Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység hanyatlásának...

A kereszténység hanyatlásának oka a tudósok azon érve, miszerint "A Biblia tudatosan egyszerű nyelvezetet használ egyszerű emberek számára, de ez nem felel meg a modern tudománynak"?

Figyelt kérdés
A Biblia, mint vallási irat tényleg a régebbi korok emberéhez szól, vagy a kérdés bonyolultabb?

2021. máj. 6. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%

Nem. A kereszténység hanyatlása előre meg lett jövendölve, az

isteni erkölcs és Jézusi tanítások elhagyása miatt törvényszerűen következik be.

2021. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"A Biblia tudatosan egyszerű nyelvezetet használ egyszerű emberek számára"

:D Nem tudom, milyen tudósok ezek, de valószínűleg nem olvasták mondjuk János evangéliumát... Mert mondjuk a főpapi imát vagy a prológust egyszerű emberek teológiai képzettség nélkül elég nehezen értik. Én teológiát nem tanultam, de egyetemi végzettségem van és nem állítom, hogy ezeket a részeket teljesen megértettem.

"nem felel meg a modern tudománynak"

?? Vallástól függetlenül, egy ókori irodalomnak nem az a célja, hogy megfeleljen a "modern tudománynak" (bármit is értsenek ez alatt). Az már egy tudományos kérdés, hogy hogyan tudjuk vizsgálni a Bibliát nyelvészetileg, vagy pl. historiográfiai szempontból.

2021. máj. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem annyira az egyszerű nyelvvel van gond, hanem azzal, hogy a Bibliában leírt TÉNYEK nem felelnek meg a valóságnak!

Pl. a Föld nem lapos, ahogy ott le van írva több helyen.

2021. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

"Nem annyira az egyszerű nyelvvel van gond, hanem azzal, hogy a Bibliában leírt TÉNYEK nem felelnek meg a valóságnak!


Pl. a Föld nem lapos, ahogy ott le van írva több helyen."


Meg pl. az ilyenek miatt hanyatlik a világ, akik szándékosan nem tudnak gondolkozni, csak marhaságokat mantráznak


A kettesnek valamennyire igaza van, de abban nem, hogy teológusnak kell lenni. Én sem vagyok teológus, és én értem a főpapi imát, értem Pál "nehezebb" leveleit és ezáltaz az ószövetséget és az evangéliumokat. Persze nem csípőből. Évekig tanultam, és ami a legfontosabb, gondolkodtam. Ötletek jöttek, vetettem el őket, ha ellentmondásba ütköztem. Sok prédikációt hallgattam, volt, amit megtartottam, volt, amit elvetettem. Sokat tanultam mellé logikai analizáló gondolkodást, önellenőrzést, könnyebb, majd nehezebb filozófiát. De megérte. Baromi jó a Biblia, elképesztő!

Minden dicsőség Jézusé (és pici köszönet Pálnak). A kulcs Pál apostol levelei.

2021. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
A Biblia nyelvezete egyáltalán nem egyszerű, még mai nyelvre való fordítás esetén se, megértéséhez pedig nagyon mély ismeretre van szükség. Nem véletlenül van annyi sok ezer szekta, mert dilettánsok próbálják értelmezni, akik semmihez se értenek, csak kis kakasok akarnak lenni saját trágyadombjukon.
2021. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
A kereszténység lejárt. Értelmét vesztette. Az emberek nem hisznek már egy idős bácsiban aki csak a Földet teremtette a világban. Most a New Age-nak van realitása. Egyfajta UFÓs & spirituális újraértelmezése ugyanannak.
2021. máj. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
A kereszténység hanyatlásának az oka az, hogy a bibliai állítások igen nagy része tényszerűen cáfolható.
2021. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
A hanyatlás másik oka a lepontozás...
2021. máj. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Pontosabban a hívők ténytagadása, ami a kellemetlen tények lepontozásában IS megnyilvánul.
2021. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Felvilágosodás óta egyre jobban szorul vissza olyan térena kereszténység hogy nem minden időt a munkával és a vallásal töltünk. Emellett számos dolog szabadabb lett mint korábban. Mi erősití meg at állításom? A modern kor.
2021. máj. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!