Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan aki isten...

Van itt olyan aki isten törvényei szerint el? Attól jobban érzi magát ember ha isten törvényei szerint el az?

Figyelt kérdés
2022. máj. 25. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem azért élek Isten akarata szerint, hogy jobban érezzem magam. Hálás vagyok Istennek azért, amit tett értem, és szeretnék örökké élni a mennyországban. Ezek miatt élek így.
2022. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Én próbálok Isten törvényei szerint élni. Szerintem Isten törvényei jók. Mondok egy példát. Ha tisztelem a szüleimet, akkor jobban érzem magamat is.
2022. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én igen.

Istennek egy törvénye van.


Ennél nincs jobb. Ez a megváltódás, az abszolút elégedettség, szeretet, béke, jóság, hála, amikor legteljesebb vagy és legteljesebben vagy önmagad.

2022. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1#, ez önzőség.

Én mindenféle magamra nézve jó vagy rossz következményre való tekintet nélkül szolgálom istent.

Azért, mert a jó a jó és én minden testvéremnek, énemnek jót akarok, hogy nekik jó legyen.

2022. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

A Szeretet törvénye az igazi teljes Élet ....

Teljes hit, öröm van Benne. Félelem mentes élet.

Feltételek nélküli szeretet, teljes elfogadás.

Minden értelmet felülhaladó békesség.

A főbb jellemzői Isten országának. Jézus valóban betölti bennem a parancsolatait. Köszönöm.

2022. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem

Mert nem szeretnék.

2022. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Isten törvényeit nem igazán lehet egzakt módon értelmezni, mert felekezetenként változik.


Az adventisták például azt tanítják, hogy a szombatünneplés a mai napig érvényben van, míg más felekezetek ezt elutasítják.


De nem, én nem éreztem jól magam az adventizmusban, ezért kiváltam onnan, ahogyan kereszténységből is.

2022. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7%

Senki nem él Isten törvényei szerint. Az Ószövetségben 613 parancsolat van, ezek még az ortodox zsidók sem tudják mind betartani, mert nincs templom Jeruzsálemben, hogy áldozni lehessen. A keresztény felekezetek pedig az ízlésüknek megfelelően mazsoláznak ezekből a törvényekből, hogy szerintük mi az, ami érvényes ma is. Csak pár példa:

A protestánsok szerint a szobrok vallási célra történő felhasználása bálványimádás, a katolikusok szerint nem.

Egyes kisegyházak szerint ma is kell tizedet fizetni, a többi szerint nem.

Szombat: a többség nem tartja, az adventisták igen, de ők sem olyan szigorúan, mint a zsidók.

Vér: A vérevés tilalmát sem mindenki tartja be.

Homoszexualitás: ezt is egyre több egyház is elfogadja (svéd luteránus pl., de talán mások is).

2022. máj. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
9%

7#, 8# Foggggggalmatok sincs istenről.

A kérdés istenről szólt, nem valami emberi találmányról.

2022. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Igazad van, fogalmam sincs, melyik istenről szól a kérdés. Egyértelműnek vettem, hogy JHVH-ról, mert őt szokták egyszerűen csak "Isten"-ként emlegetni, bár az nagy I, kis i-vel írva valóban bármelyik további 100 000 isten lehet.

Szóval melyikről van szó?

2022. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!