Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy reagálnának a modern...

Hogy reagálnának a modern szekták házalós térítői, ha egyszer valaki filozófiai, vallási, illetve teológiai érvekkel vitába szállna velük?

Figyelt kérdés

Modern szekták alatt a Jehova tanúit és hasonlókat értem. Tehát minden mondatukat kikritizálná, illetve megcáfolná valaki, akihez becsöngettek.


Mi lenne a reakció?



2022. máj. 28. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad vitába szállni velük - ez a legjobb fegyver ellenük. :-DDD
2022. máj. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 B2man ***** válasza:
Én vitába szálltam velük. Kényszeredett mosollyol távoztak...
2022. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam velük, jehovások voltak, fejből idéztem nekik a bibliai érveket, cáfoltam állításaikat, viszont annyira agymosottak sajnos, hogy el se jutott tudatukig.
2022. máj. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Veszélyes üzem... csomó időd rámehet.
2022. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szerintem semmi, házalásnál nem az a céljuk, hogy vitázzanak, hanem minél rövidebb időn belül minél több új tagot toborozni.
2022. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem az irritál az ilyen nagy vallástérítőkkel szemben, hogy néha a saját filozófiájukat nem ismerik annyira mint én..

Bár mondjuk történetesen vallásfilozófiával, filozófiával, pszichológiával foglalkozok, talán nem lehet hibáztatni őket, de küldhetnének olyat is aki legalább a sajátját megérti.

2022. máj. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Jehovást nem tudom, de nem egyszer mentem oda utcai térítőkhöz. Végtelen szeretettel, megértéssel tettem fel nekik a kérdéseket, hogy ráébresszem őket az isteni útra, a nagyobb kép figyelembe vételére, de elküldtek mindig. Egyszer úgy, hogy megfogta a kis tábláját, arrébb vitte pár méterrel és elfordult tőlem.


Annyira sajnáltam...

Ha tudná mennyit fog szenvedni..., ha tudni ki, mi voltam, ki odament hozzá megmenteni a lelkét..., rengeteg szenvedéstől, időpazarlástól menthettem volna meg, ha nem ignoráns.


De nem jut ki az idegesség és a 'ott a válasz a bibliába' momdat ismételgetésének örvényéből.


Ismétlem, minden alkalommal naívan azt gondoltam, hogy most isten embere megy oda egy olyanhoz, aki isten embere akar lenni. Testvérként imádtam őket. De semmi.., a fényem számukra láthatatlan.

2022. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sosem tapasztaltam, hogy nyomulnának.

Közlöm velük, hogy nekem már van kialakult istenképem, és abba is hagyják.

Nem kérdeznek, csak hagynak.

Veszekedni nem érdemes, egy megtért embert nem lehet másik útra téríteni.

Ha úgy érzi, hogy ez tette rendbe a lelki világát, akkor ehhez fog foggal-körömmel ragaszkodni.

2022. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!