Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek megérné rekonstruá...

Szerintetek megérné rekonstruálni az ókori görög templomokat és szentélyekek és/vagy szobrokat?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Megérné? Szerintem nagyon érdekes lenne, ha régi pompájukban láthatnánk őket. Természetesen nem arra gondolok, hogy a régi romokat építsük újra, mivel azok úgy értékesek ahogy vannak, hanem arra, hogy egy külön helyen fel lehetne építeni őket. Szerintetek?

2022. ápr. 1. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem megérné, csak túl nagy befektetés lenne. :S
2022. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes lenne szerintem. De nagyon sok pénzt elvinne és nem biztos hogy most éppen erre kéne fordítani a pénzt.


Arról nem is beszélve hogy sok hely kéne ehhez. Gondolom legalább egy erdőt kiirtanának ahhoz hogy ezt megépítsék. Ilyen szempontból annyira nem érné meg.


Nem lenne ugyan az de lehet jobb lenne inkább valamilyen VR-os rendszerrel megoldani ezt. Bizonyos szempontból még talán jobb is lenne.

2022. ápr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi az eddigi válaszokat!
2022. ápr. 1. 14:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

VR -os mellett szólna az is hogy azt máshol is meglehetne nézni. Nem kéne vagyonokat kiadni és rengeteg időt eltölteni az utazással.


Akik lepontoztak/lepontoznak azok megírhatnák hogy szerintük mi a baj azzal amit írok. (elmondhatom miért tévedtek :D)

2022. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szigrúan véve nyilván nem éri meg, azért nem csinálták eddig.

VR-ben viszont biztos fejlesztik, vagy már van is valamilyen szinten.

2022. ápr. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Manapság ráadásul szerintem nagyobb igény is lenne egy VR-os megoldásra, minthogy a valóságában újraépítsék ezeket.


Mindenesetre nagyon érdekes lenne látni. :D

2022. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2022. ápr. 16. 08:50
 8/12 anonim válasza:
86%
vr +1
2022. máj. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Inkább előbb lakassuk jól az éhezőket; és akkor majd utána lehet szobrászkodni, mert amúgy jók azok a szobrok. Ja de várjál. Ha véletlenül egy nem profi rekonstruáló is hozzányúl pl a szoborhoz, akkor tönkremehet. Meg pl az épületeket is alap; hogy profikra bízni. Én inkább azt hiszem, a szobrokhoz ne nyúljunk, azokat ne újítsuk meg; mert szerintem károsodhat az értéke tőle. Ha valami pl törötten maradt meg az utókornak, nem biztos ,hogy minden esetben jó,ha kipótolják,megjavítják, mégha az illető profi is.
2022. aug. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A VR mellett szól, hogy manapság a régészeti feltárások, és a további kutatások centi pontos adatfelvétellel és digitális modellek készítésével folynak. Innen csak egy lépés a VR, vagy talán csak féllépés. Automatizált rendszerek, mérőeszközök, szoftverek, utóbbi évtizedben drónok is részei a feltárásoknak.


Persze értem, hogy a már korábban feltárt, "jó állapotú" építményekről van itt szó, de szerintem azokat is újra feldolgozzák modern eszközökkel a régészek, hisz nem minden kérdés volt tisztázott eddig. Új (digitális 3D modell) lehetőségeket talán még tesztelés szempontjából is jobban ismert helyeken vetik be.

2022. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!