Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki levelezne velem?

Valaki levelezne velem?

Figyelt kérdés
Azért ide írom, mert a vallásról szeretnék levelezni. Az utóbbi 3 évben nagyon eltávolodtam tőle. Azt hittem jobb lesz nélküle az életem, de csak depressziós lettem. Ezzel nem akarok senkit terhelni, azért írtam ki a kérdést, mert úgy érzem egyedül nem találok vissza Istenhez. Katolikus vagyok, ha valakit érdekel. Azt kérem, aki fanatikus ne írjon.

2022. jún. 17. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Isten szeret. Remélem megoldódott a depressziód ettől. Mi a baj?
2022. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szívesen. Elsősorban lelkivezetőt tudok ajánlani, de én is szívesen levelezek a témáról.
2022. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Igen, szívesen 😊

2022. jún. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ha gondolod, nekem írhatsz.
2022. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha érdekel az Iszlám a béke vallása is akkor szívesen.
2022. jún. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ki a fanatikus?

Az olimpiákon is a fanatikusok a győztesek, nemde?


Az első parancsolat a megoldás Számodra is... így elsőre.


Én imádom Jézus Krisztust.



Ha gondolod ezek után is szívesen levelezek Veled.

2022. jún. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, ha pontosítod, egy-két mondattal, és mondjuk egy példával, hogy kit tartasz fanatikusnak, akkor tisztább lenne a kép, hogy mire gondolsz. Mert szerintem mindenki mást ért a "fanatikus" szó alatt.

Egyébként őszintén sajnálom, hogy pszichés beteg vagy. A pszichés betegeknek való segítség is egy szakma. Én nem vagyok pszichológus, ezért azt tudnám javasolni, hogy keress egy jó pszichológust.

Szokták mondani, hogy a földön átélt legsötétebb órák világítanak legjobban a mennyben. A depresszió egy nagyon kellemetlen betegség, de valamiért Isten megengedte nálad, ami azt jelenti, hogy akár meggyógyulsz, akár nem, a javadra szolgál, hogy ezt átéled. Ha a mennybe kerülsz, ott majd visszanézve megérted, hogy miért volt erre szükség. Én ebben hiszek, mert a Biblia azt írja, hogy "akik Istent szeretik, azoknak MINDEN a javukra szolgál" (Róm 8:28) Szóval, akik Istent szeretik, azok bármiből épülni tudnak, amit az élet hoz számukra, a jóból is, meg a rosszból is. Ha téged ez a betegség rombol, akkor azt hiszem, nem ismerted meg még Isten szeretetét, és mivel nem ismered Isten szeretetét, természetesen te sem szereted viszont Istent.

A továbbiak nem annyira neked szólnak, csak elgondolkodtam a fanatikusságon, mint negatív jelzőn. Ha olvastad a Bibliát, tudhatod, hogy Jézusnak nagyon kihívó beszédei is voltak, ami miatt nem csak azt mondták róla, hogy fanatikus, hanem egyenesen azt, hogy ördögi (ördögtől megszállott), a saját szülei állították róla, hogy magán kívül van, és őrjöng. Olvasd el akár az ún. Hegyi beszédet, Mt 5-7. fejezetek. Ha Jézus egy olyan szépen meghúzódó, illedelmes, simulékony valaki lett volna, aki semmi vizet nem zavar, és mindenkinek bólogat, hogy dobzse, dobzse, jól van, jól van (sokan ilyen Jézust szeretnének), akkor őt sosem feszítik keresztre. Jézus nagyon is a tyúkszemére lépett sokaknak. Jézus nagyon is forradalmi eszméket hirdetett, amelyek ellene mentek a társadalom status quójának. Most már csak az a gond, hogy Jézus nem fog megváltozni a kedvünkért, ő tegnap, ma és mindörökké ugyanaz.

Egyébként Jézus mindenkivel úgy bánt, ahogyan annak az adott embernek szükséges volt, sajnos sokan nem voltak hajlandók belátni, hogy nem hájjal kenegetésre van szükségük, hanem megtérésre, változtatásra, bizonyos dolgok feladására.

Hogy neked mire van igazán szükséged, azt nem tudom, de lehetséges, hogy a "fanatikusok ne" kitétellel kizárod azt vagy azokat, akik igazán segíthetnének neked. Remélem, nem így van, és találsz valakit, aki nem csak a pszicés problémádon tud javítani, hanem közelebb visz Istenhez is.

üdv, Stefán

2022. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor már beszélgessünk angolul....
2022. jún. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is szívesen beszélek veled
2022. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!