Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, gondolkoztatok...

Vallásosak, gondolkoztatok már el azon, hogy lehet, hogy nem a Ti vallásotok az igazi?

Figyelt kérdés

Főként a keresztények és muszlimok véleménye érdekelne, de ettől függetlenül más vallásúak is válaszolhatnak természetesen.

Csalódottak lennétek, hogy pl. keresztényként kiderülne, hogy végül az iszlám volt az igazi vallás? Vagy muszlimként kiderülne számotokra, hogy a kereszténység volt az igazi?



2022. jún. 17. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Bár nem én vagyok a megszólított, szeretnék hozzászólni.

Nem egy igaz vallás van.

Nagyon sok hiteles vallási, spirituális út van, mely elvezet a "célig", amiben viszont vannak jelentős eltérések.

Bár semmilyen formában nem vagyok érintett, meggyőződésem hogy a Jézus által átadott út valós (nem maguk az egyházak, vagy az elágazásaik, csupán a "lecsupaszított" jézusi tanítás)

A muszlimokat nem ismerem igazán.

A buddhista utak nagy része hiteles.

Taoista utak között van sok hiteles.

A kínai csikung irányzatok között van hiteles.

....és az indiai utak, a jógik, a Krisna vallás útjai között is sok a hiteles.

2022. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz "igazi" vallás alatt? Hogy mondjuk Mohamed létezett, Krisztus pedig nem, vagy fordítva?

Egyébként én keresztényként úgy gondolom, hogy mivel a vallásom alapja a szeretet, ezért semmiképpen nem lehet rossz. A törvényei között sincs olyan, ami ellenkezne az alapvető értékrendemmel, így nem lenne miben és miért csalódni.

2022. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem, mert számomra a vallás nagyrészben kulturális tényező. Nyilván, ha máshova születek, akkor más lenne a vallásom.
2022. jún. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Az egy teljesen normális dolog, hogy a hit egy emberben nem konstans, természetesen nem mindig egyforma erős egy ember hite. Az Iszlám ezt elismeri.


Mivel keresztényből lettem muszlim, ezért igen volt olyan pillanat amikor kétségbe vontam, hogy a kereszténység a helyes út.

2022. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Én Jézus Krisztust követem, nem vallásokat. Szóval milyen csalódás érhetne, ha ismerem az Igazságot. Az Ő jelenlétében otthon vagyok bárhova is visz.

Élvezem a Tőle kapott minden értelmet felülhaladó békességét. Jó Őt szolgálni, szeretni a körülöttem élőket az Ő szeretetével. Áldjon az Úr és őrizzen szüntelen Benneteket!

2022. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Hazudnék ha azt mondanám, hogy még nem jutott eszembe.


"Csalódottak lennétek, hogy pl. keresztényként kiderülne, hogy végül az iszlám volt az igazi vallás?"


Végtelenül csalódott volnék, ha kiderülne, hogy az emberek számára Isten által kijelölt követendő példa nem Jézus Krisztus, hanem Mohamed vagy akárki más.

2022. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Még az jutott eszembe, hogy anno hasonlót kérdeztek tőlem. Az akkori válaszom ma is aktuális, hogy így jártak a vallások, akár Mohamed is..

Én Jézust választom ma is.

Jézuson kívül minden más elhalványul, amit a világ ajánl vagy emberek tenni tudna nekem.

Ő a mindenség királya. Ha ismernétek Ti is így éreznétek.

5# voltam😉

2022. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én keresztény vagyok. Számomra Jézus tanításai a követendő példák. A mindennapi, nem keresztény életben, megállják a helyüket a tíz parancsolat emberekre vonatkozó szabályai pl. ne lopj stb.

A buddhista vallást bár nem teljesen ismerem, vannak olyan tanításai is amiket teljesen elfogadhatónak és akár követendő példának is tartok, mivel egy teljesen békés vallás.

Szóval nem lennék csalódott ha kiderülne hogy nem a kereszténység az igazi vallás, hiszen tudom hogy jól éltem az életem ha Jézus tanításait követtem mivel ezek lényege a szeretet.

2022. jún. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon jó kérdés, és mindig kell legyen bennünk egy olyan alázat, hogy esetleg nem ismerjük a teljes igazságot. Mivel keresztény vagyok, természetesen úgy gondolom, hogy a Bibliában található istenkép a helyes. Ez az istenkép azonban formálódik és javul az idővel, hiszen a kereszténység egyik alapvető tanítása, hogy legyünk Jézus tanítványai. Mit jelent tanítványnak lenni? Azt, hogy tanulunk a mestertől. Miért tanulunk a mestertől? Mert még nem vagyunk olyanok, mint a mester.

Én csak a kereszténységet ismerem jól, és a kereszténység sem egységes. Alapvető kérdésekben is eltérő tanításai vannak a kereszténység különböző ágainak és felekezeteinek. Ugyan az ökumenizmus ezt megpróbálja tagadni, de attól még megvannak a szakadékok. Ezért ha valaki egy bizonyos keresztény felekezet tagja, annak is fel kellene tennie a kérdést, hogy nem téved-e a felekezete valami kritikus dologban. Pl. abban, hogy mik a feltételei az üdvözülésnek (teológusok hívják szotériának idegen szóval).

Én egyébként a gyakorlatban is tapasztaltam, hogy amiről a Biblia ír, az a gyakorltaban is működik, és különféle bizonyítékok is alátámasztják. Ez hasonló ahhoz, mint amikor valaki megold egy fizikai problémát matematikával, kijön az eredmény, aztán a gyakorlatban lellenőrzi egy kísérlettel, és megtapasztalja, hogy tényleg hibátlan volt a számítás. Ez gyakorlatilag ad egy teljes bizonyosságot. Ennek ellenére biztos vagyok benne, hogy ha nem is az alapvető dolgokban, de sok mindenben meg fogok lepődni a feltámadáskor.

üdv, Stefán

2022. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%
A keresztény vallàs az igaz, mivel Jézus feltámadt a halàlból. Azzal hogy az Atya feltámasztotta a Fiát a halàlból, azzal megpecsélte, hogy minden igaz ami a zsidó kinyilatkoztatásban van.
2022. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!