Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kőrösi Csoma Sándor szerzetes...

Kőrösi Csoma Sándor szerzetes volt, vagy világi hívő, aki szerzetesekkel, kolostorban élt hosszú ideig?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy bódhiszattva, vagyis buddhista szent, aki bár megvilágosodott, de saját elhatározásából választotta a szenvedést, hogy jókat cselekedjen, segítsen, védje az érző lényeket, és egészen addig nem nyugszik, ameddig nem éri el a megvilágosodást az összes lény, illetve nem ér véget a szenvedésük. Japánban templomokat, iskolákat neveztek el róla, illetve, ha jól tudom még sztúpák is vannak, ahol vannak tőle ereklyék.


A róla készült ábrázolásokon valahol kopasz, valahol van haja, de az általános, hogy szerény, szerzetesi ruházatokat visel.


Szerzetes volt?



2022. jún. 1. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Kőrösi Csoma Sándor

magyar nyelvész, utazó, felfedező, orientalista, lexikográfus, az MTA tagja

Nem volt keresztény szerzetes.

2022. aug. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rövid ideig egy tibeti szerzetes rendnél szállt meg.

Ő nem volt az.

[link]

2022. aug. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1.

Sehol nem írtam, hogy keresztény szerzetes. Kérlek idézz tőlem, hogy hol írtam! Legközelebb olvasd el a leírást is, mert azért van, hogy a kérdést pontosítsa, valamint a kérdés értelmezését segítse. Buddhista szerzetesről volt szó.

2022. aug. 31. 01:09
 4/5 A kérdező kommentje:

#2.

Köszönöm szépen!

2022. aug. 31. 01:10
 5/5 A kérdező kommentje:

De miért ábrázolják buddhista szerzetesi csuhában?


[link]


[link]

2022. aug. 31. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!