Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ostorozzák magukat sok...

Miért ostorozzák magukat sok vallásban bizonyos szerzetesek, vagy az ehhez hasonló, ennek megfelelő személyek? Nem zavarja őket, hogy fáj nekik?

Figyelt kérdés

Mondhatnám bármelyik hagyományosabb vallás szerzetességét, vagy ehhez hasonló méltóságait. Keresztény szerzetesek, buddhista szerzetesek, muszlim dervisek, ókori római/görög plátói/püthagoraszi papok, hindu szerzetesek, taoista elvonult papok vagy szerzetesek, ókori zsidó esszénusok stb.


Miért ostorozzák magukat? Nem kellemetlen?



2022. máj. 28. 17:20
 1/8 Prókátor ***** válasza:
100%
De kellemetlen. De pontosan a kellemetlenséget keresik. Az okok különbözőek lehetnek, de általában az az alapja, hogy a fizikai fájdalom a lelki fájdalmat enyhíti.
2022. máj. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a fizikai fájdalom a lelki fájdalmat enyhíti, erre ma is van példa, sok pszichiátriai beteg aki bevagdossa a karját ugyan ezt feleli ha megkérdezik miért tette.

De ami az ilyen vallási önostorozást illeti, nem beszélhetek minden vallás nevében, de az Ábrahámi vallásokban ez a vezeklés.

2022. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazából a Pestis időszakakor volt ez jellemző ha jól rémlik a forrásból.

Azt is azért mert úgy hitték hogy Isten büntetésként küldte az emberekre ezt a csapást és valahogy így próbálták enyhíteni a dühét, hogy úgy szenvednek mint Jézus, meg hogy már megbánták a bűneiket.

2022. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A keresztény nem egyenlő a katolikussal, van olyan ahol nem ostorozzák magukat
2022. jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4 es vagyok, úgy értem, hogy a kereszténység, nem csak a katolikus vallásbol áll
2022. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hülyeség. Katolikus vallás nincs. Római katolikus felekezet van.


Egyébként ortodoxok is csinálják, a lutheranizmusra épülő rózsakeresztesek is csinálják stb.

2022. jún. 24. 20:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Írtam privátban. Nézd meg
2022. jún. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivan, erről még nem hallottam?!
2022. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!