Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Különböző vallású/hitű emberek...

Különböző vallású/hitű emberek! Tudtok döntő bizonyítékot mutatni a meggyőződésetek alátámasztására?

Figyelt kérdés

2022. máj. 30. 19:57
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
16%
Ez a te hited, ha ebben hiszel számodra nem bizonyíték. A valóság és a hited lehet különböző.
2022. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem, ez nem hit.

De akkor írjuk le pontosabban:

1: NINCSEN BIZONYÍTVA az, hogy életet csakis egy isten képes teremteni.

2: Ebből következik, hogy ha valahol életet látunk, az NEM bizonyítja egyetlen isten létezését SEM.

Itt most a hangsúly a BIZONYÍTÁSON van, és nem azon, hogy te mit hiszel.

2022. máj. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
64%
Jó akkor legyen igazad. Ahogy az sincs bizonyítva, hogy Isten nélkül lehet élet, szóval még tök egyenlő távolságra vagyunk a kérdező válaszára mindketten, a döntő bizonyíték alátámasztásával
2022. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
66%

"Ahogy az sincs bizonyítva, hogy Isten nélkül lehet élet"

Valóban, de most nem ez volt a kérdés.


"szóval még tök egyenlő távolságra vagyunk"

Na, ez meg a másik butaság, amit a hívők szeretnek elsütni.

E szerint, ha veszel EGY db. lottószelvényt, akkor 50% az esélyed megnyerni az ötöst?

Hiszen vagy megnyered, vagy nem...


Tudod, itt az a helyzet, hogy ha NINCSENEK bizonyítékok - akkor NEM TUDJUK megmondani, hogy mitől mekkora távolságban vagyunk.

Az is lehet, hogy 1000 milliárd különféle isten létezik, és az is, hogy egy se.

És még csak azt se tudjuk, hogy melyiknek mekkora a valószínűsége.

2022. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
20%
Nem, bocsi, én EGY Istenről beszéltem akkor is ha tévedés én vagyok. Az az Isten amelyik teremtette ezt a valóságot amelyikben élünk. Akármilyen legyen ez az Isten akarmekkora tévedésben élünk mi emberek. Te ezt tagadod, itt nincs más lehetőség vagy van Isten ami ezt a valóságot (akár mondjuk a cinikus hülyeséggel mint az 1000 milliárd istenekkel együtt) létrehozta, vagy nincs. Erre írtam, hogy egyenlő távolságban vagyunk a bizonyíthatatlan bizonyítéktól.
2022. máj. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
69%

"Te ezt tagadod"

Ezt pontosan hol írtam?


"cinikus hülyeséggel"

Egy hívőnek muszáj időnként gyalázkodnia?


"egyenlő távolságban vagyunk"

Milyen iskolát végeztél, és hányas voltál matekból?

2022. máj. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem mi a problémád ezzel miért nehéz felfogni nem mély filozófiai dolgokat írok. Vagy van egy Isten ami teremtette ezt a világot az összes állítólagos lehetséges istenekkel együtt.

Vagy a második lehetőség nincs Isten és random létrejött valahogy az univerzum.

Ha az első az igaz akkor nyilván az élet maga ahogy írtam egy bizonyíték az Isten letezesere

Viszont ha a második igaz semmi bizonyíték nincs jelen tudomásunk szerint miszerint Isten márpedig nem létezik.

Szóval olvassuk el a kérdést megint?

Ha peldaul én egy keresztény lennék te meg egy ateista (nem döbbenne le senki ha tényleg így van) nekem elég azt a választ megadnom, hogy az élet maga a bizonyíték Istenre.

Ateisták viszont jönnek a bizonyítékokkal a meggyőződésre miszerint a világ csak random alakult ki ami a bizonyíték fogalma szerint nagyon messze lesz még ha ilyen pici tudasokkal rendelkezik a tudomány jelenleg erről a témáról.

2022. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
74%

"Ha az első az igaz akkor nyilván az élet maga ahogy írtam egy bizonyíték az Isten letezesere"

Nem, ez így nem igaz.

Mivel az élet elképzelhető úgy is, hogy másképp alakult ki. Még akkor is, ha esetleg létezik valami isten.


"Viszont ha a második igaz semmi bizonyíték nincs jelen tudomásunk szerint miszerint Isten márpedig nem létezik."

Ez így igaz.

Csak sajnos ezek után SEM tudunk valószínűséget mondani ezekre az állításokra.

Ezért kérdezem azt, hogy milyen végzettséged van, mert e szerint még egy középiskolát se végeztél el (normálisan).

---

"miszerint a világ csak random alakult ki"

Ez nem teljesen így van, mivel törvények is léteznek, és ez meghatároz dolgokat.


Viszont a tudomány jelenleg nem igazán tud istenekről bármit is állítani, de itt nem is ez volt a kérdés.

Az volt a kérdés, hogy NEKED milyen bizonyítékod van az istenedre?

És sajnos az élet létezése nem ilyen bizonyíték.


Cáfolatra meg egyáltalán nincs szükség itt, mivel nem hoztál bizonyítékot.

2022. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
50%
Létezik valami. Az isten. Mivel, csak az van, minden az. Vagy is te is. Ahogy a sejtjeid is ember, te is isten.
2022. máj. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
69%

Van ilyen elképzelés is, de ez sincs bizonyítva.

Ha pedig egyszerűen annyit mondasz, hogy a világ=isten, az butaság, mert fölösleges rá két szó.

2022. máj. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!