Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ELmondható általánosságban,...

ELmondható általánosságban, hogy a iszlám vallás követői nagyobb számban valósan vallásosak, mint a keresztények?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy a muszlimok között nagyobb számban vannak olyan személyek, akik valóban imádkoznak és tartják a vallási előírásokat, mint a keresztények között. Gondolom ez abból fakad, hogy a Koránban és az iszlámban rendesen le van írva és el van mondva, hogy mikor, mit, hogy és meddig kell csinálni, míg a Bibliában nem igazán van igazi séma arra, hogy hogyan kéne imádkozni és mikor.

Én, mint született keresztény sem tudom, hogy egyáltalán mit kéne csinálni (de ez lehet csak rám igaz és az én családomra és baráti körömre), míg a született muszlimok tisztában vannak a vallásukkal, a napi imákkal, pénteki imával és minden egyéb dologgal, függetlenül attól, hogy később követik-e ezt.



2022. jún. 3. 12:12
1 2 3 4
 1/34 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Abban nem vagyok biztos, hogy nagyobb számban vannak, viszont a vallás a nem vallásosoknak is jobban a része, mint a keresztényeknél. Ismerek olyat aki nem vallja magát vallásosnak mégis tartja a “ramadant?” meg sok szokást, egy nem vallásos keresztény nem imádkozik vagy böjtöl.
2022. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
Milyen országokban jártál, ahol ezt vetted észre? Családtag most töltött pár napot az erősen muszlim többségű Azerbajdzsánban, semmi hasonlót nem tapasztalt. Elképzelhető, hogy ott más a helyzet, ahol te jártál, ezért is kérdezem.
2022. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Törökországban élek, török a férjem, és itt a mindennapok része a vallás természetesen.

Én a környezetemben és az itteni baráti körömben, illetve az ő ismerőseik, családtagjaik stb. körében vettem észre. Még ha valaki nem is annyira vallásos, hogy tartsa a napi 5 imát (ezt és a fejkendő viselését tartják a "legvallásosabb" formának), azért a pénteki imára elmegy, tarja a ramadant, a szent éjszakákon imádkozik, a konzervatív öltözködést követi, vagy nőként viseli a fejkendőt. Szerintem a keresztények közül sokan a vasárnapi imára sem mennek el, illetve a nagyobb ünnepek során rendezett imádságokra sem járnak, csak "meg vannak keresztelve", és betévednek néhányszor a templomba keresztelőre, vagy ismerős házasságkötési ceremóniájára stb.

Lehet, hogy ez csak véletlen egybeesés egyébként.

2022. jún. 3. 13:39
 4/34 anonim ***** válasza:
88%

"Szerintem a keresztények közül sokan a vasárnapi imára sem mennek el..."

Írod, én meg kérdezem, hogy hol? Például Lengyelországban a katolikusok többsége tartja a vallást, de más országokat is lehetne említeni.


Te szeretnél egy tanulságot levonni az egészből egy-egy kiragadott példa alapján, de így nem lehet. Mert láthatóan vannak olyan országok, ahol a muszlimok többsége se tartja a vallását és vannak olyan országok, ahol a keresztények többsége ezzel szemben tartja.


Azt pedig, hogy kiben milyen hit lakozik, nem te fogod megmondani. Mert elsősorban ez számít. Lehet valaki hívő, hogy kevésbé tartja ezeket a külvilág felé irányuló cselekedeteket és lehet úgy is hitetlen, hogy minden pénteken eljár imára, mert abban az országban kötelező, vagy legalábbis erősen elvárt (több muszlim országban ez nem csak hagyomány, hanem kényszer is).

2022. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, ez csak akkor lenne igaz, ha mindenhol olyanok lennének a magukat kereszténynek nevező emberek, mint Európában. De te komolyan azt gondolod, hogy az USA-ban a Bible Belt régióban, vagy Latin-Amerikában, vagy Szubszaharai Afrikában, vagy akár a Közel-Keleten a keresztények ugyan olyanok mint az európaiak? Ne nevettess.
2022. jún. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
20%

Igen ez általánosságban és világviszonylatban elmondható.


A keresztények többsége tulajdonképpen csak egyfajta kultúrkeresztény, vagy inkább még ez sem igaz rájuk. Élik világukat isznak, buliznak, paráználkodnak, igazi istenüknek a pénzt tekintik.


Számukra a húsvét Magyarországon például a húsvéti tojásról, a húsvéti nyusziról szól, a karácsony a feldíszített fáról és egymás ajándékozásáról, amiben részben megint a pénz köszön vissza.


"Azt pedig, hogy kiben milyen hit lakozik, nem te fogod megmondani. Mert elsősorban ez számít. Lehet valaki hívő, hogy kevésbé tartja ezeket a külvilág felé irányuló cselekedeteket és lehet úgy is hitetlen, hogy minden pénteken eljár imára, "


Keresztény álszent blabla. Akiben igazi hit lakozik, az veszi fáradságot és imádkozik naponta 5x. Teljesíti azt amit Isten elvár tőle, vagy legalább őszintén törekszik erre, és nem a kifogásokat keresi.

2022. jún. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
18%

#6

Miért gondolod, hogy Jahve az egy igaz Isten pont azt várja el a keresztényektől, amit a hamis próféta Mohamed mondott?

Például a Biblia sehol se írja, hogy napi 5-ször kell imádkozni. Sőt a mohamedánok pont úgy imádkoznak, mint a farizeusok tették, látványosan, hogy mindenki lássa, Jézus pedig ezt mélységesen megvetette.


"Számukra a húsvét Magyarországon például a húsvéti tojásról, a húsvéti nyusziról szól, a karácsony a feldíszített fáról és egymás ajándékozásáról, amiben részben megint a pénz köszön vissza."

Számomra egyáltalán nem arról szól, miért kell hazudoznod? Sőt nagyon sok keresztényt ismerek, akiknek szintén nem erről szól.

Amúgy ne legyél ennyire álszent, Törökországban is számos karácsonyfát állítanak és ajándékoznak is karácsonykor. Egyszer menj ki az idő tájt.


Egyébként se inni (bár ezt mértékkel lehetne a Biblia alapján), se bulizni, se paráználkodni nem szoktam, te valószínűleg a muszlimokból és magadból indulsz ki.

2022. jún. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
65%

"Például a Biblia sehol se írja, hogy napi 5-ször kell imádkozni. Sőt a mohamedánok pont úgy imádkoznak, mint a farizeusok tették, látványosan, hogy mindenki lássa, Jézus pedig ezt mélységesen megvetette."


Jézus úgy imádkozott ahogy ma a muszlimok. Volt erről egy külön kérdésem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



"Számomra egyáltalán nem arról szól, miért kell hazudoznod? Sőt nagyon sok keresztényt ismerek, akiknek szintén nem erről szól."


Ki beszélt rólad? :) A keresztényekről van szó nagy általánosságban.



"Egyébként se inni (bár ezt mértékkel lehetne a Biblia alapján), se bulizni, se paráználkodni nem szoktam, te valószínűleg a muszlimokból és magadból indulsz ki."


Muszlimoknál nem szokás de ezek nagyon elterjedtek a keresztény világban. Te egyébként hol élsz, a Marson? :)

2022. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
4%

"Muszlimoknál nem szokás de ezek nagyon elterjedtek a keresztény világban."

Mi az, hogy keresztény világ? Ennyire hülyék vagytok, vagy csak így próbáltok hazudozni a keresztényekről? Például Magyarországon az emberek fele nem vallja magát kereszténynek. Akik annak vallják magukat, azoknak is csak kisebb részük gyakorolja. Vagy akkor mi is általánosíthatunk Juszufról az egész iszlám világra, aki ramadánkor naplemente után berúg?


"Jézus úgy imádkozott ahogy ma a muszlimok."

A Biblia szerint nem. Jézust különböző testhelyzetekben látjuk imádkozni, azt pedig sehol se írja a Biblia, hogy napi 5-ször tette volna.

2022. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
53%

"Mi az, hogy keresztény világ? Ennyire hülyék vagytok, vagy csak így próbáltok hazudozni a keresztényekről? Például Magyarországon az emberek fele nem vallja magát kereszténynek."


A másik fele viszont kereszténynek vallja magát és közöttük is gyakran előfordul hogy berugnak, buliznak, paráználkodnak.



"Vagy akkor mi is általánosíthatunk Juszufról az egész iszlám világra, aki ramadánkor naplemente után berúg?"


Lehetséges hogy van ilyen de ritkán, így nem általánosíthatsz.



"A Biblia szerint nem. Jézust különböző testhelyzetekben látjuk imádkozni, azt pedig sehol se írja a Biblia, hogy napi 5-ször tette volna."


A Biblia szerint igan. Olvasd végig a kérdésem és nézd meg ezt a videót.


https://www.youtube.com/watch?v=wqwkGnMSJAI


Az első imádkozó férfi ortodox zsidó vallást követi és arccal a földre borulva imádkozik. A mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához. A második imádkozó férfi arámi keresztény.Itt is látható hogy a mozdulatok, testtartás nagyon hasonlít a muszlim imához.

A Bibliából kiderül hogy fix időpontokban imádkoztak naponta többször.

2022. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!