Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlimok! Az iszlám tényleg...

Muszlimok! Az iszlám tényleg még kb. egy évszázaddal ezelőtt is maximálisan támogatta az LMBTQ+ embereket?

Figyelt kérdés

[link]


Igaz?



2022. jún. 3. 22:47
 1/6 Isti22 ***** válasza:
73%
Nem, nem igaz. Az írás keveri az iszlámot különböző kultúrákkal, amelyekben tényleg elfogadottabb lehetett szexuális kisebbségnek lenni helytől és időtől függően.
2022. jún. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
A Kegyes Korán egyértelműen elítéli a homoszexualitást. Lót próféta és népének példáját felhozva.
2022. jún. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem létezett lmbt izé. Ez csak korunk végterméke a természetellenesség farvizén.
2022. jún. 4. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Igen, selyemzsinórral támogatta őket
2022. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy tudom, értelmezem és hiszem, hogy a Korán az azonos nemű emberek közötti intim kapcsolatot (szex, szájcsók) tiltja, tehát ha te halál szerelmes vagy a saját nembe, az nem bűn, de ha ezt kimutatod, és intim kapcsolatot létesítesz vele, az már igen.

illetve azt is tiltja, hogy a másik nemként imitáljunk, tehát egy nő férfiként viselkedik, vagy fordítva. Ettől még érezheted magad nőként férfinek, de amíg ezt nem hozod nyilvánosságra, és úgy élsz, mint egy nő, férfival házasodsz, addig oké.

Ebből következően az LMBTQ+ tagokat, mint személyeket nem ítéli el a Korán, viszont a cselekedteket, amiket fentebb írtam igen.

2022. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
#5: Szerintem igazad van, egyetèrtek.
2022. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!