Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tűntek el a görög isteken?

Miért tűntek el a görög isteken?

Figyelt kérdés
A régi időkbe szinte mindennapi kapcsolatban voltak az emberekkel. Megannyi történet született istenekkel és legendás állatokkal. Hova tűntek ezek az istenek és mitikus állatok. Miért nem láthatunk manapság sziréneket, szfinxeket, sárkányokat mint a régi világ emberei?

2022. máj. 23. 15:41
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*görög istenek
2022. máj. 23. 15:42
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos, hogy értem mire gondolsz. A görög istenek azért tűntek el, mert a görögök vallást váltottak, ilyen egyszerű.

De a legendás állatok és mitikus lények a görög nem istenek. Azért nem látunk ilyen lényeket mert vagy kihaltak, vagy, és ami még jobban lehetséges, és amit én magam is vallok, sose léteztek, ilyen egyszerű. :D

Ami a sárkányokat illeti, lehet hogy a dinoszauruszok csontvázait hitték sárkányok csontvázainak. Vagy hallottak történetek a nílusi krokodilokról, melyek simán megnőnének 9-10 méteresre, de akár nagyobbra is, ha ez ember nem szűkítené le az élőhelyüket. Tudod mi történik a szájhagyomány útján terjedő sztorikkal. Valaki elmesélte, hogy látott Egyiptomban egy nagyon nagyra nőtt krokodilt, a következő aki mesélte azt mondta, hogy még tüzet is okádott, a harmadik aki mesélte azt mondta, hogy nem is Egyiptomban hanem göröghon eldugott barlangjaiben/hegyeiben látta, a negyedik azt mondta, hogy szárnyai meg szarvai is voltak, és kész is van a sárkány.

2022. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

"Miért nem láthatunk manapság"

mert sose leteztek?? ez mind a fantazia szulemenye

2022. máj. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
70%
Azt hiszem ezen kiégtem. Miért nem látunk sárkányokat nahát miért :D
2022. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De abban az időben szentül hittek ezekben az istenekben sőt az életükbe is beavatkoztak
2022. máj. 23. 16:18
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
ma meg a katolikus istenben meg allahban hisznek, megse latta soha senki egyiket se
2022. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Azért nem látják a görög isteneket, mert rafkósak, olvass kis mitológiát, simán alakot tudnak váltani vagy növénnyé-állattá változni! Szóval ott mászkálnak ők, csak nem tudni épp milyen alakban!
2022. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%

Amit a 2es és 3as válaszoló írt... na ez manapság a közkeletű, elterjedt világkép, a legtöbb ember abban a hitben nő fel, hogy ilyesmik nem léteznek, a fantázia szüleményei. Attól függetlenül, hogy helyes-e ez a világkép, annyit elmondhatok, hogy aki ebben nő fel és biztosra is veszi ezt, az nem fog ilyen lényekkel találkozni (akár léteznek, akár nem).

Miért is? Egy példa (lehet hogy nem tökéletes, de szemléltetésnek talán jó): ha te gyerekorrodtól kezdve azt tanultad, hogy oroszlánok nem léteznek, és ez a társadalmilag elfogadott nézet is, így eszedbe sem jut ebben kételkedni -akkor szinte biztos, hogy sosem fogsz oroszlánt látni. Még akkor se, ha épp szembetalálkozol vele a sivatagban (és tegyük fel, túléled a találkozást) -ebben az esetben lehet, elgondolkozol, hogy milyen állat is lehetett ez, de hogy oroszlán, az eszed ágába se jutna, hisz olyanok nyilvánvalóan nem léteznek...

2022. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
eleg rossz analogia nyolcas, de ertem mire akarsz kilyukadni. inkabb valami olyan peldat kellett volna hoznod ami nem megfoghato, vagy tud eleg szubjektiv lenni, pl szinek. errol amugy vannak is kutatasok, vannak olyan nyelvek amiknek nincs kulon szavuk bizonyos szinekre, hanem mas szinekhez rokonitjak oket (igazabol magyarban is van ilyen, sarga-narancssarga, kek-turkizkek, de vannak nyelvek ahol siman egy kalap ala veszik a keket es a zoldet). az ilyen anyanyelvu embereknek gyakran problemat okoz olyan nyevek tanulasa amiben a ket szobanforgo szin meg van kulonboztetve.
2022. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Én csak azt nem értem, hogy a régi világ és itt több ezer évre gondolok, annyira misztikusnak tűnik, ott történtek mágiák, istenek szálltak le a földre, különös állatok éltek, de a mai világba meg már semmi nincs.
2022. máj. 23. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!