Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezete miért fenyeget...

Hit gyülekezete miért fenyegeti a pokollal azokat akik ki lépnek vagy ki akarnak lépni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 26. 14:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos én is a kárvallotjuk közé tartozom. Ott mentem tönkre de Isten kihozott évekkel ezelőtt és meggyógyultam mentális és érzelmi szinten. Ma olyanoknak segítünk, akik szintén tönkre mentek ebben a rendszerben.

Fussatok ki Babilonból!

2022. szept. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

Mert egy szekta.

6 családtagom van, akik hit gyülekezetesek jelenleg. Ha valaki kilép a soraikból (3 rokonunk megtette) arról pl. úgy beszélnek, hogy

,,Neki vége van..." Előttem mondják, amiatt hallom.

Egyébként én karizmatikus vagyok (egy másik közösségben). Engem hála az Úr Jézusnak többnyire békén hagynak a vallási ökörségeikkel.

Magyarországon hála az Úrnak vallásszabadság van. Azok a rokonaim pedig kiléptek tőlük (a H.Gy.-éből), és kész.

2022. dec. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

(A 12-es vagyok ismét.)


Undorító tőlük ez, hogy ha egy nem H.GY.-s nem ért velük egyet, vagy ha valaki onnantól kezdve nem a H.Gy.-be jár, akkor arra a keresztény testvérre

nem azt mondják egyszerűen, hogy például

„Neki más a keresztény nézete”, hanem ilyeneket,

hogy „Akkor ő elveszett.” vagy, hogy „Ennek annyi.”

A felsőbbrendűség tudat, meg a lenézés egy bűn... Még jó, hogy nem a Hit Gyülekezete körülöttük forog a Föld bolygó. LOL...

2022. dec. 28. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
(* „nem a Hit Gyülekezete körül forog ... ”)
2022. dec. 28. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
17%

Én "hgy tag" vagyok és nem azt mondom, hogy tökéletes a gyülekezet mert nem az. Ezért is gondolom azt, hogy nem szerencsés megítélni a gyülekezetet pár tag alapján. Ez kb olyan, mintha az egész magyar lakosságot minősíteném egy faluja alapján.


Én sem értek egyet ezekkel az emberekkel, akikről beszéltek, de szerintem a hgy ellen vagy mellett a tanítása alapján kéne elsősorban érvelni.

2022. dec. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%

#15

Mi a helyzet a bővölködés teológiájával? Ha már a tanítást említetted. Sajnos a hitgyüliben ezt a sátáni teológiát vallják.

2022. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
13%

16: Ha a vetés és aratás törvényére gondolsz, akkor az abszolút igei. Olvasd el Malakiás könyvét pl.


Emellett természetesen nem kötelező a tized/adakozás a gyülekezetben. Ez egy opcionális választás annak, aki szeretné.

2022. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
20%
Illetve azt még hozzá tenném, hogy természetesen abszolút lehet az, hogy valaki nem ért egyet a Bibliával és a gyülekezettel, az szíve joga. De ezek bibliai alapvetések, mint a tized meg az adakozás. Lehet érvelni ellene nyugodtan, de azt ne mondjuk már, hogy sátáni és társai, mert az egy TÉNY, hogy ez igei. Ezt nem én mondom meg a gyülekezet elsősorban, hanem maga a Biblia.
2022. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Oké. Itt megint a végletek találkozását láthatjuk!...

Ha valahol tized adás van, az nem bűn. Hanem az egy egyházi szervezési forma. (A rezsit, a villanyt, a fűtést, a vizet, stb. fizetni kell. Ha egy bútor, vagy eszköz eltörik, azt javítani kell, vagy újat venni... A közösségi programok költségét fizetni kell. Stb. stb.) Egy közösség saját költségeit pedig szerintem jó, ha az a közösség fizeti magának. Alapjáraton ennyit erről.

Aki pedig lop, bárkiktől, az pedig szégyellje magát!


Másik téma.

A „bővölködés teológiája”, a „jóléti evangélium”. Na én ezt nem tartom jó dolognak. Szerintem egy véglet. A veszélye pedig abban van például, hogy könnyen szélsőségekbe torkollhat ez a tanítás... Ezért én nem támogatom ezt a tanítást.

Keresztények vagyunk. Tudjuk, hogy attól még, hogy egy témával kapcsolatban lehet egy-két igeverssel valami mellett érvelni, attól még ugyanúgy lehet egy-két másik igeverssel pedig azzal szemben is érvelni. Bonyolult, összetett ügyeknél kevés az, hogy „van ezzel kapcsolatban egy-két igeversem!!!...”

2022. dec. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18%

Egyetértek veled utolsó. Aki lop az szégyellje magát.


Egyébként lehet akkor én nem értem teljesen, hogy mit értesz bővölködés teológiája alatt. Ezt kifejtenéd?


Illetve sajnos az utolsó soraidban is van igazság. Fellelhetőek olyan igeversek az igében, amik látszólag ütik egymást, de ha az ember a kontextusában olvassa és megnézi hozzá a héber fordítást is, akkor tiszta képet kap és látni fogja, hogy valójában kiegészítik egymást. De az sajnos tényleg igaz, hogy laikusként sokszor nehéz eligazodni az igék között.

2022. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!