borzalmas törvények. Ebből csak olyan brutális vallások születhetnek, amelyek jelenleg is léteznek.

2022. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Al Bundy NO MA'AM egyházához csatlakoznék...
2022. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!