Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezete miért fenyeget...

Hit gyülekezete miért fenyegeti a pokollal azokat akik ki lépnek vagy ki akarnak lépni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 26. 14:51
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

#18

Elég egyértelmű, hogy a sátántól való tanítás, mert Jézus sehol se tanított hasonlót, sőt pont ellenkezőjét mondta. Jézus a lemondásról beszél, az anyagi javak szétosztásáról, de nem a még nagyobb anyagi vagyon reményében, mint az tanítják sok neoprotestáns felekezetben, az a sátán útja. Mit mond Jézus a gazdag ifjúnak? Oszd szét a vagyonod és kövess engem. Na nálatok ennek pont ellenkezője történik.

Vesd össze Németh Sándort és Assisi Szent Ferencet. Utóbbi gazdag ifjú volt, mint az evangéliumi szereplő, de mindenét szétosztotta és követte Krisztust. A felekezeted vezetője nincstelen volt, de vállalkozásként kezelt gyülekezetéből (és utóbbi időben minden magyar adófizető pénzéből is) milliárdos oligarcha lett. De nem Isten áldásából, hanem mert korrumpálja a gyülekezeti vagyont (így lett az ATV magánvagyonának része) és hívei lehúzásából, akik a hamis, sátáni teológia okán neki adják pénzüket a szegények segítése helyett, mint tette azt az igazi Krisztus-követő Szent Ferenc.


Amúgy ez is egy jó leírás:

[link]


Ráadásul protestáns írás.

2022. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
22%

Az általad hozott ige, nem értem miért mond ellen annak, amit én írtam. Illetve, akkor pár dolgot még tisztáznék. A hívők nem azért adakoznak, hogy Németh Sándor gazdag legyen. Elképzelhető, sőt szerintem is így van, hogy Németh Sándor ebből kapja a fizetését, ugyanakkor számos más dologra megy a pénz leginkább. Magára a gyülekezet fent tartására, intézmények fent tartására, szociális tevékenységek üzemeltetésére stb..


Pál apostol is számos helyen tanít erről, mikor a gyülekezet építésről ír a leveleiben. Az Isten nem az államot rendelte arra, hogy a gyülekezetet fent tartsa, hanem a keresztényekre bízta azt a terhet, hogy gyülekezetet építsenek és gondozzák, tartsák fent. És nem csak a gyülekezetet, hanem a benne szolgáló embereket is, akik erre tették fel az életüket. Nem csak Németh Sándor ilyen, hanem az összes pásztor, aki igehírdetőként funkcionál a gyülekezetben. Ez pedig a pénzből tud megvalósulni. Ráadásul Isten számos ígéretet adott azoknak az embereknek, akik adakoznak vagy tizedet fizetnek az Isten munkájára. (ami a gyülekezetben is történik) Ez persze nem kötelező, mert nagyon fontos, hogy az ember ezt szabad akaratából tudja megtenni, ha szeretné.

2022. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!