Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztszülő választás így…...

Keresztszülő választás így… lehet belőle sértődés?

Figyelt kérdés

Párommal megbeszéltük, hogy egy-egy barátot választunk keresztszülőnek és nem rokonokat vagy egy baráti párt.

Kettőnknek együtt 5 testvére és sok unokatestvére van, ott nem szeretnénk sértődést.

A barátaink párjait-férjeit-feleségeit nem igazán ismerjük, nem olyan a kapcsolat, ahol mind a kettő felet szívesen választanánk, vagy nulla ismeretség, vagy gyakori váltogatás, vagy ugyan állandó, időnként összeülünk mind egy ebédre de azért mégsem az igazi.


Ha ilyen helyzetben egy párnak csak az egyik felét kérjük fel, adódhat belőle konfliktus/sértődés a pár bármelyik tagjától, hogy nem együtt szeretnénk őket, csak az egyiküket?


(egyikőnk sem keresztszülő, én a magam részéről nem sértődnék meg, ha valaki csak őt vagy csak engem kérne fel, de nem vagyunk egyformák)

Köszönöm a véleményeteket!


2022. jún. 12. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Csak 1 keresztszülő van.

A többi az tanú.

2022. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

A véleményünket kérdezted. Íme az enyém, de ne sértődj meg rajta!


Sehol sincs a Bibliában olyan, hogy csecsemőket spricceltek le vízzel keresztség gyanánt. A megtért, hitre jutott hívőket merítették be víz alá. A csecsemő keresztség hókusz-pókuszára jól illenek Jézus alábbi szavai:


"...erőtelenné tettétek az Isten parancsolatját a ti rendeléseitek által. Képmutatók, igazán prófétált felőletek Ésaiás, mondván: Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, amelyek embereknek parancsolatai." Mt 15


Egyrészt a csecsemőket semmi értelme megkeresztelni, mert nem tudnak még hinni, másrészt a víz alá merítés helyetti bevizezés sem egyezik meg az újszövetségi mintával.


Hatalmas jelentősége van a bemerítkezésnek! És ezt a sátán igyekszik elferdíteni. Ha már a kereszténnyé válás első lépésénél eljátsszuk azt, hogy "Isten ezt mondta, de mi akkor sem úgy csináljuk", nem sok közünk lesz Istenhez. Még a szoros kapun sem lépünk be, nem hogy ezután a keskeny úton tudnánk járni.

2022. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A csecsemőkeresztség valóban értelmetlen.
2022. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem sértődnék meg, ha csak a páromat kérnék fel. Valahogy puhatolóznék azoknál, akiket szeretnétek keresztszülőnek, hogy nekik megfelelő-e ez így.
2022. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet megsértődnék elsőre, de ha meg lenne magyarázva, akkor már megérteném :D Az a baj, hogy mindenki másmilyen. Tényleg legjobb puhatolózni.
2022. jún. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Olyat kell választani, aki valóban képes segíteni a gyermek keresztény hitre való nevelésében. Teljesen mindegy, hogy rokon vagy barát.

Az istentelenekkel, mint a 3-as pedig ne foglalkozz szerintem, csak gonosz károgók :(

2022. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Ja, persze, gonosz.

Jézus mikor keresztelt csecsemőket?

Nem is értették volna, ha valaki ilyet kér. A kereszténység önkéntes és tudatos választás.

2022. jún. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7

Jézus mikor keresztelt bárkit is? Idézz már nekem ilyet a Bibliából.

2022. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3, 7!

A gond az, hogy a válaszodnak köze nincs a feltett kérdéshez. Intelligencia kérdése, hogy releváns választ adjuk egy kérdésre, vagy egyszerűen görgessünk tovább, ha érdemben nem tudunk hozzászólni.

Ha valaki feltesz egy kérdést, hogy a BMW-be milyen katalizátort vegyen, akkor nem böfögöm oda, hogy a BMW egy sz@r és miért nem vesz Audit.

2022. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6-os választ írtam, most nézem, utolsó mondatban 2-es hozzászólást akartam írni, nem 3-ast.
2022. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!